716 Shares 6328 views

Towarzysz pies: rasy cechy i kryteria wyboru

Określenie „towarzysz pies” wszedł w nasze życie stosunkowo niedawno, a raczej kiedy ludzie przestali widząc ich czworonożnego przyjaciela tylko Asystent: straż, straż Hunter. Jednakże potrzeba komunikowania się z wiernymi i inteligentnym stworzeniem u ludzi nie zniknął.


Szczególnie silnie czuć jego mieszkańcy miejskich, praktycznie pozbawiony dialogu z naturą. Nowoczesny obywatel nie jest tak ważna (a czasami w ogóle nie ważne) „użytkownik” charakterystyka szczekają psy wściekle obcych, angażują się w walkę z atakującym, pościg i podnoszenie ptactwo. Dzisiaj człowiek jest przede wszystkim szuka się przyjaciela psa, który zawsze sprawiają mu firma – długi zimowy wieczór w domu na plaży w lecie na spacer w parku.

Jakie rasy nadają się do roli towarzyszy?

Międzynarodowa Federacja koparki psów (FCI) wyróżnia dniu dzisiejszym dziesięć grup ras psów, które różnią się charakterem ich stosowania. Grupa dziewiąta są psy do towarzystwa. Skała (najlepsza) mogą być zarówno duże i małe, białe i kolorowe, długo- i krótkowłosy. To zależy tylko od wyboru gospodarza.

Towarzysz pies nie pilnowania podwórka nie są pasterzami. Ich głównym zadaniem – aby zawsze być blisko swego pana, a nie powodować mu dyskomfort. Co może być pies -kompanon? Gatunki mogą być różne. Ktoś jest zachwycony inteligentnych i zabawnych spanieli, ktoś na duszy Labrador, i ktoś myśli, że im bardziej lojalny i wierny przyjaciel niż Rottweiler, nie znaleziono.

Wymagania dla psa towarzyszącego

Uważa się, że pies towarzysz rodzić niepełnosprawnych, samotnych i starszych, którzy potrzebują wiernego przyjaciela i pomocnika, rodzin z dziećmi, aby zaszczepić w dziecku poczucie odpowiedzialności i życzliwości. Wszystko to jest prawdą. Jednak, naszym zdaniem, prawdziwy przyjaciel, który pokocha cię tylko za to, co jest, trzeba każdego.

Doświadczeni eksperci uważają, że pies w wyborze psa do towarzystwa (zwłaszcza gdy właściciel potrzebował jego pomocy), należy zwrócić uwagę na następujące cechy:

  • łatwość konserwacji i pielęgnacji;
  • Prostota w żywności;
  • posłuszeństwo;
  • wytrzymałość fizyczną.

Wskaźniki te są istotne, jeśli są przyciągane do dużych i średnich towarzysz rasy psa. Dekoracyjne dzieci nie różnią się wytrzymałość fizyczną, oprócz opieki nad nimi nie zawsze jest łatwe. Towarzysz psów ras małych – to przede wszystkim zwierzęta, które będą rozjaśnić swój wieczór, wygodnie ukryty w kolanach, towarzyszy wam na wieczorny spacer.

Ale nie zapominajcie, że dla każdego (nawet najmniejsze) wymaga szkolenia i edukację od najmłodszych lat. Jeżeli zignorujemy tę główną zasadę koparki pies, twoja piękne zwierzę zwierzę staje się trudne i niekontrolowane.

Więc zobaczmy, co ras psów – towarzysze? Być może ze względu na poniższym opisie, będzie mógł wybrać swoje czworonożnego przyjaciela.

Towarzysz pies: Rasy w mieszkaniu

Są przedstawiciele małych ras, które są przeznaczone wyłącznie jako zwierzęta domowe, a zadowolić swoje poglądy (i zachowanie) hosta. Dziś te zwierzęta bardzo. Oto niektóre z nich.

miniaturowy Pomeranian

Ten uroczy miś, zdjęcia, które można zobaczyć poniżej, jeden z najbardziej popularnych psów dekoracyjnych. W średniowieczu zostały opisane zwierzę, które wygląda bardzo przypomina pomorskiego. W XVIII (zgodnie z opisem), zwierzęta te różnią się od nowoczesnych ptaków w większych rozmiarach. Ich waga osiągnęła 13 kg.

W dalszej hodowli w hodowli są dozwolone tylko małe zwierzęta. Tak, stopniowo, rasa staje się coraz bardziej zdrobnienie rozmiar. 1896 pomorski został wykonany jako oddzielny rasy, które zidentyfikowano dwa rodzaje masy – do 3,5 kg do 3,5 kg.

Pomorskie – pies mocno zgięty, zwarte, o formacie kwadratu. Spitz w organizmie jest krótki, z głęboką klatkę piersiową i zaokrąglonymi krawędziami. Pokryta bujną gęste włosy, nieco szorstki w dotyku. Spitz ma charakter spokojny, bardzo czuły na swego pana, nie agresywny, więc pies może łatwo poradzić sobie z rolą towarzysza.

