723 Shares 1942 views

Konwerter momentu automatyczne skrzynie biegów: fotografia, zasada działania, usterki, wymiana automatycznej skrzyni biegów przekładni hydrokinetycznej

Niedawno wysoki popyt zaczął używać pojazdów w automatycznych skrzyniach biegów. I nie ważne jak wielu kierowców powiedział, że automatyczna skrzynia biegów – zawodna mechanizm, który jest kosztowny w utrzymaniu, statystyka mówi przeciwnie. Każdego roku samochody z manualną skrzynią biegów staje się mniejszy. Wygoda „maszyna” jest ceniona przez wielu kierowców. Jak dla drogiej konserwacji najważniejszych elementów w tym oknie – konwerter momentu obrotowego automatyczną skrzynią biegów. Zdjęcie mechanizmu i jego struktury – w dalszej części tego artykułu.

cecha

Konstrukcja przekładni automatycznej, oprócz tego elementu zawiera wiele innych systemów i mechanizmów. Ale główną funkcją (przekazywanie momentu obrotowego) wykonuje dokładnie przekładni hydrokinetycznej automatyczną skrzynią biegów. W języku potocznym nazywa się to „pączek” ze względu na charakterystyczny kształt konstrukcji.

Warto zauważyć, że automatyczne skrzynie biegów do samochodów z napędem przednich kół przekładni hydrokinetycznej automatycznej transmisji obejmuje zróżnicowane i końcowy napęd. Oprócz funkcji przenoszenia momentu obrotowego „obwarzanek” zakłada, że wszystkie wibracje i wstrząsy z koła zamachowego, w ten sposób wygładzając ich do minimum.

projekt

Przyjrzyjmy się, w jaki sposób przemiennika momentu obrotowego automatyczną skrzynią biegów. Element ten składa się z kilku elementów:

  • Koło turbiny.
  • Sprzęgło areszt.
  • Pompa.
  • Koła reaktora.
  • wybiegiem.

Wszystkie te mechanizmy są umieszczone w jednej obudowie. Pompa jest bezpośrednio połączony z wałem korbowym silnika. koledzy turbinowe o przekładni. Koło reaktora jest umieszczony pomiędzy pompą a turbiny. Również w konstrukcji koła „pączek” są specjalnie ukształtowane łopatki. Praca konwertera automatyczne przekazywanie momentu obrotowego na podstawie specjalnego płynu poruszającego się wewnątrz (Olej skrzynia biegów). Zatem automatycznej skrzyni biegów zawiera ponadto kanały olejowe. Ponadto, nie jest grzejnikiem. Co to jest, rozważmy trochę później.

Co do sprzęgła, blokowanie jest przeznaczony do ustalenia położenia konwertera momentu obrotowego w określonym trybie (np „Centrum”). Sprzęgło służy do obracania reaktora w odwrotnej stronie koła.

Zasada działania automatycznej skrzyni biegów przekładni hydrokinetycznej

W jaki sposób element w pudełku? Wszystkie działania „pączek” prowadzone w cyklu zamkniętym. Tak więc, głównym płyn roboczy jest tutaj – to „transmissionka”. Należy jednak zauważyć, że różni się od lepkości i kompozycji stosowanych w instrukcji. Podczas pracy przetwornika momentu obrotowego dostarczanego przez pompę środka smarowego do koła turbiny, a następnie – w reaktorze.

Ze względu ostrzy ciecz zaczyna obracać się szybciej wewnątrz „cukierka”, co zwiększa moment obrotowy. Kiedy prędkość silnika wzrasta prędkość kątowa turbiny i wirnika wyrównane. Strumień cieczy zmienia kierunek. Gdy samochód zyskał wystarczającej prędkości, „obwarzanek” będzie działać tylko w trybie sprzęgła hydraulicznego, czyli tylko przekazywać moment obrotowy. Przy wzroście prędkości, GTP zablokowane. Kiedy to sprzęgło jest wyprane, a moment obrotowy z koła zamachowego transmisja na pudełku jest wykonany bezpośrednio z taką samą częstotliwością. Element jest odłączony ponownie po przejściu do następnego biegu. Więc znowu wygładza prędkość kątową aż obie turbiny prędkość obrotowa nie jest równa.

grzejnik

Teraz do chłodnicy. Dlaczego w automatyczny on wyświetlany oddzielnie, ponieważ w „mechaniki” systemu nie jest używany? To bardzo proste. Na mechanicznym polu oleju ma tylko funkcję smarowania.

