591 Shares 1530 views

Termiczna folia samoprzylepna: jak używać prawidłowo

W dzisiejszych czasach istnieje wiele różnych materiałów, które mogą być stosowane w wystroju wnętrz i dekoracji różnych przedmiotów. Należą termotopliwego filmie. Jak go używać prawidłowo, ten artykuł pokaże.


Który korzysta z folii hot-stopu

Termiczna folia samoprzylepna jest również nazywany samoprzylepny. Chodzi o to, że na jego spód pokryty specjalną masą klejącą, która umożliwia to, aby trzymać się na różnych powierzchniach. film fabularny jest to, że pod wpływem wysokiej temperatury, to idealnie pasuje do wszystkich nierówności i narożników obiektu, do którego jest stosowana.

Materiał ten jest szeroko stosowany w różnych dziedzinach. Z niego wykonane są wydruki na koszulkach i innej odzieży. folia samoprzylepna jest stosowany jako okładki do książek. Są też materiały, które są przyklejone do mebli. Normalnie taka folia jest sprzedawany w rolkach w marketach budowlanych.

Inną użyteczną jakość – wodoszczelna folia, która wykazuje termicznie. Jego zastosowanie pozwala zabezpieczyć elementy przed wilgocią.

Folie mogą być w różnych kolorach i grubościach. Nie mylić z wyboru, należy dowiedzieć się właściwości różnych rodzajów materiałów lub skonsultować się ze sprzedawcą.

Co jest potrzebne do pracy z filmem

Tak, masz już topliwego film. Jak korzystać z tego materiału i jakie narzędzia będą potrzebne?

W rzeczywistości, w filmie nie ma nic trudnego. Najważniejsze – nie spiesz się i zrobić wszystko dokładnie. Poradzić sobie z takim każdego zadania może. Przygotuj się do następujących elementów:

  • sfilmować siebie;
  • pióro lub ołówek;
  • linia;
  • ostre nożyce;
  • Nóż piśmienne ;
  • miękka ściereczka do wygładzania folii;
  • suszarkę budowlanych.

Zazwyczaj te narzędzia są wystarczające. Jednak czasami może być konieczne, a nawet tapet. Jest to konieczne w przypadku, gdy jest to konieczne, aby przenieść na zakrzywionych powierzchniach.

prace przygotowawcze

Najpierw trzeba przygotować powierzchnię, na której zamierzamy przykleić folię. Aby to zrobić, musi być odpowiednio oczyszczone i odtłuszczone. Można to zrobić danie detergentu.

Zaleca się pokrycie nierównej powierzchni podkładu. Po tym, że należy je suszyć i szlifowania, ponieważ znajduje się na gładkiej powierzchni, to najlepiej aby znieść termotopliwego filmie. Jak z niego korzystać, nadal powiedzieć na etapy.

W przypadku naklejania powłoki na szkło lub metal jest wstępnie zwilżyć je małą ilością wody. Zapewni to lepsze dopasowanie materiału do powierzchni.

Gdy przygotowania zostały zakończone, można przystąpić do pracy z filmem. Aby to zrobić, należy wyciąć kawałki jej wielkości.

Film cięcie

Często na tylnej stronie folii samoprzylepnej zastosowano siatkę centymetr. Odbywa się to w celu ułatwienia cięcia materiału. Jeśli potrzebujesz prostokątnego kawałka folii, wystarczy zaznaczyć rozmiar na odwrotnej stronie. Pamiętaj, aby dodać każdy bok ma 2 cm w rezerwie. Zebrać nożyc i cięcia materiału wzdłuż linii umieszczonych na warstwie papieru.

Z zakrzywionym fragmentu trzeba majstrować nieco dłużej. Po pierwsze trzeba zwrócić przedmiot na odwrotnej stronie folii, a dopiero potem przystąpić do wycięcia. Pośpiech jest tu głównym wrogiem, więc działać ostrożnie i nie być rozproszony.

Jeżeli folia jest stosowana z wzorca relacji, pokroić je na pierwszej stronie.

Termiczna folia samoprzylepna: Jak skleić

Film klejenie – najważniejszy moment całego dzieła. Wskazane jest, aby nie zrobić tego sama, i poprosić kogoś o pomoc.

Po pierwsze, musimy zbadać zalecenia, które wyjaśniają, jak hot-melt film. Instrukcje zazwyczaj umieszczonych na drugiej stronie. To może być krok po kroku opis pracy lub szczegółowych obrazów.

Połóż arkusz folii na płaskiej powierzchni i klapki. Film klej będzie etapami. Przede wszystkim materiał być oddzielona od warstwy papieru od około 5 cm. Ten obszar jest następnie nakładana na górną powierzchnię i wydawać rękę. Upewniając się, że film trzyma się dobrze, stopniowo wyjąć papier i powoduje, że materiał na całej powierzchni.

Jeśli natychmiast usunąć warstwę papieru, folia może być sklejone. Tear to nie działa, a materiał zostanie uszkodzony.

Teraz trzeba usunąć wszystkie pęcherzyki powietrza, które nagromadziły się pomiędzy folią a powierzchnią. Aby to zrobić, należy wziąć szmatkę i wydać je od środka do krawędzi. W niektórych przypadkach możliwe jest przekłuć bańkę z igłą i wypuścić powietrze.

Czasem, gdy powierzchnia jest nierówna, ale konieczne jest, że jest całkowicie zamontowany termotopliwego filmie. Korzystanie z suszarki do włosów w tym przypadku jest po prostu niezastąpiony. Włącz go i poczekać aż się rozgrzeje. Gdy idzie z suszarki z gorącym powietrzem, aby przenieść swój film. Pod wpływem wysokiej temperatury, staje się elastyczna i obtyanet wszelkie nierówności i narożniki.

Jak dbać o filmie

Nad nim został poinformowany o wspaniałych właściwościach materiału, takich jak topliwego filmu. Jak go używać, już wiemy. Pozwólcie nam teraz, jak dbać o nią, więc ona długo zachowała swój pierwotny wygląd.

Nie istnieją szczególne przepisy dotyczące filmu bez opieki. Wystarczy czyść ciepłą wodą o małej ilości nieagresywnej detergentu. brudu, które są trudne do usunięcia, mogą być usunięte z alkoholem etylowym.

Nie wycierać film materii, które mogą go porysować, a także stosowanie benzyny i oczyszczania rozpuszczalników.

Z biegiem czasu, krawędzie folii może rozpocząć się wycofać. Klej może być prostym tapet. Aby to zrobić, należy nanieść niewielką ilość nim na cienki pasek kartonu i promazhte krawędzi folii. Po tym, prasować powierzchni tkaniny. Dla większego efektu, może być zawiniętych w tkaninę stałego płaskiego przedmiotu.

Tutaj, w zasadzie, i wszystko, co trzeba wiedzieć o tych rzeczach. Aby naprawić lub uaktualnić stare meble pomaga ci topliwego filmu. Jak z niego korzystać? To bardzo proste. Wypróbuj go – i zobaczysz na własne oczy.