473 Shares 3452 views

Jak zastąpić jedzenie podczas utraty wagi? Jak zmienić stosunek do żywności?

Istnieje kilka czynników powodujących wzrost wagi osoby, ale w pierwszej kolejności są złe nawyki żywieniowe. Nawet zdrowi ludzie zaczynają cierpieć z powodu otyłości, ponieważ lubią "przeżuwać". Aby ciężar przestał być naszym problemem, ważne jest, aby zmienić nasze podejście do odżywiania i zastanowić się, jak zastąpić jedzenie podczas utraty wagi, aby było bardziej przydatne.


Jak zmienić zachowanie zachowawcze

Jest tylko kilka zaleceń, których przestrzeganie pomoże zmienić "związek" z jedzeniem. Oczywiście, aby osiągnąć coś, musisz podjąć wysiłek, ponieważ nic nie jest podane tylko w ten sposób. Ale jeśli dosłownie zmusisz się do pewnego rutynowego codziennego życia, to po kilku tygodniach stanie się dla ciebie nawykiem. Ponadto, aby nie zrezygnować z tego wszystkiego przez cały ten okres, musisz stale motywować siebie. Oto zalecenia, które pomagają rozwijać właściwe nawyki żywieniowe:

 1. Bardzo ważne jest spróbowanie jedzenia z dnia na dzień w tym samym czasie. To zachowanie pomoże pozostawić znak w głowie, że jesz tylko w tej chwili.
 2. Posiłki powinny być co najmniej trzy razy dziennie, a rozmiar porcji jest umiarkowany.
 3. Zawsze śniadanie (kawa nie jest śniadaniem). Odmawiać jedzenia przed snem.
 4. W ciągu dnia nie pójdź głodnie. Ale to nie znaczy, że musisz stale przekąski.
 5. Jeśli jesteś już pełen, nie jedz wszystkiego, co leży na talerzu.
 6. Pij dużo (płyn, a nie alkohol).
 7. I, jak powiedział Ostap Bender, "nie czyń kultu z jedzenia".

Ale jeśli nie masz wystarczająco dużo siły, aby niezależnie zmienić stosunek do jedzenia, a argumenty nie pomogły, lepiej szukać kwalifikowanej pomocy. Jest to problem psychologiczny, który można rozwiązać przy pomocy specjalisty. Oprócz edukacji we właściwej diecie, warto zastanowić się, jak zastąpić jedzenie, tak aby była mniej kaloryczna i szkodliwa.

Zastąpienie pojęć

Często w naszej diecie może przeważać jeden lub inny rodzaj niezdrowej żywności, co prowadzi nieuchronnie do kilograma. Ale są sztuczki, które pozwalają "oszukać" siebie i pozbyć się szkodliwych przywiązków.

 1. Pozbyć się pragnienia jeść słonej żywności, jeśli jeść migdały i banany. Te produkty, dzięki potasowi, są dobrymi środkami pobudzającymi nerki, powodują, że aktywnie działają, usuwa nadmiar płynu z organizmu.
 2. Jak mogę zastąpić jedzenie w przypadku, gdy lubisz tłustą żywność? Dziś w supermarkecie można kupić ser sojowy, zwany "tofu". Przygotowuje się w połączeniu z różnymi przyprawami i dodaje do innych mniej tłuszczowych potraw. Kompozycja tego produktu jest w stanie "oszukać" wrażenia smakowe.
 3. Jeśli chcesz słodkiego deseru po jedzeniu, spróbuj wziąć cukierek mięty w ustach, które nie zawiera cukru. Ta sztuczka sygnalizuje mózgowi, że posiłek jest gotowy. Wkrótce ciało powinno "chęć" zjeść coś innego smacznego.
 4. Możesz zamrozić winogrona i zjeść (powoli, rozkoszując się) nimi jeden po drugim w czasie, gdy chcesz lody.
 5. Ale jak zastąpić jedzenie, kiedy tylko chcesz coś zjeść? W tym celu można kupić wysuszony jeleni morski, kalarepa, marchew, seler zwyczajny lub inne przekąski witaminowe, które można skakać w każdej chwili.
 6. Jeśli chcesz po prostu frytki, lepiej zastąpić i poproń kucharkę samemu (potrzebujesz trochę soli), która zawiera znacznie mniej kalorii.

Korzystne słodycze

Ale niektóre z tych, którzy tracą wagę nie mogą oszukiwać się cukierkami, a ich ciało wymagało deseru. Co robić i jak wymienić jedzenie w takich przypadkach? Możesz spróbować ugotować sobie ucztę.

