133 Shares 1538 views

Tak nazwana została Alina nazwa, pochodzenie, wartość

Pamiętam, jak kiedyś popularną piosenkę „Jak wiele pięknych dziewczyn, ile nazw czuły, ale tylko jeden z nich martwi …”? Historia milczy na temat, ale jest całkiem możliwe, że autor tekstu zainspirowany tak dotykając linii dama z łagodnym, melodyjnym, dźwięcznym imieniu Alina.


Teorie o pochodzeniu i znaczeniu nazwy

Na początek zobaczmy, gdzie nam do „przyjść” Alina. pochodzenie nazwa jest dość długa, ponieważ słowo to występuje w językach wielu narodów. Ale w porządku.

  • Weź starożytnej Grecji. Nawet długo przed naszą erą tzw dziewczęta głównie o jasnej skórze i złotymi włosami. Było powszechnie reputacja wśród szlachty. A jeszcze bardziej powszechne wśród westalkami, słudzy świątyń pogańskich bogiń. Dlaczego? Tak, bo „light” – to w języku greckim oznacza „Alina”. Imię początki ich wybiera z tego słowa, bo nazwali więc albo blond lub przedstawiciele najbogatszej rodzajów. I, oczywiście, kapłanki, poświęcili się Hebe, Hera, Atena, etc. i jakby uświęcony potężne boginie.
  • Teraz rzymskiej cywilizacji. Byłoby dziwne, gdyby w języku Rzymian nie ma słowa „Alina” (nazwa). Pochodzi od łacińskich korzeni i nieco zmieniła swoją interpretację. Patricia jest większym stopniu niż u Greków, to odnosi się do statusu społecznego jej nosiciela i tłumaczy się jako „szlachetny”, „ze szlachty”. Jest to jeden sens. Drugi jest zgodne ze słowem „Aline”, czyli „Pocieszenia”.
  • Posiada swój własny „Alina” W starogermanskom we współczesnym niemieckim. Imię pochodzenia społecznego, statusu, a nawet cechy charakteru jego okaziciela wyraża jeden sens „szlachetny”. Podczas formowania narodu niemieckiego jako takie słowo brzmiało jak charakterystycznym determinacji, a później przeniósł się do kategorii nazw osobowych. Tłumaczenia tej zamknięciu i amerykańskim angielskim.
  • Wśród przedstawicieli narodów słowiańskich jest także dość popularne imię Alina. Znaczenie, jego pochodzenie jest oparta na sylaby głównego – „alkil”, „czerwono-czerwono-piękny Plac Czerwony. – pięknej okolicy” Ie „Alina” – jest „piękny”. Jest to, jak słowo jest tłumaczone z języka polskiego i starych.
  • Podobnie – „piękny” – tłumaczone nazwy Aliny dziewczynki z Irlandczykami. Blisko niego na znaczeniu i galijskiej wersji – „genialny”. Starożytni Celtowie jako „Alina” oznaczało sprawiedliwego rynku, ale nie w sensie kupna i sprzedaży, a także jako miejsce zatłoczone, hałaśliwe, co brzmi dużo głosów, śmiech, muzyka, gdzie cała zabawa. Nawiasem mówiąc, były to targi w dawnych czasach! W Szkocji, Alina – żeński wersji imieniu Alistair.
  • Ale Holendrzy pokonać semantykę inaczej. "Alina" – jest "jeden", "samotny". Lub pojedynczy, wyjątkowy. Jak chcesz!

Jaka jest nazwa, a to jest znak!

Co może reprezentować sam dziewczyna reaguje na „Alina”? Przede wszystkim, może inspirować innych do wzniosłych czynów, ponieważ jest ona wysoce uduchowiony człowiek z jego kodeksem moralnym i ideałów. Alina – jasny osobowość, lubiący, emocjonalne. Są odważni, silnej woli, często bezkompromisowe volnolyubtsy i bojownicy z wszelkiego rodzaju niesprawiedliwości. Ponieważ ezoteryzm jest często porównywana do przewoźników nazwy z błyskiem, ocieplenia, oświetlenie, zbliżenie daje światło i ciepło, rozpraszając mroki życia.