509 Shares 1929 views

firmware telefonu za pośrednictwem komputera. Program dla oprogramowania telefonu

Są chwile, kiedy trzeba zmienić oprogramowanie w telefonie komórkowym. Myśl o wiele włosy stają dęba i przyspiesza bicie serca. I na próżno, ponieważ w rzeczywistości nie jest to trudne do zrobienia.


Dlaczego uszyć telefonu komórkowego?

Teraz jest czas, technologii komputerowej i płaskich smartfonów z ekranem dotykowym. Jednak pomimo boomu technologicznego, nie ignoruj stare przyciskowe telefonów komórkowych. Te „cegły”, suwaki i „clamshell”, które były co kilka lat temu. Nikt nie myślał o zmianie oprogramowania na tych legendarnych pojazdów. Powstaje pytanie, dlaczego one ogólnie szyć?

telefony komórkowe (. „Samsung”, „Nokia”, etc.) mogą być wykonywane z następujących powodów:

 • Oprogramowanie urządzenia jest niesprawny lub zaczęła tracić;
 • więcej nowego oprogramowania.

Mało kto widział każde takie urządzenie gubi system, ale jest to całkiem możliwe, a przyczyny tego mnóstwo. Ponadto oficjalnych i niezależnych programistów nowe wersje firmware dla tych gadżetów.

firmware telefonu za pośrednictwem komputera

Przed umieszczeniem nowego oprogramowania, trzeba pamiętać o kilku rzeczach.

 1. Najpierw trzeba utworzyć kopię zapasową wszystkich danych (kontakty, SMS, ustawienia, itp) telefon do komputera. Można to zrobić za pomocą specjalnego oprogramowania (MyPhoneExplorer i inne).
 2. Po tym, trzeba mieć pewność, aby naładować komórkę: nie mniej niż 80% baterii, chociaż najlepiej na 100%.
 3. Najlepiej jest firmware telefonu za pośrednictwem komputera PC jest za pomocą laptopa. Powodem jest to, że posiada baterię, jak wynika z przypadkowego wyłączenia energii elektrycznej będzie w stanie zakończyć proces. W przeciwnym wypadku konsekwencje mogą być katastrofalne.

Dla firmware będą potrzebne następujące rzeczy:

 • Sam, telefon, naładowany do 100%;
 • kabel do transmisji danych (w większości przypadków USB, ale dla niektórych mobile to potrzebny jest specjalny kabel do transmisji danych);
 • firmware; należy pobrać z Internetu, ale wcześniej trzeba dokładnie zapoznać się z informacjami, przeczytaj komentarze i opinie, a przed tym należy znać wersję starego firmware: wprowadzić w sprawie kodeksu klawiatury telefonu * # 06 # (dla Nokia będzie kolejny kod – * # 0000 #);
 • sterowniki dla urządzenia mobilnego;
 • oprogramowanie firmware dla telefonu ( "flasher").

programy

Narzędzia dla migać dużo i są one podzielone na dwie kategorie:

 • Generalnie, które nadają się do wszystkich modeli;
 • te przeznaczone do jednego dostawcy (na przykład program „Phoenix” dla telefonów komórkowych Nokia).

Narzędzia można uszyć niemal każdy model. Jednakże, jeśli nie jest to program, który został zaprojektowany specjalnie dla określonej marki z urządzenia mobilnego, to lepiej z niego korzystać, ponieważ zawiera już wszystkie niezbędne sterowniki i ewentualnie sam OS. Oto krótka lista „migacz” dla konkretnych marek, które pomogą „leczyć” gadżet:

 • Nokia – Phoenix Service i oficjalnego serwisu Nokia Software Updater;
 • Sony Ericsson – PC Companion (aktualizacja SEUS), nieoficjalne Davinchi;
 • LG – «flashers» Speedo, GsMulti;
 • Motorola – Flash & Backup P2K;
 • Samsung – OptiFlash;
 • BenQ – Winswup, Update Tool.