Jednocześnie jest ona wypełniona tylko połowę. Płyn zawarty w skrzyni biegów miski olejowej, a zwilżone bieg. W automatycznej transmisji oleju jest wymagana funkcja przenoszenia momentu obrotowego (który wszedł nazwy „przyczepność na mokro”). Nie ma tarcze cierne – cała energia przechodzi przez turbiny i oleju. Ostatnio ciągle porusza się w kanałach wysokociśnieniowych. W związku z tym, olej musi być chłodzona. W tym celu, i jest zaopatrzona w transmisji własny wymiennik ciepła.

usterki

Przeznaczyć następujący podział transmisji:

  • Usterka GTP.
  • zespołu hamulca i wadliwe cierne sprzęgła.
  • Awaria pompy olejowej i czujników sterujących.

Jak ustalić szkody?

Dowiedzieć się, który element nie powiodło się, bez konieczności demontażu okna i jego analiza jest trudna. Jednak, aby przewidzieć głównym naprawa może być z kilku powodów. Tak więc, jeśli istnieją błędy lub konwerter momentu zespół automatyczny hamulec biegów, skrzynka będzie „wyrzucony” podczas przełączania trybów. Maszyna zaczyna drgać, jeśli umieścić długopis z jednego trybu do drugiego (i kiedy stopa jest na pedale hamulca). obejmuje również pole się w trybie awaryjnym. Urządzenie porusza się tylko trzy biegi. To sugeruje, że pole potrzebuje poważnej diagnozy.

Jeśli chodzi o zastąpienie przemiennika momentu obrotowego, jest ona wykonywana z pełnym demontażu skrzynki (wolnostojący wałów napędowych, „dzwon” i inne szczegóły). Ten element – najbardziej kosztowny składnik każdej przekładni automatycznej. Cena nowej SDT zaczynają się od 600 $ za koszty modeli samochodów. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak korzystać z pola do maksymalnych napraw opóźnienia.

Jak utrzymać punkt wyboru?

Uważa się, że ten zasób w celu transmisji wielkości niższe niż w mechanice. Jednak eksperci podkreślają, że z właściwego urządzenia technicznego nie trzeba naprawić lub wymienić konwerter momentu obrotowego automatyczną skrzynią biegów. W ten sposób pierwsza rekomendacja – terminowe wymiana oleju. Regulacje – 60 tysięcy kilometrów. A jeśli w instrukcji oleju przekładniowego jest wypełniony do końca życia, „maszyna” jest płyn roboczy. Jeśli smar lub czarny ma zapach spalenizny, należy natychmiast wymienić.

Drugi zalecenie odnosi się temperatury zgodności. Nie daj się zbyt wcześnie, aby ruszyć – temperatura oleju skrzynka powinna być nie mniejsza niż 40 stopni. Aby to zrobić, należy przesunąć dźwignię wszystkie tryby z opóźnieniem 5-10 sekund. Więc jesteś rozgrzany pole i przygotować go do pracy. Na jazdę na zimno oleju nie jest pożądane, a także na wiele gorące. W tym ostatnim przypadku, ciecz będzie dosłownie spalić (przy wymianie, usłyszysz zapach spalenizny). Automatycznej skrzyni biegów jest odpowiednie do znoszenia i intensywnego użytkowania. Ponadto, nie iść na to neutralny, a następnie obejmować „twardego”. Więc złamać Taśmy hamulca oraz szereg innych ważnych elementów w pudełku.

wniosek

Tak, okazało się, co konwerter momentu obrotowego automatyczną skrzynią biegów. Jak widać, jest to bardzo odpowiedzialna jednostka w pudełku. Jest on transmitowany przez moment w oknie, a następnie koła. A ponieważ olej jest płyn hydrauliczny, konieczne jest zgodne z przepisami, które zostaną utrzymane. Więc okno będzie można rozkoszować się długą żywotnością i sprawnego przesuwania.