669 Shares 9578 views

Jak zorganizować święta


Przynajmniej coś osiągnąć w tym życiu, musimy ciężko pracować. Rekreacja odgrywa drugorzędną rolę, ponieważ od niego, pamiętamy co najmniej, częściej, jeśli nie ma już siły w wykonywaniu dowolnej działalności. Ale nie zapominajmy, że czas odpoczynku , musimy również, jak jedzenie i wodę. Wyobraźmy sobie, że to ty, jeśli nie na weekend i długo oczekiwanego rocznego urlopu. Dzisiaj mówimy o tym, jak zorganizować wolny czas i jak spędzić udane wakacje.

Na początek spróbujmy rozróżnienia tych dwóch pojęć, jak czas pracy i odpoczynku. Według rosyjskiego kodeksu pracy godziny pracy – część kalendarza czasu, podczas którego każda osoba pracująca powinna wykonywać swoje obowiązki w miejscu, gdzie został zwerbowany. W artykule 42 Kodeksu pracy stanowi, że wszystkie przedsiębiorstwa, organizacje i instytucje czasu pracy nie powinien być dłuższy niż 40 godzin w tygodniu. Krótszy czas pracy może być przedłużony tylko do tych, którzy z definicji państwa mają prawo do tego. W związku z powyższym, w tym okresie, który nie jest ujęty w czasie pracy jest przeznaczony do rekreacji i zająć się sprawami osobistymi. Zgodnie z Kodeksem Pracy Federacji Rosyjskiej święta – czas, w którym każdy pracownik jest zwolniony z podatku i można go nosić jak uzna to za stosowne. Zgodnie z art. 57 Kodeksu pracy, każdy pracownik ma prawo do przerwy w trakcie czasu pracy, a czas jego trwania jest ustawiony konkretną organizację lub produkcji, lub za zgodą pracodawcy i pracownika.

Zgodnie z art. 58 kodeksu pracy każdy pracownik otrzymuje weekend, ich liczba zależy od długości czasu pracy. Ty, jak wszystkich ludzi pracy, czeka na weekend, aby mieć dobry sen jest, siedzieć przed telewizorem, a co najważniejsze – nie robić nic. Mówiąc najprościej, spędzać czas, jak chce. Czasami jednak taki „domowy” wakacje może drażnić za dobrą pracę. Co wtedy zrobić? Dywersyfikacji. Na przykład, podczas weekendowy wypad, można poświęcić na spotkania z przyjaciółmi, wyjazdy do kina lub spotkań w kawiarniach, iść z rodziną na wycieczkę do muzeum lub wybrać się na piknik. Bez względu na to, dokąd idziesz do spędzania wolnego czasu, ważne jest, że to ty w radości. Niektóre badania wykazały, że aktywna działalność przyczynia się do szybkiego powrotu siły i energii niż nieaktywnego tarzać się na kanapie. Jeśli chcesz, twoje weekendy można poświęcić na poprawę zdrowia. Zrobić prosty zestaw ćwiczeń fizycznych, należy przejść do basenu lub sauny. W skrócie, nie siedzieć w jednym miejscu.

Teraz pomówmy o tym, jak zorganizować swoje wakacje, które zgodnie z Kodeksem Pracy Federacji Rosyjskiej należy dostarczyć każdemu pracownikowi osobę raz w roku, w wysokości do 24 dni roboczych (na dłuższy pobyt tylko pojedynczych pracowników specjalności). To może być wypłacona (umieścić każdą osobę pracującą) i dodatkowy (na własny koszt). Wakacje – specjalny czas, że chcesz się bawić, uzyskać jak najwięcej nowych doświadczeń. Jak to zrobić?

Wakacje na wsi

Czas wolny – czas szczególny. Niektórzy ludzie lubią zrelaksować się w zimie, a druga w lecie. Dlaczego nie spędzić wakacje nigdzie w przyrodzie? Aby to zrobić, nie muszą wyjeżdżać za granicę, patrzeć, co to piękno wokół ciebie. Jeśli tam jest dom na wsi – wielki. Zbierz wszystko, czego potrzeba i nie wahaj się tam, gdzie nie ma hałaśliwych ulic, korków i tłumów ludzi. siedlisko wiejskie pozwala na oderwanie się od zgiełku miasta, pobyt w ciszy i cieszyć się lokalne zwyczaje i tradycje. Pora roku nie ma znaczenia, na wycieczkę do wsi, zarówno zimą jak i latem, zawsze można znaleźć coś do zrobienia.

w ośrodku wypoczynku

Jest to chyba najbardziej popularna forma rekreacji. To znaczy, jeśli chodzi o długo oczekiwany urlop, staramy się iść bliżej morza, słońca i piasku. Na szczęście dzisiaj nie ma żadnych przeszkód, aby wyjechać za granicę, a ci, którzy mogą sobie na to pozwolić, będzie jednym z setek najlepszych ośrodków na świecie. Oczywiście, aby spędzić wakacje w ośrodku – to marzenie każdej osoby, do tej pory nie każdy może sobie na to pozwolić. Jeśli zamierzasz spędzić wakacje w jakimś gorącym kraju takim jak Egipt, Turcja czy Hiszpania, nie zapomnij kupić bilet, należy wykonać wszystkie dokumenty i zbierać rzeczy.

Wakacje w kampanii

Chcesz, aby Twój urlop był niezwykły? Następnie udać się na wycieczkę. Można organizować je jako własne, zapraszając bliskich przyjaciół i krewnych, lub zwrócić się o pomoc ze strony agencji, która organizuje różnorodne wypraw i wędrówek. Co dajesz go? Po pierwsze, można zwiedzić piękne miejsca przyrodnicze i atrakcje. Druga kampania – jest sposobem na uzdrowienie ciała, a po trzecie, dużo wrażeń, które pozostaną z tobą na całe życie. Jeśli wybierasz się na wycieczkę na własną rękę, można iść na ekscytującą podróż w swoim rodzinnym kraju, a czas zorganizować tak uważasz.

Cóż, w czasie pracy i czasu wolnego – dwa ważne elementy naszego życia. Wiedzieć, jak prawidłowo zorganizować im cieszyć się później, zarówno ukochaną pracę i osobiste rekreacji.