95 Shares 4715 views

nasiona grochu: najlepsze odmiany i porad na temat uprawy

Chcesz zrobić konserwacji? Czy wiesz, jakie odmiany najlepiej jest kupić i jak sadzić nasiona grochu? Potrzebny jest krótki dygresję na ten temat? Ten artykuł pomoże Ci poradzić sobie z zawiłościami dbania o rośliny strączkowe i groszek rosną selektywny w swoich łóżkach.


Groszek: opis kultury

Przedstawiciele rodziny roślin strączkowych – groch Kultura – to grupa hardy warzywa. Roślina ta wspinanie, osiągając wysokość wynoszącą od 15 do 250 cm (w zależności od odmiany). Kwiaty przypominają małe ćmy są białe lub fioletowe w kolorze bazowym. Siewnego przeprowadza się wczesną wiosną, czekając na rozgrzewania gruntu + 4 … 6 stopni Celsjusza.

Groszek najlepiej czuł się dobrze ogrzewanym, oświetlonym i bezwietrznej strefy. Przygotowanie łóżko, wystarczającą do nawozy mineralne i organiczne.

Dopasowanie upraw uprawiane grunty o dużej zawartości próchnicy, bez względu na to, co kultura rośnie i owocuje w ogrodzie o tym wcześniej.

Ciekawe! Groszek nie są zbyt wrażliwe na azot.

Różnorodność gatunków grochu

Istnieje ponad sto rodzajów grochu, zarówno naturalne jak i sztucznie selliktsionerami wydalania. Wszystkie z nich są wykorzystywane do konkretnych celów: dla ochrony, w kuchni, w rolnictwie i innych gałęziach przemysłu zhiznedetelnosti ludzkości. Nasiona grochu, fasoli są podzielone na dwie grupy: cukier i łuszczenia. Pierwszy ma delikatny i słodki fasola, tak zwane ostrzami. Liści odmian grochu zachowują soczystość do końca okresu dojrzałości woskowej.

groszek cukru wyposażone odmiany, takie jak „Ulubione”, które same w sobie nie mają warstwę ziarna pergamin. Są one spożywane w całości, jak i okra lub okra.

Istnieją dwie podgrupy cukru przystawki grochu: zupa i deser.

groszek cukru odmian zupy cechy:

Owoce odmiany groszku zupa bespergamentnogo różnią się wielkością: są one znacznie mniejsze niż u innych odmian.

Strąki (szpatułka) stosowany do zup, kiedy nasiona są w powijakach. Do zup podgatunku należą nasiona „Ulubione” groszek „zupa łopatka-181”, „Henry-15”, „ambrozja cukier”, „cukier Oregon.”

Deser groszek cukrowy: zalecane odmiany

Ten podgatunek najlepiej nadaje się do jedzenia świeże. Tylko groszek przystawki cukru dojrzewające odmiany są pełne soku i witamin, mają doskonały smak. Owoce słodkie groch miłość święto na dorosłych i dzieci.

Ciekawe! Ostrza groszek są szeroko stosowane w kuchni. Od nich przygotować wyśmienite dania uboczne.

Aby dostać deser ostrza, zaleca się, aby używać do uprawy nasion grochu „cukrzycy dziecięcej«»saharok suwaka”, «ciasta miodu cukier», «Karaganda-1053».

Charakterystyka łuskania grochu odmian

łuskania odmian grochu cecha leży w obecności skórzanego warstwy pergaminu wewnętrznej klapki boczne strączkowych – warstwą niejadalne.

Młode fasola luschat i stosowanie żywności jest jeszcze niedojrzałe nasiona, nazywając je „zielony groszek”.

Wśród różnych odmian grochu ostrzał, hodowcy emitować najbardziej owocne nasiona grochu, „książę”, „Early-301”, „Zwycięzca”, „excellent-33.”

Do uniwersalnego klasy obejmuje groszek cukrowy „POD”. Owoce tej rośliny nadają się do stosowania w żywności, jak u osób młodych, a także w postaci dojrzałych.

Cechy siewu grochu

Jeśli masz zamiar siać nasiona grochu po raz pierwszy, musisz coś wiedzieć.

Guzek bakterii korzeni grochu została wybrana jako podatny grunt dla prowadzenia swego życia. Bakterie te są aktywne asymilacji azotu.

Po pierwsze uprawy grochu, użyźniania gleby, specjalne przygotowanie grupy bakterii mogą być stosowane zamiast kompozycji zawierającej azot – „Nitragin”. Normalny dodatek bakterii wynosi 5 g / kg. Dodatek ten umożliwia normalizacji proces tworzenia groszku bez głodu azotu.

Zamiast „nitragin” można zbutwiało kompost lub humus, fosfor i potasowe.

Na specjalnie przygotowanym żniwa ziemi lepiej i bardziej płodne. Nawozy sztuczne można stosować wapna: 300 g / m2 z dodatkiem potasu – 30 g, podwójnie superfosfat – 20 g.

