421 Shares 8482 views

„Arizona” (pancernik) – grób w 1177 dla żeglarzy

Ma tragicznych kart w historii każdego kraju. Powodują one mieszane uczucia. Jednak jedną wspólną cechę: muszą pamiętać, aby zapobiec nawrotom. W Stanach Zjednoczonych nazwa jednej takiej strony – „Arizona” – pancernik, który zmarł w 1941 roku i doprowadziła kraj, aby wprowadzić drugą wojnę światową.


Jak to wszystko się zaczęło?

W XX wieku rozpoczęła się największa walka o nowy podział świata. Dla okrętów wojennych oznaczało modernizacji. Kraje konkurowały w jakościowej poprawy ich statkach i zwiększenie ich liczby.

Główną siłą okrętów marynarki były brane pod uwagę. Od XIX wieku pancerników okazało się zupełnie inny model statku bojowego. Pancerniki zostały uznane za nadające się do udziału w bojowym eskadry. Były one wykorzystywane do niszczenia wrogich okrętów z towarzyszącym wsparcia artyleryjskiego z lądu. Te pancerne ckm były wyposażone kalibru 280-460 mm. Załoga składała się z piętnastu sto osób może sięgać nawet trzech tysięcy. Przy średniej długości statku od sto pięćdziesiąt trzysta metrów przemieszczenia wahała się od dwudziestu do siedemdziesięciu tysięcy ton.

Głównym powodem zwiększonej uwagi do okrętów wojennych była chęć stanów dostać w wyższość władzy wojskowej. Wiele krajów koncentruje się na floty bojowej. Niektórzy zwrócili uwagę na lotnictwie. Już w 1922 roku Stany Zjednoczone i Wielka Brytania podpisały traktat waszyngtoński o proporcji flot Japonii, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Pierwszy zdobył prawo mieć tylko czterdzieści procent floty Anglii i Stanach Zjednoczonych. Japończycy zdecydowali się prześcignąć swoich przeciwników w lotnictwie.

W latach trzydziestych, interesy obu krajów sąsiednich do czynienia ze względu na zasoby ropy naftowej. Army i Navy potrzebuje paliwa, podczas gdy w Japonii ropy nie było. Dostawcy z czarnego złota w tym czasie były kraje Azji Południowo-Wschodniej, takich jak Indonezja. Japonii chęć przejęcia zasobów ropy naftowej doprowadziło do starcia ze Stanami Zjednoczonymi.

Komenda USA przywiózł na Hawajach (gdzie spodziewane japoński atak) z okrętów Kalifornii. Japoński wojskowy w odpowiedzi na pancerników i krążowników odsłoniętej amerykańskich rozpoczął modernizację swoich statków. Są one dostarczane okrętów i bomby przeciwpancerny przekształcony lotniskowców.

Wśród przeniósł się z Kalifornii, a statek był pancernik „Arizona”.

Opcje bojowe

W stoczni Brooklyn buduje statek „Arizona” został uruchomiony w marcu 1914 roku. Pancernik stał się niezwyciężony jednostka wojskowa w walkach I wojny światowej.

Kluczowe znaczenie dla siły bojowej okrętu ma charakterystykę jego broni. Amerykański pancernik „Arizona” był na jego pokładzie imponującego arsenału broni wysokiego kalibru dwanaście pistoletów kaliber 356 mm; . Dwadzieścia dwa pistolety kalibru 5 „/ 51, cztery pistolety kaliber 76/23; pozdrawia cztery armaty 47 mm i dwa 1-funtowych 37 mm, dwa karabiny torped 533 mm na statku są liczne załogi – 1385 oficerów i żołnierzy.

Wymiary zewnętrzne inspirować także szacunek. O długości stu osiemdziesięciu i trzydziestu dwóch metrów szerokości statku tonaż osiągnęła 31,400 ton. Maksymalna prędkość jazdy – dwadzieścia jeden agregat.

