654 Shares 9777 views

Suspensu – co to jest: zmysł dotyku horroru lub odbioru?

Jeśli spróbujesz bardzo dostępny, aby wyjaśnić, co napięcie w filmie, można powiedzieć – to jest, gdy „piersiach”, gdy bohater szepcze: „Nie idź tam!” Albo „Turn around!” Odbijanie się na krześle. To jest nieubłagany wzrost stresu bolesnego oczekiwania, jakiegoś nadzwyczajnego niepokój, lęk wynikającej z patrzącego. Wyraźne „momenty sapensovye” oglądalność jest zaangażowana w działania ruchu. Kontemplacyjny przeżywa jakby to teraz, a nie postać z filmu w niebezpieczeństwie, jeśli jest on najbardziej, że nie jest bezpośrednim uczestnikiem wszystkich wydarzeń rozgrywających się w filmie. Który to termin – jest „nieważkości”, „zawieszony” stan jednostki, ze względu na to, co się dzieje akcję na ekranie. W tym przypadku mamy na myśli nie jest zawieszony w przestrzeni, lecz w miarę upływu czasu. Wielu dyrektorów często drapania głowy nad tym, jak osiągnąć suspens, i tylko trzeba być „panem czasu”, czyli, aby być w stanie skompresować lub rozciągnąć czas, aby zmienić postrzeganie swojej publiczności.


Pochodzenie i zastosowanie

W języku angielskim słowo istnieje od XV wieku, przy okazji, z akcentem na drugą sylabę. Termin ma łacińskie pochodzenie i wywodzi się z suspensus (dosłownie „zawieszony”). I dopiero w 1952 roku po raz pierwszy pojęcie odnosi się do gatunku: w napięciu historia, thrillerze, napięcie powieści. Głównie stosuje się go w filmach grozy, thrillerów i thrillerów kryminalnych, wszystkie rzeczy, które zwykło się nazywać „action-movie”. Ale nowoczesność zmienia i trudno jest znaleźć taśmy filmowej gatunek, który nie zawiera tej techniki. Po tym wszystkim, że jest jednym z najjaśniejszych i najbardziej zaawansowanych metod intryga, aby uchwycić i posiadają uwagę widza.

Przykłady autorskiego filmu

Z pewnością zrozumieć, że takie napięcie, można zobaczyć niektóre z projektów filmowych autora. Na przykład, film Andreya Tarkovskogo „Sacrifice”, zbudował większość z nich w tym recepcji, nie będzie źle mówiąc o „Stalker”, obraz i thrillery można rankingu. Warto zauważyć, że niemy film wykorzystywane również suspens. Że było to możliwe, to pokazuje obraz Przybycie braci Lumiere pociągu”, bez wątpienia publiczność w tej chwili więcej niż maksimum przyzwyczaiłem się do tego, co dzieje się na ekranie. Tod Browning film "Outlaw" (1920) i Fred S. Nyumeyera "W końcu bezpieczny!" (1923), będzie również służyć jako doskonały dowód tego faktu.

Król horroru, standard thriller

Niezrównana Mistrzowie horroru – Alfred Hitchcock jest słusznie uważany za króla suspensu, jego twórczy styl nieodwołalnie podzielić film na elity i masy. Ta brytyjsko-amerykański reżyser, zagorzałym fanem kryminałów i wszystko słynna Sigmund Freud stworzył standardowy thriller. Na styl niesławnego autora z Hitchcocka mówi cała plejada podobnych dzieł filmowych, aby odróżnić je od zdjęć innych reżyserów. Mistrz styl przejawia się w powtarzaniu pewnych motywów działce, sposobów żywią publiczności niezwykłą technikę filmowania, a nawet rodzaj aktorów. Wielki maestro napięcia i ciśnienia zmusiły drży w strachu przed milionami widzów. Jego praca „lokator” (1926) uważany jest za główne źródło niepewności. Odpowiadając na pytanie o Hitchcocka: „W zawieszeniu – co to jest?” – możemy powiedzieć, że w celu osiągnięcia efektu wyładowania napięcia widz musi wiedzieć znacznie więcej niż wie nieszczęsnego bohatera.

inna wersja

W innej wersji suspensu jako gatunku, to nazywa się założyciel David Wark Griffith Lyuelina, amerykański reżyser, scenarzysta, aktor, producent. Argumenty wystarczającej wagi – był pierwszym do korzystania z bliska w celu osiągnięcia efektu specjalnego dramatyczny, zwracać szczególną uwagę na każdy szczegół, dzięki czemu film realistyczny i pozwala widzowi poczuć sympatii dla bohaterów, aby przyzwyczaić się do tego, co się dzieje. David jest również pierwszym twórczo i starannie traktowane do montażu równoległego. W okresie od 1909 do 1912 roku wyreżyserował serię krótkich filmów na jednej linii story – thrillerów z radosny efekt po pomoc przychodzi w ostatniej chwili „cudem uniknął niebezpieczeństwa”, „mniejsze zło”, „Telegraph od Lawndale”, „Dziewczyna i lojalność ". Nawet tytuł niektóre mogą powiedzieć jednoznacznie – suspens. Że to nic nie znaczy, ale nie tylko potwierdza instalację równoległe, a fakt, że w kulminacyjnym ramek stają się coraz krótsze, więc jest pompowanie najbardziej notorycznego zmęczenia. Warto zauważyć, że jeśli Hitchcock odwrócił tę technikę do swojego znaku towarowego, Griffith wkrótce stosować je podświadomie, instynktownie.

„Cyfrowa rewolucja” i mokyumentari gatunek

Obecnie gatunek suspensu przyjmując mokyumentari i osiągnięć rewolucji cyfrowej, ewoluowała. Tworzeniu poczucia obecności realizm nawet bardziej emocjonalnie skażoną publiczność. Tradycyjne techniki opisane powyżej nie działają, jednak, jak filmy wykonane w stylu „Lost filmach”. Techniki te są wykorzystywane Hitchcock, współczesny widz nie powodować paniki, ale uśmiech lub wybuch śmiechu. W sapens kulisami producenci coraz częściej wykorzystują ironię i humor rozbroić, technika ta (połączenie komedii i scen pełnych akcji) często można znaleźć w popularnych w dzisiejszych czasach młodzież filmów grozy. Oto nowoczesny suspensu. Co jest złe – to nie jest konieczne, aby argumentować, czas postawi wszystko na swoim miejscu.