861 Shares 9121 views

Jak skończyć szalik. Wskazówki dla początkujących Knitters

Knitting szalik jest bardzo wygodną robotą dla początkujących knitters do opanowania pierwszych umiejętności rzemiosła i jednocześnie produkować coś przydatnego i konieczne. Wiedząc prawdę o tym, że szaliki nie zdarzają się dużo, że jest to niezbędna i uniwersalna rzecz w garderobie, chusty mogą być związane z tak wielu różnymi, cienkimi, koronkowymi, grubymi i ciepłymi, dla ciepła i ozdób. Dlatego nauka dzianiny, tworzenie niepowtarzalnych dodatków, jest prosta i opłacalna, zwłaszcza, że chusty są dzianiny i dzianiny i szydełkowane.


Pierwszym szalikem jest lepsze połączenie prostych, lepkich pętli twarzy i purl. Jeśli połączysz jedną twarz i jedną pętlę pleców, a następnie w kolejnych rzędach, które są ułożone w taki sposób, w jaki są rozmieszczone pętle, otrzymasz szalik związany elastyczną bandą. Możesz powiązać płótno tylko z obwodowymi pętlami, taki wzór nazywa się "liną" lub ściegiem podwiązki. Po podłączeniu szaliku do twarzy gładkiej dziania (1 rzędowy stół, 2 rzędy – z niewłaściwymi pętlami) i lekko pociągając go, pobierz oryginalne akcesoria skręcone w "kiełbasę". Jednym słowem nawet początkujący dziadek będzie mógł eksperymentować i wykazywać wyobraźnię.

Kiedy praca kończy się, zawsze pojawia się pytanie: jak skończyć dzianinę? Przede wszystkim pętla musi być "zamknięta", tzn. Uformuj krawędź dzianiny. To się odbywa bardzo prosto. Istnieją dwa najprostsze sposoby zamykania pętli.

Jak skończyć szalik

Pierwsza recepcja. Związałeś szalik na odpowiednią długość i chcesz zrezygnować. Po przegranej ostatniego rzędu pętle pozostają po lewej stronie. Bierzemy prawo wolnego mówca i nie rozwiążemy żadnego, jak zwykle, ale od razu dwie ekstremalne pętle z pętlą twarzową. Następnie pętla, która powstała z prawej strony, odłożyła się po lewej stronie, a następnie zszywamy obydwie zewnętrzne zawiasy. Więc dzwonimy aż do momentu, kiedy prawy głos ma ostatnią pętlę. Następnie odcięto wątek z cewki, przeciągnij go przez pętlę i dokręć ją. Okazało się, że jest to gładka, zamknięta krawędź dziania. Zamknąć pętle, nie ciągnij nici, wiązając je, staraj się robić to tak swobodnie, jak to tylko możliwe, w przeciwnym razie krawędź dziania się zerwie. Zamykając dzianinę elastyczną taśmą, pętle muszą być połączone z przednią i tylną stroną, przemiennie. Dwie zewnętrzne pętle twarzy są przywiązane do przodu, a płaty na plecy. W przeciwnym razie krawędź będzie rozciągnięta i brzydka.

Drugi sposób. Zamiast właściwej igły dziewiarskiej zabieramy haczyk i złapamy dwie ekstremalne pętle z lewej igły dziewiarskiej, szykujemy je razem. Powtórz to do samego końca. W ostatniej pętli przejechać wierzchołek nici i dokręcić.

Jak skończyć szalik. Techniki dekoracyjne

Gładką, pięknie zamkniętą krawędzią dziania można pozostawić tak, jak jest. Jak skończyć szalik z różnymi technikami dekoracyjnymi? Najprostszym jest zrobienie długich puszystych szczotek. W przypadku szczotek o długości 12-15 cm wełna, z której szalik jest połączony, jest cięty na takie same długości, w przybliżeniu 25-30 cm. Im dłuższa szczotka, tym piękniej. Zbieraj te segmenty w wiązki, wystarczająco duże, zgiąć na pół, a następnie do krawędzi krawędzi szalików , chwytając pętlę wiązki, przebijasz dzianą tkaninę, a końce wiązki są gwintowane w wydłużoną pętlę, a pętla jest zaostrzona. Rezultatem jest szczotka. Ta sama pędzel jest wykonana na przeciwległym końcu szalika. Pomiędzy szczotkami w tej samej odległości po brzegach szalikowych szczotek.

Możesz ozdobić krawędź szalikiem za pomocą wstążki futrzanej. Wytnij cienką wstążkę z kawałka futerka lub kup sobie gotową fartuchę ze sklepu i gwint ją wzdłuż spirali wzdłuż krawędzi dzianych szalików.

Szalik narysuje pomponki wełny i futra. Zrobić futrzany pompon jest bardzo prosty. W tym celu okrąg jest cięty z kawałka futra, na samej krawędzi tego okręgu, igły są szyte gwintem z tylnej strony okręgu, a następnie nić jest ciągnięta razem, wełna lub sintepon jest wypchany do otworu, a gwint jest zaostrzony do końca. Otwarcie pomponu jest szyte starannie z ukrytymi ściegami. Te pomponki wyczuwają całą krawędź szalik, albo krawędź jest połączona i zaszyta jednym pompomem.

Jak skończyć szalik za pomocą szydełkowych ozdób? Proste i bardzo piękne dekoracje są uzyskiwane ze zwykłych cienkich wstążek połączonych słupami bez szydełkowania. Pierwszy rzęd – zaciągnięty łańcuchem pętli powietrznych o długości 15-20 cm. Drugi rząd – w każdej pętli powietrznej łańcucha jest wiązana kolumna bez szydełka. Jak skończyć crochet? W celu ustalenia ostatniej pętli, wątek z cewki jest odcięty, koniec jest gwintowany do pętli dziewiarskiej i za pomocą nitki. Dzianiny cienkie wstążki są skręcone spiralą. Spirale są szyte jak szczotki na krawędzi szalika.