150 Shares 5524 views

Biometryczny zamek – niezawodna ochrona domu

Biometryczny zamek od dawna stosowane w celu ochrony przed intruzami. Wcześniej takie systemy zostały zainstalowane w biurach dużych firm, ale teraz każdy może kupić to urządzenie do zamontowania na drzwiach jego domu. Taka technologia pozwala na otwarcie drzwi nie jest przy użyciu klucza, który jest tradycyjnie włożony do zamka drzwi I za pomocą odcisku palca, który jest skanowany i rozpoznawany przez system. To pozwala osobie żyć wygodne i bezpieczne życie.

Taki zamek ma zarówno zalety, jak i wady, które można zobaczyć w poniższej tabeli.

godność braki
Brak duplikatów, a także zapotrzebowanie na nich. Odbitki linii papilarnych każdy człowiek jest wyjątkowy, więc nie można się martwić o złamanie blokady. Niewystarczająco szeroka gama społeczeństwa wie o tej technologii, w związku z tym, że większość nie ufa do takich systemów. Wiele osób obawia się, że zamek nie rozpoznaje je i nie wpuścić. Jednak w przypadku takich okolicznościach, producent zapewnia panel do wprowadzania kodu PIN, a także tradycyjny klucz.
Nie trzeba nosić pęk kluczy, które czasami nie są tylko nieporęczne, ale również dość ciężka. Blokada mocy jest wykonany z bateriami AA. Stało się również przedmiotem plotek, „co by się stało, jeśli bateria nie?”. Na Producent Case również plan awaryjny: system jest podłączony do sieci, która służy jako zapasowe źródła zasilania. W niektórych modelach, a ponadto ma zewnętrznego źródła zasilania.
Nie będzie żadnych niespodziewanych kosztów , gdy nagle drzwi się zatrzasnęły. Uruchamiający skuteczność zmniejsza się w niższych temperaturach. A kiedy termometr spada poniżej 20 stopni, blokada drzwi w ogóle przestaje działać.
Wewnętrzna pamięć pozwala na dodawanie do bazy danych i do „zapamiętania” Wszyscy, którzy otwartego dostępu. Na przykład, urzędników bankowych, pracowników biurowych, gospodarstwie domowym. Ograniczenia w liczbie prawie żaden. Wysoki koszt. Ze względu na brak rozległej masowej produkcji, koszt jednego zamku pozostaje na wysokim poziomie.

Praktyczność i wygodę. Blokada drzwi z tego występu przyczynia się do rozwoju postępu technicznego.

Możliwość wprowadzić wiele odcisków palców dla jednej osoby, w przypadku wystąpienia istotnych zmian w głównym druku (głębokie cięcie, na przykład).
Ochrona przed wandalizmem i warunków pogodowych.


Zamontować zamek tego typu jest dość prosta, choć niekoniecznie muszą być chronione przed ewentualnym wandalizmem. Zasada działania urządzenia blokującego jest prosta i wideo. ludzki palec, który chce wejść, trzeba umieścić na specjalnym panelu z czytnika. Mechanizm elektroniczny porównać swoje wrażenia z istniejących i zdecydować. Cały ten proces zajmuje porównanie ułamek sekundy. Jest to szybkie i skuteczne urządzenie, przeznaczone do wygodnego życia ludzi.