878 Shares 5968 views

Pietruszka. Jakie są korzyści dla zdrowia jej ziół?

Jest dobrze znane, takie jak pietruszka roślin. Jak przydatne i cenne to kręcone piękno? Od najdawniejszych czasów lecznicze właściwości roślin stosowane uzdrowicieli. Pamiętajmy, że wszystkie te cechy posiada pietruszkę. Jak przydatne jest i może być używany do innych celów? Ten artykuł – to dobry powód, aby włączyć tę roślinę w swoim menu.

Pietruszka. Jak przydatne jest zielone i bogate korzenie i nasiona?

Liście tej kultury zawierały takie ważne związki mineralne jak wapń, żelazo, fosfor, potas, cynk, inuliny (test pozytywnie wpływające na metabolizm glukozy u ludzi). Pietruszka jest przydatna, gdy dla tych, którzy chcą wzbogacić swoje ciało z witaminami? Oczywiście, tak! Pięćdziesiąt gramów liści zawiera połowę dzienną dawkę witaminy C, około dwadzieścia miligramów karotenu i kompleksu witaminy B i C. Aby uzyskać wszystkie bogate (a także obsługiwać układ krążenia i napięcia naczyniowego) pozwala kwasu foliowego, który jest również w pietruszki ,

Tradycyjna medycyna posiada bogate doświadczenie w stosowaniu roślin do leczenia różnych dolegliwości. Zawody rozumieć niż pietruszki użyteczne dla organizmów atenuowanych i zastosowano go do rekonwalescencji po ciężkich zakażeń, gojenie się ran, ze spadkiem w leczeniu zaburzeń łaknienia i trawienia. W surowej postaci, pobudza uwalnianie niezbędnych enzymów, zwiększa perystaltykę reguluje działanie wątroby i nerek. Na ten ostatni Warto wspomnieć osobno – bo Pietruszka jest jednym z najbardziej znanych i skutecznych leków moczopędnych. Ta właściwość jest używana w obrzęku, do leczenia zapalenia pęcherza moczowego i innych chorób zapalnych układu wydzielniczych. Sok z pietruszki ma korzystny wpływ na procesy utleniania w organizmie, wzmacnia naczyń włosowatych naczyń krwionośnych, umożliwia optymalny poziom hormonu tarczycy i nadnercza. Jego napój na obniżenie poziomu cukru we krwi u chorych na cukrzycę. Mieszaninę soku z marchwi (w stosunku od jednego do trzech) poprawia widoczność. Miazga z pietruszki jest stosowany jako środek do miejscowego podrażnienia skóry, ropnie, wypryski. To bardzo odświeżające oddech. Po zjedzeniu czosnku, cebuli lub innych produktów silnopahnuschih wystarczy żuć kilka gałązek pietruszki.

Przepisy tradycyjnej medycyny

Rosół z korzeni i liści roślin (jedna część z dwudziestoma częściami pietruszka czystej wody) stosuje się do regulowania cyklu miesiączkowego, skurcz. Aby to zrobić, nie pić go na ćwierć kubka trzy razy dziennie przed posiłkami. W tym samym celu można stosować mieszaninę soku pietruszki i soku buraczanego (siedemdziesiąt pięć gramów). Łatwo i skutecznie ścisnąć za pomocą sokowirówki lub rozdrabniacza (uprzednio drobno posiekanej zielonych). Nie zaleca się więcej niż dwie łyżki soku na raz – może perevozbudilsya układ nerwowy. Aby oczyścić naczynia krwionośne, stawy i potrzebę wątroby parze z korzeni pietruszki (użytecznego całkowitego oczyszczenia ciała, nie trzeba tłumaczyć). Jedna filiżanka zielony wlać dwie filiżanki wrzącej wody. Pij kursy przez dziesięć dni.