422 Shares 4437 views

Drabina pożarnicza: rodzaje i zastosowania

Fire escape – jest to bardzo ważny element każdego domu. Ważne, ponieważ jest to proste urządzenie ratuje ludzi w przypadku pożaru mieszkania lub innych niebezpiecznych incydentów w wieżowców budynku mieszkalnego lub innego budynku. Więc strażacy mogą szybko i łatwo przenikają do ognia i wyeliminować pożar.


Niestety, nie jest to należytą uwagę i dużo schodów w przypadku pożaru, czyli w domach Związku Radzieckiego, w złym stanie. Okazało się, że te narzędzia nie zapewniają fundusze dla takich niezbędnych środków ostrożności, jak ewakuacyjne. Z tego powodu, możliwość lepszej osoby do podjęcia sprawy. Jak to jest gwarancją bezpieczeństwa swojej rodziny i swoich dzieci.

Ludzie, którzy mieszkają w nowych domach, trochę więcej szczęścia. Nowoczesne ewakuacyjne w większości przypadków wykonane z metalu. Jest bardzo trwałe i mogą wytrzymać duże obciążenia. Jest to najbardziej odporne na ciepło i jednocześnie łatwe do zainstalowania. Naturalnie, wyjścia ewakuacyjne z tworzywa sztucznego lub drewna nie dzieje. Ale jest jeden wyjątek – drabiny, które mogą być wykonane z drewna. Najważniejszą zaletą jest niska waga, która pozwala na korzystanie z urządzenia w sytuacjach awaryjnych. Najczęściej są one wykorzystywane do podnoszenia zespołu ognia do pierwszego piętra przez okno. Takie jak drabiny złożyć dla łatwego przenoszenia, a nawet w tej formie, są one wygodne wykrawania drewniane drzwi.

Nadal istnieją ucieczek lina ognia. Ale ten rodzaj stosunkowo rzadkie. W naszym kraju, prawie nie używają, ale w innych krajach, takich jak Japonia, są one wykorzystywane. W tym kraju istnieją schody w każdym pokoju hotelowym. Przyczyniają się one do ewakuacji ludzi podczas trzęsienia ziemi, które zdarzają się tak często w tych miejscach. Co ciekawe, ludzie drabinki linowe wykonane ręcznie, przy użyciu prostych składników, które są ułożone jedna za drugą.

Wróćmy do domów, które zostały zbudowane w czasach sowieckich. Często zdarza się, że w takich budynkach jest ucieczka ogień na balkonie. Niektórzy właściciele są bardzo niezadowoleni z takiego obrotu wydarzeń. Niektóre z nich zostawić wszystko tak jak jest, a inni nawet usuwa się po drabinie i parzonej właz, a tym samym naruszenie zasad bezpieczeństwa. Nie powinno to zrobić! Jeden strach pomyśleć, co będzie mieszkańcy domu i straży pożarnej w przypadku poważnego pożaru.

Drabina ogień – to nie tylko drabina. To jest bardzo, bardzo ważnym elementem domu. A jeśli wszyscy ludzie będą usuwać, nie wiadomo, kto będzie odpowiedzialny za wypadek. W naszym kraju nie są kontrolowane przez obecność lub brak dostępu do ewakuacyjne. Zostały one usunięte, na lukach wiszące zamki. Ludzie boją się złodziei i chcą, aby ich balkony były piękne. Nikt nawet nie myślał przyznać, że w życiu wszystko może się zdarzyć, i że żaden z nas – mieszkańców wieżowców – nie jest odporny na wypadek …