584 Shares 1486 views

Projektowanie kuchni 8,8 metrów kwadratowych. m rękach, zdjęcia

Jakie są najbardziej przytulna kuchnia? właścicieli małych pokojowe wierzyć, że tylko duże i duże. Jednak pozbawione anonimowości i piękne może być mała kuchnia. Ale pod warunkiem, że są gustownie urządzone. Zastanów się, jak zaplanować projekt kuchnia 8,8 metrów kwadratowych. m.


Dyspozycja wąskiej przestrzeni

Wielu właścicieli firm do czynienia z kuchnią, która przypomina piórnik. Na pierwszy rzut oka wydaje się trudne do wydania takiego pomieszczenia. Jednak konstrukcja kuchnia 8,8 metrów kwadratowych. m może wyglądać przytulne i harmonijne, jeśli słuchać rad projektantów:

 1. W tym pokoju to najlepiej mieć wiszące szafki i blat roboczy wzdłuż dłuższej ściany. To dobrze, aby zaoszczędzić miejsce. Ponadto, będzie dostępna dla wszystkich stacji roboczych.
 2. Stół jest lepiej umieszczone po przeciwnej stronie stołu. Powinien on być wąskie i długie. Niedaleko idealnego dopasowania małej sofie.
 3. Klasyczna wersja zawiera następujące rozmieszczenie mebli. zestaw kuchenny znajduje się w pobliżu drzwi. Kuchenka następująco. Ponadto, znajduje się lodówka. Wręcz przeciwnie, przez okna, ustawić stół i kanapa narożna.
 4. Koniecznie kontemplować, że szerokość wolnej przestrzeni w środku kuchni jest nie mniejsza niż 1,2 m. W przeciwnym razie przejście staje się bliższy.

Początkowo, sprawdź jak eksperci zrobić z tego pomieszczenia, jak kuchnia 8 metrów kwadratowych. m konstrukcji. Fotografia pozwala nam rozważyć udanych warianty.

układ rogu

To pokazuje całkiem oryginalną konstrukcję kuchnia 8 m². zdjęcia m. Kątowe układ bardziej nadaje się do budowania kwadratowy lub prostokątny kształt. Konstrukcja ta jest bardzo popularna.

Aby prawidłowo wyposażyć przestrzeń, należy użyć niektóre z zaleceń:

 1. blaty są umieszczone na każdej ze ścianek bocznych tworzących narożnik. To pozwala zmienić obszar roboczy w jakikolwiek sposób.
 2. Kuchenka zaleca się w pobliżu rogu kuchni, tuż za góry.
 3. Na tej samej stronie zlewu mount.
 4. Na innej części działki w celu zapewnienia szkolenia – obszar roboczy.
 5. stół jadalny wyposażyć w sposób arbitralny. Jego szerokość zależy wyłącznie od pozostałej przestrzeni.
 6. Wiszące szafki są umieszczone na zestaw mebli.

To pozwala nam zrozumieć, jak ciekawy jest ten projekt kuchni 8 metrów kwadratowych. zdjęcia m. Układ rogu zapewniają doskonałą oszczędność miejsca.

U-kształtne kuchni

To pokazuje kolejny piękny projekt kuchni 8 metrów kwadratowych. zdjęcia m. Prostokątny układ lub U-shape – doskonałe rozwiązanie dla pomieszczeń, które nie mają wąski kształt.

Taka konstrukcja obejmuje:

 1. meble kuchenne położony w rogach kuchni. Obszar roboczy jest zamontowany w środku zestawu słuchawkowego.
 2. Wiszące szafki umieszczone są z 3 stron. To pozwala na zbudowanie najdogodniejsze urządzeń kuchennych.
 3. W środku pomieszczenia zapewniają przestrzeń dla stołem i krzesłami.
 4. Odległość między zestawem i jadalnią powinna wynosić co najmniej 1 metr. Osiągnąć takiej wielkości można przez redukcję blacie lub stół pokojowej.

kuchnia zagospodarowania

Ważne jest, aby wizualnie wyglądają przytulne i komfortowe kuchnia 8 metrów kwadratowych. m. Projekt (zdjęcie przedstawia jedno z rozwiązań) bardzo pozytywnie wpływa jeżeli jest teren zabudowy.

W kuchni jest zalecane, aby zapewnić trzy sekcje:

 • do wytwarzania żywności;
 • Strefa mycia;
 • część pomieszczeń przeznaczonych do gotowania.