Statek był nie do zdobycia twierdza na wodzie, ma potężne nieprzeniknione boki. Ale Japończycy nie atakują go spodziewać w tradycyjny sposób. Zbroja górnym pokładzie nie ma siły, a do przerwy nie było trudne.

Przygotowuje się do ataku na Japonię

W 1940 roku na Hawajach z innych okrętów wojennych przybył „Arizona”. Pancernik bronił bazę wojskową w Pearl Harbor. Amerykanie nadal uważa się, że nadchodzi wojna będzie okręt wojenny. Ale Japończycy nie sądzę.

Do roku 1941, zespół kierowany przez admirała Yamamoto udało się stworzyć niezwykły plan zniszczenia powietrze pancernik. Statek powietrzny z załogą trzech mężczyzn startujących z lotniskowca i przewożonych na pokładzie bomby jedną tonę. Prędkościomierz osiągnęła pięciuset kilometrów na godzinę. Niekwestionowana supremacja w przestrzeni powietrznej nad Pacyfikiem została przeniesiona do Japonii.

W ostatnich minutach pancernika „Arizona”

Siódma w grudniu 1941 roku – smutny i tragiczny rozdział w historii USA. Wcześnie rano w niedzielę, gdy port Pearl Harbor spał spokojnie, komenda japoński popełnił podwójny atak na port wojskowy. Pierwszy rozpoczął się siedem, osiem i trwała osiemnaście minut. Drugi powtarzane w dziewiątej i trwał dwadzieścia minut. Na trzynastym chwili pierwszego ataku (w ciągu ośmiu godzin sześć minut) stracił pancernika „Arizona”.

Atak na Pearl Harbor wykonane czterdzieści torpedę trzysta pięćdziesiąt trzy bombowce. Każdy morski i samolot ma swoje własne zadanie. Bombowce kierowany do zniszczenia lotnisk, samolot torpedowy atakowany z dwóch stron na wyspie fort. Na ósmej cztery minuty w pierwszej bomby uderzył w okręt, a następnie cztery więcej. Pierwsza bomba hit lufę broni i skoczył. Kilka sekund później wybuch i pożar. Płomienie osiągnął wysokość dwustu czterdziestu metrów.

Śmierć pancernika „Arizona” nie wystąpił przed trafiony torpedą. Uszkodzić wrodzoną torpedowy porażki, zostały znalezione.

dokumentalny świadek

Ze stojącej w pobliżu statku szpitalnego-Podeszwy Dr Eric Haakenson nakręcony chwili zderzenia samolotu z bombą w dziobie. Było okręt podający proszek. Amunicja w rozłożeniu, powodując falę kolejnych wybuchów. Komora do komory wpadł we powietrzu. Battleship złamał na pół i zaczęła osadzać się na dnie. Cały statek w płomieniach, które trwały przez trzy dni. Statek został utracony.

Skutkiem ataku na Pearl Harbor

Podczas nalotu zginęło 1177 osób. Wśród nich admirał ayzek Kit. Był rano na pancernika. Zachowały się jedynie pierścień zwalniający Admiral Akademii Marynarki Wojennej, który jest na stałe przylutowane do płyty „Arizona” statku. Battleship doprowadziły Franklin Van Valkenburg, który podzielił los jego załogi. Urządzenie pozostawał żywy. Dwa lata przeprowadziłem analizę wraku. udało się uratować z niewoli ciała żelaza 233 martwych. Ponad dziewięćset żeglarze zawsze pozostanie na statku „Arizona”. Battleship woda jest nadal.

Że nalot zabił nie tylko „Arizona”. Pancernik stał się jednym z czterech okrętów US Navy zatopiony 7 grudnia 1941 r. Dwa z nich udało się odzyskać w 1944 roku. Cztery inne pancerniki otrzymała różną ciężkość urazu. Cierpieliśmy z japońskiego ataku trzy niszczyciele, jeden stawiacz min i trzy krążowniki. US samolot stracił około dwustu samolotów. Zmarła dwa i pół tysiąca rannych i konfuzheny – jeden tysięcy dwieście osiemdziesiąt dwa lata.