Bichon Frise

Pomimo jego niewielkie rozmiary, towarzysz pies rasy Bichon Frise – jest dość silne zwierzę. Jeśli twoja rodzina ma bardzo małe dzieci, powinni starać się wyjaśnić, w jaki sposób trzeba ostrożnie obchodzić się te urocze psy.

Dla starszych dzieci Bichony wspaniałymi towarzyszami. Są one bardzo zabawny i zabawy, dzieci mogą bawić się całymi godzinami.

mops

I takie zabawy towarzyszami dla dzieci są trudne do znalezienia. Mopsy są silniejsze niż wielu innych psów małych ras. Są bardzo odważny i mądry. Może stać się nawet strażnicy dla małych dzieci. I dla dorosłych, jest nieskończenie łagodny rodzaj i wrażliwe istoty.

Zwierzęta o średniej wielkości

Dość duża grupa, licząca ponad dwustu przedstawicieli – psów średnich ras. Można powiedzieć, że tej kategorii warunkowego. Składa się z przedstawicieli różnych klas, które mają podobne parametry. Ciężar tych zwierząt nie powinna być większa niż 25 kg, a wysokość – 57 cm.

sznaucer

Ten pies pokocha każdy właściciel. Sznaucer średni charakteryzuje się doskonałymi zdolnościami, aby szybko i łatwo wyszkolony, dobrze dogaduje się ze wszystkimi członkami rodziny. To zwierzę jest atrakcyjna przez fakt, że omal nie przelania. Nie znajdzie włosy na odzieży i tapicerki. Złożoność opieki jest tylko w regularnych (dwa razy w roku) przycinania.

Sznaucer nigdy dać nieadekwatne reakcje różnią zdrowego układu nerwowego. Sznaucer wyraźnie odróżnić członków ich rodzin do obcych są ostrożnie.

Labrador Retriever

I na tej wszechstronny pies może rozmawiać godzinami. W ostatnich latach, towarzysz pies rasy Labrador Retriever jest szczególnie popularne. Jest inteligentny, jego cechy robocze obowiązujące towarzyszą niedowidzących. Stosuje się go w urzędzie celnym, na badania nad lekami.

To zwierzę wchłonął wszystkie najlepsze cechy psów. Stable psychikę, elastyczny charakter, brak nieuzasadnionego agresji dobroci. Przechowywać pies może każdy dom. Dbać będzie wymagało minimum w diecie to jest skromny.

Energiczny Labrador Retriever wymaga aktywne spacery. Szkolenie z tych zwierząt nie sprawi trudności nawet początkującym hodowcom psów o, są one w stanie wchłonąć do trzystu zwrotów, powiedział mężczyzna.

Large breed

Właściciele psów dużych ras z całą pewnością powiedzieć, że zawartość dużego zwierzęcia ma wiele zalet. Duże psy mają bardzo imponujący wygląd, który zniechęca fanów „żart” wiedzieć lepiej. Pomimo faktu, że duże psy raczej nieufny wobec obcych, ludzi bliskich do nich, są one uosobieniem łagodności i miłości. Duże psy – to świetny towarzysz wędrówki, spacery, jogging stawów.

owczarek niemiecki

Jest mało prawdopodobne, że ktoś nieznany towarzysz pies rasy German Shepherd. Ten wszechstronny, silny fizycznie i inteligentne zwierzę. Jego możliwości nie można przecenić. Owczarek niemiecki jest doskonałym wyborem dla rodzin z dziećmi. Ponadto, jest on odpowiedni dla par, jak i aktywnych młodych i starszych, dla tych, którzy lubią wieczorny spacer w parku.

Te psy czują się komfortowo w małych mieszkań miejskich i gospodarstw wiejskich. Jedyną rzeczą, trzeba pamiętać, że właściciele – ten pies nie został wykonany za życia na łańcuchu lub w klatce. Rozpaczliwie potrzebuje miłości i uwagi. A jeśli ona się je w odpowiedniej ilości – Dedicated zwierzę nie znajdziesz.

seter irlandzki

I te czerwone piękno to nie tylko wielkie Humorysta, obdarzone wielką energią, ale także mądry. Jeśli zdarzy ci się spędzić kilka godzin z tego psa, to zrozumiesz, że seter irlandzki – idealny towarzysz.

Początkowo ta rasa jest wyprowadzany jako polowania, więc dzisiaj w tym zwierzę przeżyło entuzjazm i energię psa myśliwskiego. On jest bardzo ciekawy – najlepiej do tego przystojny mężczyzna – nauczyć się wszystkiego nowego, co go otacza. To po prostu tak się stało, że seter irlandzki stał się ulubionym wśród prezydentów, światowych gwiazd i zwykłych ludzi. Ten towarzysz pies będzie Twoim niezawodnym towarzyszem na długie lata.