Można skorzystać z następujących wskazówek, aby prawidłowo wyznaczać pokoju:

 1. Zdefiniowany obszar jest położony z płytek, tak jak w pobliżu zlewu. dla strefy jedzenia rozliczania laminatu lub deski podłogowej.
 2. Doskonała wyznacza obszary sufitu, wykonane w kilku poziomach lub malowane w różnych kolorach.
 3. Z tego zadania dobrze obsłużyć pewną rozmieszczenie mebli, oświetlenie. Na przykład, możliwe jest zapewnienie dodatkowego oświetlenia w miejscu pracy. Kinkiety ścienne, różnej wysokości i jasność, doskonale uzupełniają część jadalną.

W związku z tym projekt planu kuchni 8,8 metrów kwadratowych. m łatwe, jeśli połączyć wyobraźnię i rozważyć różne opcje.

Powierzchnie powiększenie

Istnieje kilka sposobów, aby rozwinąć projekt małej kuchni (8 m kw.):

 1. Dokonać zmian.
 2. Prawidłowo zorganizować projekt, który wizualnie zwiększyć obszar.
 3. Poprawić funkcjonalność przestrzeni.

Początkowo pod uwagę, jak jest używany w kuchni. W większości przypadków działa jako magazyn. Zawiera zachowania, które mogą być z powodzeniem przeniósł się do spiżarni, stare naczynia, zbędnych atrybutów. Eliminując wszystkie „rzeczy” dostaniesz całkiem dobry darmowy serwis.

Aby optycznie powiększyć kuchnię, trzeba skorzystać z technik projektowania:

 1. Making pokój w jasnych kolorach zawsze sprawia, że pomieszczenie bardziej przestronne.
 2. „Extend” przestrzeni stół szklane powierzchnie lustrzane.
 3. Nie nadaje się do kuchni zestaw rysunków, wzorów. To jest bardzo zmęczony wygląd.
 4. Mebli można odebrać w różnych odcieniach. Jednak nie wydaje się kłopotliwe.
 5. Zaoszczędzić trochę miejsca pozwoli tabelę rozkładane.
 6. Aby zwiększyć wysokość pomieszczenia, trzeba zdecydować się ciepłymi odcieniami ścian. Powinien on być czystej bieli.

kilka zaleceń

Ponieważ kuchnia jest nie różni się duży i przestronny, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę kilka punktów:

 1. Wybierając styl, dać pierwszeństwo tym, którzy nie wymagają do realizacji w dobrym rozmiarze i dużej liczbie akcesoriów dekoracyjnych. Dla takiej kuchni pasuje prosty i elegancki wygląd. Wystarczy wygląda harmonijny kuchnia wyposażona w stylu high-tech, strych, nowoczesnym, minimalistycznym.
 2. Gładkie powierzchnie płaskie i postacie nie tylko pozwalają na w pełni wyposażyć pomieszczenie, ale również dość łatwe w pielęgnacji.
 3. Doskonałe oświetlenie punktowe będą na sufitach podwieszanych. To pozwala wizualnie zwiększyć przestrzeń i podkreślić obecną sytuację.
 4. Planuje się zaprojektować aneks kuchenny 8 metrów kwadratowych. m lub w kształcie litery U? Jest możliwe, aby efektywnie wykorzystywać parapecie. Taki element byłby pełny obszar roboczy. Oryginalnie wygląda blat, który płynnie przechodzi z zestawu słuchawkowego na parapecie. Niektórzy eksperci zalecają tego obszaru przeznaczyć na stole.

Wybór rolet

Jest to kolejny punkt, w którym chcesz się zatrzymać. Odpowiednio dobrane zasłony są w stanie doskonale podkreślają design kuchnia 8,8 metrów kwadratowych. m. Ważne jest, aby pasowały one harmonijnie do wnętrza, i były całkiem praktyczne. Ponadto, nie należy zapominać o bezpieczeństwo pożarowe. Wybierać zasłony z materiału naturalnego, który jest łatwy do mycia, a także umożliwia światła i powietrza.

Najbardziej idealnym rozwiązaniem dla małej kuchni są:

 • zasłony wałeczkowe;
 • rolety;
 • Austrian zasłony.

Przed rozpoczęciem naprawy kuchnię, należy zaplanować żądaną wystrojem. Rozważyć wszystkie drobiazgi i szczegóły. Bez takiego przygotowania jest bardzo trudno dostać się projekt, który byłby całkowicie potrzeb klienta.