Japoński atak z zaskoczenia i zniszczenie bazy wojskowej na wyspie Pearl Harbor doprowadziły do zmian w poglądach polityków amerykańskich. Franklin Roosevelt zażądał, aby wypowiedzieć wojnę Japonii. 07 grudnia 1941 – dzień Stany Zjednoczone weszły w II wojnie światowej. A powodem tego jest następujący: pancernika „Arizona” na dole, w wyniku bombardowania japońskich samolotów.

pamięć na zawsze

Miejsca kultu zatopionego „Arizona” rozpoczęła się w 1950 roku. Admiral Arthur Radford, a dowódcy amerykańskiej Floty Pacyfiku, zapoczątkowało nową tradycję, podniesienie flagi narodowej na cześć zaginionego załogi. Dla tej części nadbudówki okrętu rozebrano, wzdłuż boków zdobytych betonowych pali projektowania siłowego. Na palach utworzyła mały pawilon, co wydawało się powiesić nad szczątkami pancernika. Uroczyste uhonorowanie „Arizona” żeglarzy tu wykonać.

Pomnik na miejscu, gdzie zatopił pancernik „Arizona” został zbudowany w 1962 roku. Pomnik znajduje się na pozostałościach statku, które są wyraźnie widoczne przez powierzchnię morza. Struktura betonu nie dotyka kadłub pancernika. Przy wejściu do kompleksu muzealnego, goście są witani kotwicę podniesiony z pokładu „Arizona”.

W głównych gości halowych zwrócić uwagę na siedem okien, symbolizujących datę śmierci statku bojowego. Na ścianach muzeum są wpisane nazwiska zmarłych żeglarzy. Aby się tam dostać, trzeba pokonać barierę wodę, ziemię, nie ma mowy. Dla wygody turystów zbudowano przystań.

Dowód wiecznego smutku

Znaczenie dla Amerykanów zachować wieczną pamięć o zmarłych żeglarzy w 1177 jest potwierdzone przez kilka faktów:

  • Piąty maja 1989 zachowany kadłub pancernika zostało włączone do liczby krajowych miejscach historycznych.
  • W czasie swojego istnienia, pomnik wzięło udział ponad milion osób.

  • Każdy amerykański prezydent w latach jego pobytu w Białym Domu jest zobowiązany przynajmniej raz odwiedzić ten historyczny witrynę. Dziś wizyta Pamiątkowej pancernika „Arizona” na czele kraju stał się tradycją.
  • Cesarz Japonii wzięła udział w uroczystości wieńce do listy zmarłych żeglarzy.

Legenda o śmierci pancernika

Wiele pytań o śmierci pancernika nadal nie znalazłem odpowiedzi. Dlatego wokół pamiętnych wydarzeń z 7 grudnia 1941 istnieją legendy.

Jednym z nich jest związana z takim szybkim zniszczeniem statku bojowego. Mówią o masywnej wpływu torped w kadłubie statku z przegubem siedmiu bomb trafiony. Ale „Arizona” nawet nie drgnął. Tylko jedna bomba hit rurę prowadzącą do zniszczenia okrętu. Kontrola spalin wskazał na niekonsekwencję takiej wersji. Uszkodzenia charakterystyczne dla tego przeboju i późniejszego wybuchu znaleziono.

Żywa legenda

Druga legenda przyszedł kilka lat po śmierci statku, po zakończeniu budowy betonowego pomnika w miejscu jej powodzi. Co pewien czas na powierzchni wody, rozpościera tłustej plamy. Jego kontury są podobne do rozdarcia w oku. Fioletowo-czerwony kolor sugeruje podobieństwo krwi. Turyści spróbować zrobić zdjęcie pancernika „Arizona” w tym momencie. Amerykanie wierzą, że droga pancernik opłakuje swoją martwą załogę. W rzeczywistości, jak wynika z zardzewiałego oleju silnikowego pomieszczenia maszynowni. Ale legendy są i przekazywane następnym pokoleniom.