868 Shares 8756 views

Jego Królewska Mość: Właściwości Kamienia, Zasady Noszenia i inne przydatne informacje

Kamienie szlachetne są niesamowitymi kreacjami natury. Zadziwią z pięknym pięknem, dziwacznym zabarwieniem, iskrzącymi się przepełnieniami światła lub szlachetnym, powściągliwym, matowym połyskiem. Łącznie około 300 odmian minerałów dotyczy kolorowych kamieni. W przemyśle biżuteryjnym jest dużo mniej używany – około 100.

Klasyfikacja kamieni w mineralogii

Wszystkie minerały, które tworzą biżuterię tradycyjnie podzielone są na 2 duże grupy: kolorowe kamienie (kamienie półszlachetne) i cenne. Te ostatnie są zgrupowane według czystości, przejrzystości, gęstości tonu i jednorodności koloru. Kamień, który ma wiele pęknięć, obcych wtrąceń i ich kolor nie spełnia standardów, nawet jeśli chodzi o korundy, diamenty, czyli minerały pierwszego rzędu, ma minimalną wartość. Należy to wziąć pod uwagę przy zakupie biżuterii lub minerał-talizman. Jeśli dostaniesz wadliwy, trzeci stopień rubin, szmaragd, diament – właściwości kamienia będzie również niewystarczająco widoczne.

Klasyfikacja w ezoteryce

Ezoterycy i okultyści przyczynili się do klasyfikacji cennych i półszlachetnych bryłek. Podzielają kamienie na samice i samce. Podział na grupy zależy od stopnia przejrzystości. Wszystkie minerały, które przechodzą światło są męskie, na przykład diament. Właściwości tego i podobnego kamienia opierają się na twórczej energii Yan, przekształcając i dając. Ale nieprzejrzysta jest związana z Yin – energią typu żeńskiego, gospodarzem, wrażliwym.

Król klejnotów

Postawa wobec kamieni szlachetnych w całym istnieniu ludzkości nie była jednoznaczna. Tak więc karnelian, obecnie trzeciorzędowy minerał, w V-IV wiek pne był jednym z najdroższych, a piątej piątej ustawy. Czas minął, a jego miejsce zajęło się niebieskim przystojnym szafirem. Jednak zawsze pierwsze miejsce w wartości zajęło diament. Właściwości kamiennego króla klejnotów – wytrzymałość, twardość, unikalne właściwości optyczne, przejrzystość "czystej wody" – stały się główną przyczyną takiej wysokiej pozycji. W przyrodzie są zwykle kryształy – ośmiu i dwunastu narożników, bezbarwnych lub o jasnoniebieskim, zielonkawym, żółtawym, różowym lub szarym odcieniu. Pinkish nazywane są fantazją. Bardzo rzadkim jest czarny diament. Właściwości kamienia w tym przypadku objawiają się podwojoną siłą – zarówno niszczącą, jak i konstruktywną.

Gwiazda wśród gwiazd

Ten kryształ nie jest na próżnych poetów i artystów porównać z gwiazdą. Jest rzeczywiście doskonały i uwielbiony w sztuce od niepamiętnych czasów. Jednak diament jest ceniony nie tylko ze względu na wysokie walory estetyczne. Ze względu na swoją wytrzymałość i wytrzymałość uważano go za doskonały talizman dla wojowników, ponieważ dało im trochę siły, uczynił je niezaprzeczonymi, niezwyciężonymi. Co więcej, im więcej licznych diamentów w koronie władcy, tym większe szanse na to państwo wygrać w kampaniach wojskowych.

Wskaźniki astromineralogiczne

Diamenty szlachetne – klejnoty są najbardziej wymagającymi i dziwacznymi. Podkreśla to wszelkie ezoteryczne źródła. Dlatego w rzeczywistości romb jest rzadko odpowiedni dla każdego. Kamień posesji (znak Zodiaka jest ważny, ale nie zasadniczo) wykazuje pozytywny charakter tylko w pewnych warunkach. I negatywne – bardzo często.

Ale w kolejności. Wschodni mędrcy starożytności wierzą, że jeśli kryształ jest uważany przez długi czas, dar opatrzności, intuicyjne prorocze otworzy się w człowieku, nastrój i samopoczucie poprawi się. Może pomóc ludziom, którzy są skłonni do pesymizmu, melancholii, duchowej rozpaczy. Ten klejnot jest użyteczny dla kreatywnych ludzi, dyplomatów, polityków, analityków, ponieważ wyostrza inteligencję umysłu, wygasza marzenia i fantazje "Manilova", wykształca trzeźwy pogląd na wszystko. Stabilność materiału i dobrobyt przyciąga również człowieka do diamentu. Magiczne właściwości kamienia są również dobre, ponieważ przyczyniają się do duchowego wzrostu jego właściciela, wzmacniają więzi rodzinne i związki. Ogólnie biorąc, zgodnie z aspektami astrologicznymi, tym bardziej silnym życzeniem jest właściciel klejnotów, tym wyższy jego bar moralny, tym silniejszy jest asystent. Tylko nie kupuj kryształków z wadami, za małe. Od drugiego nie ma sensu, a pierwsze przyciągają cię wszelkimi problemami i chorobami. Szczególnie niebezpieczne w tym względzie są właściwości czarnych diamentów.

Kto jest ostrzeżony …

Niestety, ale najpiękniejszy kamień na świecie jest uważany za najbardziej niebezpieczne, zło. Za wieloma rzadkimi i cennymi okazami, przez wieki przebiega złowieszczy krwawy ślad. Wystarczy wspomnieć słynne diamenty "Sea of Light", "Shah", "Wielki Mogul". Każdy z nich spowodował szeregi brutalnych mordów, morze łez i żalu. Przedstawiając najtrudniejsze wymagania swoim właścicielom, diamenty pomnożają swoje słabości. Człowiek chciwy na widok magicznego blasku staje się chciwy, słaby traci resztki woli, zamienia się w niewolnika i skłania się do kompromisu z sumieniem bez wahania do najmrocznych, skandalicznych czynów i zbrodni. A rezultatem jest jedna – przedwczesna, często bolesna śmierć. Dlatego ci, którzy nie mają mocnego moralnego rdzenia, nie są zalecani do posiadania diamentów.

Przydatne zalecenia

Drogi kamień potrzebuje odpowiedniej ramy. Dlatego tylko diamenty są złote najwyższej próby lub platyny. Dużą rolę odgrywa cięcie. Forma Rose jest neutralna. Tak więc zazwyczaj bardzo małe kamienie są przetwarzane, które nie mają magicznej mocy. Służy jedynie jako ozdoby. W przypadku przypadków okultystyczno-ezoterycznej, jak i do pracy duchowej, z trzech stron wymagana jest duża okazów i piramidalne wycięcie. Liczba twarzy nie powinna być mniejsza niż 57. Bardzo dobre kamienie otrzymywane są w prezencie lub dziedziczeniu (oczywiście, jeśli nie są związane z ciemnymi opowieściami) – już rozwinęły energię, łatwiej było połączyć się z polem energetycznym nowego właściciela. Jeśli kupiłeś kamień samemu – stopniowo ją oswajaj. Nowy kryształ staje się asystentem właściciela po 7-9 latach. Ale skradziony wkrótce narysuje nieszczęście. Kamień jest aktywowany w pierwszym dniu księżycowym, jest związany z Uranem i Słońcem, na wskazaniach medycznych pomaga leczyć choroby skóry, wątroby, pęcherzyka żółciowego i magii strażnik od sił zła i ciemności.