Ciekawe! Na stronie, która wcześniej była uprawiana groch, drugim roku lądowania dobrą kapustę plonów.

Przed siewem nasiona moczy się groch żółty specjalnie przygotowany roztwór do Mikrowynawożenia. Przed zanurzeniem na grochu naziemnych leczonych boraks, kwas borowy lub molibdenian amonu. Obróbka ta służy jako bariera zabezpieczająca przed gniciem, pleśni, grzybów, gryzoni, zniechęca.

Preparaty nawóz Łóżka dla uprawy grochu końcach. Powinien on być przygotowany wcześniej: ustanowić wsparcie dla dorosłych roślin. Wiele hoduje groszek i nie zdają sobie sprawy, że podróż po ziemi, kultura nie przynosi pożądanego upraw, ale ponoszą znacznie bardziej płodne, natomiast w pozycji pionowej.

Jak zasiać ziarno?

Czy wiesz, jak siać groszek?

Siew prowadzi się w ciągu 3-4 małymi taśmy, utrzymując odstęp między liniami 16 cm i wstęgi – 45 cm.

sadzenie nasion na poziomie gruntu zależy od rodzaju gleby. Jeśli obszar jest zdominowany przez gliniastych skałach, groszek wysiewa się płytko. W glebach lekkich podatnych na wymywanie, nasiona wysiewa się głębiej.

Ważne! Śledzić poziomie siewu nasion grochu. Przy uszczelnianiu małych mogą dziobać ptaków szkodników. Do łóżka nie przyciągnąć uwagę ptaków, umieścić w miejscu, gdzie do zasiewu, gałązki, pritrusite jego słomy lub trawy.

dojrzałość techniczna ziaren zależy od czasu poziomów docelowych i kiełkowania. Dlatego wysiew odbywa się w krótkim czasie, przy jednoczesnym osiągnięciu dojrzałości jednoczesne każdy strąk grochu.

Kiełkowanie nasion grochu obserwowano przez 14 dni po siewie w ziemi. odmian grochu cukru na początku wegetacji rosną powoli. Chwasty szybko zatykają upraw, więc rośliny potrzebują pielenie.

Pomyślne kiełkowanie nasion grochu może w takich warunkach: obecność ciepła i wilgoci. Odgrywa ważną rolę i dostęp do światła i tlenu. Wszystkie te czynniki wpływają na szybkość kiełkowania nasion grochu i ich dalszego rozwoju. Zdrowe i silne pędy są bardziej odporne na choroby i infekcje, które mogą mieć wpływ na kulturę. Klęska strączkowych jest wynikiem naruszenia elektrowni, opóźnione opieki. Jeżeli gleby zwilżano prawie zawsze rozwija bakterii grzybów i pleśni. Do typowych chorób i szkodników, które mają wpływ na rośliny strączkowe obejmują:

  • mączniak prawdziwy;
  • gnicie korzeni;
  • peronosporosis (określone mączniak rzekomy);
  • antraknoza;
  • mszyce grochu;
  • W wołki grochu.

Aby zapobiec występowaniu chorób groszkiem i zmniejszenia liczby szkodników, trzeba wiedzieć, jak walczyć z wrogiem, ale co najważniejsze, do przestrzegania jedną zasadę: wygląd po siewie.

Nie ma potrzeby instalowania trellises gdy groszek trochę starszy. Pozwoliłoby to kultura dorosnąć, nie Poleg przez prądy wiatrowe. Ponadto, z gobelinu jest łatwiejsze do zbiorów.

Gobelin ustawić co dwie nogi na obwodzie w miejscu, jeśli łóżko jest mały – to całkowicie zamknąć.

kultura opieka jest pielenie i podlewanie.

Wszystkie rodzaje grochu uprawiane są w podobny sposób.

groszek owocujące

Wczesne dojrzewanie odmian grochu siewnego zaczynają owocować w 4-5 tygodnie, a późno dojrzewające – w 6-7 tygodni.

Nasiona grochu – warzywa mnogosbornaya okres owocowania, który rozciągnięty na okres do 6 tygodni. Ostrza cukru i łuskania grochu gatunki zbierano po 1-2 dniach.

Podczas całego okresu wzrostu komfortu owocowania całkowitego cukru ostrza plastyczności i łuskania grochu może wynosić do 5 kg / m2.

Rośliny strączkowe są bogate w kalorie i pomocny. Grochu bogatego w białko, włókien, skrobia, cukier, lizyny, witaminy i kwasy. Roślina ta jest wykorzystywana w gotowaniu i rolnictwa.

Rosnące groszek – zanimalny i proces nie jest zbyt czasochłonne. Ta roślina jest idealny do spożycia świeżych, dla zachowania i przygotowywania różnych potraw.

sadzenia grochu służy do podawania kozy. Rośliny strączkowe tworzą przydatnych pokarm dla ptaków.