839 Shares 6280 views

Jak podłączyć laptopa do telewizora i nie tylko …

W tym artykule chciałbym podzielić się swoimi doświadczeniami na podłączenie urządzeń gospodarstwa domowego i sugerują zacząć jak podłączyć laptopa do telewizora.

Kiedy kupiłem mój pierwszy laptop, byłem szczęśliwy przez długi czas jego mobilność i kompaktowy rozmiar. Ale po jakimś czasie miałem ochoty oglądać swoje ulubione filmy i zdjęcia na dużym ekranie telewizora, i zacząłem szukać sposobów, aby podłączyć laptopa do telewizora.

Wpisując w wyszukiwarce „Jak podłączyć laptopa do telewizora” Otrzymałem wiele odpowiedzi i zaleceń. postaram się usystematyzować dyspozycję mnie.

Oba urządzenia sprawdzić na obecność wlotem i wylotem do ich połączenia. Nowoczesna technologia oferuje nam trzy główne rodzaje portów i złączy są:

1. wykorzystuje złącze cztery analogowy sygnał wideo – S-video. Za pomocą tego gniazda, trzeba będzie tylko jeden kabel do podłączenia urządzeń.

2. Wtyczka, pispolzuemy dla tradycyjnego podłączenia do monitora komputerowego – VGA. Ma piętnaście kontakty i wykorzystuje technologię analogową. Multimedia Dane transmitowane z tego terminala, nie tracą swoich właściwości. Jest to najprostszy sposób i najczęściej.

3. Cyfrowy prostokątny portu z 24 pinów – DVI. Na laptopach chodzi dość rzadkie, ale w komputerach stacjonarnych używany bardzo często, a już zaczynają wypierać standardowe złącze VGA.

W moim przypadku, laptop i włączył telewizor złącza VGA. Ponieważ używam systemu operacyjnego Windows 7, problemy z połączeniem nie mam, jak ten sam system operacyjny jest niemal wszystkie zdefiniowane i skonfigurowane.

A jeśli tak, to podłącz kabel VGA do obu urządzeń, obraz nie jest wyświetlany na dużym ekranie, należy przejść do „Panel sterowania”, a następnie „Ustawienia wyświetlania” w tej sekcji, aby ręcznie określić zaawansowane opcje, a ekran, na której chcesz wyświetlić obraz.

Oto pokrótce dowiedzieć się, jak podłączyć laptopa do telewizora, przejdź do kolejnego wypadku – jak podłączyć telewizor do wifi.

Wreszcie, nie było takie poręczne rzeczy jak wi-fi. Co to oznacza bezpośrednie połączenie?

Ponieważ możliwe jest, aby bezprzewodowo łączyć szeroką gamę urządzeń, na przykład, dwa lub więcej komputerów (laptop), smartfony, laptop i telewizor. Ogólnie, warianty budowy swojej małej sieci jest tak wiele, a poza tym wszystkie są bez podawania punktów dostępowych i routerów. Konfiguracja połączenia jest bardzo prosta, a technologia jest całkowicie bezpieczny, ponieważ opiera się na szyfrowaniu WPA2 ™. Generalnie, technologia ta działa tylko w podobnym połączenia Bluetooth w tempie 12 razy szybciej iz większym zasięgiem.

Przed podłączeniem telewizora do wifi, próbowałem go podłączyć za pomocą smartfona. Po pierwsze, telewizja będą musiały zakupić dodatkowy adapter (w porządku, że może otrzymywać i rozważać sygnałów wejściowych). W trakcie podłączania urządzenia, dzielenie się informacjami o sobie, sprawdzić zgodność ich pracy i poprosić o hasło do połączenia. W moim przypadku, punkt dostępowy wirtualny służy jako smartphone, jako urządzenia funkcjonalnego.

Nawet w tym artykule może opisać sposób podłączenia telewizora do routera, ale to jest tak czasochłonne, że większość użytkowników preferuje konsultować specjalistów.

Niedoświadczeni użytkownicy powinni skupić się na ten czynnik, jako zgodności urządzeń z siebie i prawidłowej ścieżce przesyłania danych rejestracji. Głównym punktem – ustawianie parametrów odpowiednio do wymagań.

Można podsumować (moim zdaniem) – Ustawienia połączeń są najlepiej pozostawić profesjonalistom. Więc jak jest podłączenie telewizora do routera – jest to bardzo poważny proces. Ale jeśli nie leń się i znaleźć szczegółowe informacje na temat Internetu, w jaki sposób podłączyć telewizor do routera, można bezpiecznie się za eksperta i skonfigurować połączenie danych.