 1. Piec jabłko z cynamonem w piecu. Ten smak może przypominać ciasto, a postać nie będzie płacić za swoją słabość.
 2. Przygotuj w blenderze mleka o niskiej zawartości tłuszczu koktajl z bananem. Inną opcją jest mieszanie preferowanych owoców z serem beztłuszczowym i prawdziwym jogurtem.
 3. Zamiast słodyczy, możesz kupić suszone owoce i zjeść je herbatą.

Zastępstwo mięsa

Każde ciało potrzebuje białek. Ale niektóre w celu utraty wagi starają się unikać większości produktów, w których są zawarte. Powstaje więc pytanie, co może zastąpić mięso w żywności, aby nie pozbawiać się niezbędnych białek?

Pierwsza alternatywa to zawsze ryba. Jest to źródło białka, które zawiera wszystkie ważne aminokwasy, a jednocześnie ten produkt jest łatwo strawiony. Innym wysokiej jakości i "lekkim" białkiem można otrzymać z jaj kurzych. Alternatywnie można znaleźć alternatywę w żywności roślinnej. Fasola i zboża mogą stać się niezbywalne pomocniki.

Zamiast soli …

Wiadomo, że nadmiar soli w organizmie prowadzi do różnych chorób. Ale bez tego składnika, jedzenie staje się bez smaku i świeże. Dlatego warto zastanowić się, jak zastąpić sól w żywności.

Jeśli nie można zasadniczo porzucić soli, zastąp ją morską. To, w przeciwieństwie do kuchni, jest bardziej przydatne, ale jednocześnie daje pożądany smak do jedzenia. Decydując się na preferowanie tego produktu, nadal ważne jest ograniczenie go do diety. Dlatego nadal trzeba myśleć o tym, co może zastąpić sól w żywności.

Jeśli używasz czosnku jako przyprawy, wtedy świeże jedzenie nie będzie tak nieprzyjemne. Ten przyprawy pomogą szybko przyzwyczaić się do nowych wrażeń smakowych. Ale to, że po jego użyciu, aby nie pozostawiać pióra czosnku, lepiej, jeśli będzie w proszku w stanie suchym. Jest też możliwe, że po posiłku "jeść" świeżą pietruszką.

Zioła pikantne są dobrym substytutem, ponieważ dodają smaku i smaku do potrawy. Ponadto, nie powodują uszkodzenia ciała, ale odwrotnie, mogą być korzystne dla zdrowia.

Jeśli uważasz, że zamiast soli w posiłku, na przykład, przygotowywanie sałatek, można spróbować soku z cytryny. Sałatki wiosne z takiego zastąpienia poprawią tylko ich cechy smakowe.

Koktajl zamiast jedzenie

Ludzie, którzy próbują pozbyć się nadwagi, prawdopodobnie, nie tylko słyszeli o innowacyjnym sposobie. To jest, że musisz wypić koktajl, który zastępuje jedzenie. Ten napój może być wytwarzany na bazie mleka i zawierać wszystkie ważne mikroelementy, które musimy spożywać z jedzeniem. Dzisiaj istnieje wiele firm produkujących ten produkt do odchudzania. Ten koktajl jest zastępowany przez część zwykłej żywności, zmniejszając tym samym liczbę kalorii dziennie. Ale dla wielu to może być prawdziwym testem, ponieważ będziesz musiał zrezygnować z jednego lub dwóch zwykłych posiłków, na przykład napić się koktajlu zamiast lunchu i śniadania. Inną wadą jest czynnik psychologiczny. Ponieważ produkt nie wymaga żucia, ciało czuje się "oszukane", a pomimo nasycenia nadal ciągnie "żucie".

Kilka więcej przypomnień

Myśląc o tym, co zastąpić jedzenie, nie musisz zapominać o kilku ważnych zasadach, które pomogą kontrolować swoje nawyki żywieniowe:

 • Aby kupić produkty tylko na przemyślanej liście, które zostały wykonane wcześniej, a za produktami, aby przejść w pełnym żołądku.
 • Zawsze przeczytaj w produkcie informacje o zawartości tłuszczów i innych składników.
 • Nie jedz przed telewizorem lub czytając książki, ponieważ trudno jest śledzić ilość spożywanej.
 • Jeśli nie jesteś głodny, nie jedz "na firmę".
 • Musisz zacząć jeść z sałatką lub zupą.
 • Nie wierzcie w inskrypcje "niskokalorycznej" i sprawdź, ile jest w stu gramach kcal.