124 Shares 8077 views

Lek "Depo-Provera"

Depo-Provera to progestagen iniekcji (progestagenu), długo działające. Wysokie dawki leku mogą wywierać działanie przeciwnowotworowe na formowanie hormonu nowotworów. Efekt ten jest prawdopodobnie ze względu na działanie na receptory hormonów steroidowych () i oś przysadka-gonady. Lek ma również działanie pirogeniczną (zdolność do wzrostu temperatury) w dużych dawkach wykazuje działanie kortykosteroidu. Lek ma właściwość progestagen ma estrogenowe i androgenne aktywność.


Depo-Provera powoli wchłaniane po podaniu domięśniowym. W związku z tym, że stałe stężenie leku są utrzymywane przez długi czas. Maksymalne stężenie we krwi (osocza) obchodzony jest na czwartego do dwudziestego dnia po wstrzyknięciu. Resztkowe stężenia mogą być wykryte nawet po siedmiu do dziewięciu miesięcy po zastosowaniu.

Depo-Provera przechodzi do mleka i przez barierę krew-mózg. Lek metabolizowany w wątrobie. Wydzielane w moczu i żółci w niezmienionej postaci, jak i jego metabolitów.

Wskazania do Depo-Provera jako metody leczenia lub dodatkowe, tworzy guzów piersi hormonów (rak piersi) u kobiet po menopauzie przerzutów lub nawrót raka endometrium lub nerek.

Początkowa dawka w przypadku raka nerki lub raka endometrium – 500 mg lub 1 g na tydzień. Po poprawie (stabilizacja) stanie do kilku tygodni lub miesięcy leczenia podtrzymującego podawanej przy 500 mg tygodniowo.

Leczenie raka w piersi odbywa się przez dwadzieścia osiem dni. Dawkowanie za tym idzie – 500 mg dziennie. Pod koniec tego okresu, zaleca się leczenie podtrzymujące. Dawkowanie, w którym – dwa razy na tydzień przez 500 mg. Lek stosuje się tak długo, jak obserwowane odpowiedzi na leczenie. W niektórych przypadkach wyniki po leczeniu raka piersi (w gruczole sutkowym) można zaobserwować w ośmiu lub dziesięciu tygodni od początku stosowania leku. W przypadku szybkiej progresji podczas leczenia patologii narkotyków przewrócony.

Działania niepożądane: pokrzywka, stan anafilaktoidalna, wysypka, zakrzepowe zapalenie żył, zakrzepowo-bezsenność, nerwowość, osłabienie, senność, zawroty głowy, depresja, bóle głowy i nudności. Ponadto, pacjent mógł obserwować zmiany w naturze upławy, wydzielanie, wrażliwość piersi. Na tle leku, powstawania objawów Cushinga.

Lek jest przeciwwskazany w okresie ciąży oraz w przypadku nadwrażliwości na składniki.

Depo-Provera 150 jest stosowany jako środek antykoncepcyjny leku. Wykorzystuje jeden zastrzyk raz na trzy miesiące. Liczba Depo-Provera specjaliści scharakteryzować jako jeden z najbezpieczniejszych środków antykoncepcyjnych. Preparat może używać i matek karmiących (po porodzie do sześciu tygodni). Zdaniem ekspertów, korzyści z zastrzyków antykoncepcyjnych jest wielokrotnie większe niż ryzyko działań niepożądanych.

Ważne jest również, że pełne odzyskanie płodności u kobiet występuje w ciągu sześciu do osiemnastu miesięcy po odwołaniu funduszy.

Lek stosowany jest nie tylko jako środek antykoncepcyjny. Jest ona skuteczna w niedokrwistości, endometriozę, zespół menopauzy, krwawienie maciczne (dysfunkcjonalny).

Stosowanie leku „Depo-Provera” obniża prawdopodobieństwo rozwoju chorób fibrocystic piersi, raka endometrium, patologii w narządach miednicy zakaźny przeciwzapalne, mięśniaków macicy.