387 Shares 5360 views

Flaga Etiopii i jej historii

Etiopia – Alpine naród znajduje się w Afryce Wschodniej. Jest to starożytny, oryginalny kraj, który jest lepiej znany pod swoją starą nazwą Abyssinia. „W kraju jest 13 miesięcy od Słońca” nie mogą zakażać ludzi. Taka nazwa to zdobył dzięki swoim kalendarzu, który składa się z 13 miesięcy.


Flaga Etiopii: zdjęcia

W 1996 roku, flaga kraju został oficjalnie przyjęty. Szerokość flagi 2 razy krótszy niż jego długość. Tkanina ma prostokątny kształt, w którym trzy zespoły są pokazane. To górne pasmo ciemny kolor zielony, żółty ciemnym podłożu – i dolnej – jasnoczerwony. W środku flagi pokazuje Coat of arms kraju – niebieskie kółko z godłem państwa. Logo jest wykonany w kolorze żółtym i ma kształt pięcioramiennej gwiazdy, które odbiegają od promieni słońca. Dobór kolorów mówi o niezniszczalnej jedności narodów kraju i dążeniu do pokoju. Kolory flagi mówi o bohaterstwie ludzi (czerwona), rozwój (zielony) i nadziei dla sprawiedliwości (w kolorze żółtym).

Historia flagi Etiopii

W kraju, w XIX wieku Etiopia zaczęła walczyć o własnej niezależności i centralizacji. W tym samym czasie, zaczęły pojawiać się symbole narodowe, aw 1897 roku, nowoczesny etiopski flaga została podniesiona po raz pierwszy, jako symbol zwycięstwa nad armią włoską, która zajmowała Tigris. Etiopia również udało się powstrzymać natarcie Imperium Brytyjskiego. Niestety, Włochy nie pozostawia próby przejęcia Etiopii, z których jeden był udany. Ale w 1941 roku Anglia wydała stan i Etiopczyk flag ten został ozdobiony lwa ze złotą koroną. Konflikty nie przestaje się trząść „czarnego lądu”, który nie jest pomijany i Etiopii. Dlatego emblematy często następuje siebie. W 1975 roku, flaga uderzył ptak latający na tle słońca. niebieski dysk oprawione zielone gałęzie, tkane na wieniec. Wkrótce kraj wszedł w okres „czerwonego terroru” i symbolika uległa zmianie – są promienie słońca i pięcioramiennej gwiazdy. W 1991 roku został obalony pro-reżim i rządu z powrotem do poprzedniej wersji tricolor.