Rozważmy przykład algorytmu narzędzia Phoenix.

flesz Nokia

Przed dokonaniem firmware telefonu, należy pobrać i zainstalować program Phoenix ( «Phoenix"), który został zaprojektowany specjalnie dla tej marki. Oprócz podstawowych preparatów, jak opisano powyżej, trzeba zrobić coś innego, a mianowicie, aby usunąć wszystkie programy, które są w jakiś sposób mogą być związane z urządzeniem mobilnym (Nokia Software Update, Nokia PC Suite, i tak dalej) i posprzątać po nich środków pieniężnych oraz zarejestrować. W przeciwnym razie „Nokia” telefony komórkowe mogą iść z błędami. Również na bezpiecznej stronie należy wyłączyć program antywirusowy.

Teraz trzeba zainstalować sterownik sterownik Nokia Connectivity Cable i sterownik Nokia Flashing Cable. Podłącz urządzenie mobilne do komputera. Upewnij się, że wszyscy kierowcy w miejscu, możliwe jest w „Menedżerze urządzeń”. Otwórz właściwości komputera. Po wybierz „Menedżer urządzeń” i ujawnia pozycję Wireless Communication Devices. Liczba jednostek powinna być od czterech do sześciu.

Łączenie się z (w trybie PC Suite wybierz) komputera i uruchomić Phoenix. W paragrafie Connection kliknij Ustawienia. W oknie, które zostanie otwarte, wybierz Dodaj. Kliknij na rozwijanej liście sterownika, wybierz USB i skanowania (Scan). pojawiła Wybierz urządzenie. Naciśnij przycisk Wybierz. Teraz z rozwijanej listy w sekcji Połączenie dół, wybierz żądane urządzenie. Następnie przejdź do zakładki Plik \ skanowania Produktu. Po zakończeniu skanowania powinien pojawić się w prawym dolnym urządzeniu mobilnym. Jeśli tak się stanie, możemy iść dalej.

Idź do migający sekcji, gdzie trzeba kliknąć Firmware Update. Teraz wybierz kod. Jeśli nie ma pojęcia, co jest potrzebne, a następnie weźmiemy dowolny. Jednocześnie musimy pamiętać o jednej rzeczy: jeśli pożądane rosyjski język w telefonie, szukasz w nazwie słowo plików firmware rosyjskiej cyrylicy lub RU. Gdy wybrany jest kod produktu, kliknij na remont. Gratulacje, oprogramowania telefonu za pośrednictwem komputera zaczęło. To zajmie około 7-10 minut. W tej chwili nie ma potrzeby dotykania telefonu, kabla lub samego programu.

Flashtool

Jeżeli istnieje specjalny sprzęt i oprogramowania telefonicznego za pośrednictwem komputera, programu FlashTool łatwe do czynienia, że w obecności plików i sterowników systemu operacyjnego, które będzie trzeba znaleźć samemu.

Algorytm działa w następujący sposób. Wyłącz telefon, wyjmij i włóż baterię. Zawiera programy Flashtool. Kliknij na ikonę pioruna zarezerwować flyspecked punkt Flashmode. Następnie należy wybrać z listy pobranego firmware w lewym okienku, a następnie kliknij „OK”. Powinien pojawić się po instrukcji, aby podłączyć urządzenie do komputera za pomocą kabla USB. Zrób to, a na uruchomieniu programu firmware telefonu.

Szyte „Android”

Urządzenia mobilne oparte na „Android” systemu operacyjnego jest o wiele bardziej prawdopodobne, wymaga zmiany systemu operacyjnego niż tradycyjne telefony komórkowe. Powodem tego mogą być liczne szkodliwe oprogramowanie pobrane z nieznanych źródeł, aplikacji, itp Jednak najbardziej podstawową i najczęstszą przyczyną awarii smartphone – jest jego właścicielem.

To sprawia, że oprogramowanie telefonu za pośrednictwem komputera, ale można to zrobić bez niego (w trybie odzyskiwania).

Korzystanie z komputera

Najpierw trzeba zrobić pewne przygotowania.

 1. Pobierz specjalnego narzędzia do flashowania (Flashtool, bootloadera lub program z oficjalnej Developer – PC Companion dla Sony Ericsson, «Aktualizacja dla smartfonów Fly” Fly, etc.).
 2. Równolegle do tego, pobrać firmware do konkretnego modelu urządzenia. W tym przypadku powinno się zapoznać się z funkcjami, przeczytać komentarze i opinie. Skopiuj oprogramowanie do folderu programu firmware Flashtool.
 3. Zainstalować sterownik na komputerze.
 4. Zrób kopię zapasową plików ze smartfona, a także skopiować zawartość dysku flash do komputera (firmware telefonu za pośrednictwem komputera nie pozostawiają śladów na starej lokalizacji plików na karty pamięci flash, więc utworzyć nowy ponad starych).
 5. Znajdziemy kabel USB, i sprawia, że debugowanie USB (przejdź do „Ustawienia” wybrać „Opcje programistyczne”, a następnie zaznaczyć pozycję „na USB Debugging” ptaka).
 6. Ładowarka 100%.

Po otwarciu narzędzia Flashtool i przejścia algorytmu opisanego powyżej.

bez komputera

Odbywa się to poprzez tryb odzyskiwania. W tym celu należy pobrać i przeniesiono do firmware karty pamięci. Teraz wyłączyć swój telefon i włączyć Recovery. Aby to zrobić, należy przytrzymać jednocześnie specyficzną kombinację klawiszy (moc i głośność w dół, w górę lub w menu – połączenie zależy od producenta). Podobnie, połączenie można znaleźć patrząc w paszporcie urządzenia. Następnie wybierz pozycję «Zastosuj aktualizację z External Storage«(»Samsung” telefony komórkowe i wiele innych smartfonów opartych na «Android» jest taka sama).

Następnie wybierz plik z firmware na dysku flash i szyje.

Pracujemy na Windows Mobile

Ze smartfonów opartych na systemie Windows Mobile, rzeczy są o wiele łatwiejsze. W tym celu musimy właściwie, gadżet, kabel USB i oprogramowanie Windows Recovery Tool telefonu do komputera. Aby rozpocząć pobieranie tego narzędzia z oficjalnej witryny (lub w tym bezpośredniego linku: go.microsoft.com/fwlink/?linkid=522381, pobieranie rozpocznie się automatycznie), zainstalować i uruchomić. Program rozpocznie się natychmiast sprawdzić aktualizacje, a następnie prosi, aby połączyć swój telefon z komputerem PC.

Teraz rozpocząć wyszukiwanie i instalowanie sterowników dla podłączonego urządzenia. Jeśli one nie istnieją, można kliknąć na odpowiedni przycisk do wyszukiwania w internecie. Po zainstalowaniu sterowników, nie będzie duża płytka z obrazem podłączonym gadżetu. Klikając na niego uruchomić pobieranie pliku firmware. Nie panikuj, jeśli proces ten trwa zbyt długo, ponieważ plik może ważyć około gigabajtów. Ponadto, jeśli pobieranie zostanie przerwane nagle, zawsze można kontynuować w którym zostało przerwane. Nadal istnieje jedna miła rzecz: jeśli istnieje potrzeba, aby ponownie migać smartfon, nie trzeba nic ściągać, ponieważ system operacyjny pozostanie na komputerze.

Po zakończeniu pobierania, przycisk Reinstal Software, klikając na którym rozpocznie się instalacja oprogramowania. W tym przypadku absolutnie nie pożądane dotykać telefonu, kabel USB, włącz / wyłącz komputer, ponieważ wyniki takich manipulacji może być dość ponura.