624 Shares 1444 views

Kapsaicyna maść: nazwa, aplikacja, opinie

Aby usunąć ból i newralgiczny charakter reumatycznej, a ze względu na problemy w mięśniach, więzadła i stawy są często używane lokalne media w postaci maści i kremów. Są one uważane za najlepsze, ponieważ nie powodują ogólnoustrojowych działań niepożądanych, nie uszkodzić przewodu pokarmowego i mają bezpośredni wpływ terapeutyczny na uszkodzonym obszarze. Wszystkich narzędzi w stanach zapalnych stawów oraz po zamkniętych urazach większość popularnych maści z kapsaicyną. Substancja ta wywodzi się z ostrą papryką, od wielu lat jest stosowany w medycynie. To łagodzi nie tylko ból, ale także ma działanie lecznicze.


Co jest kapsaicyna

To naturalne alkaloidy otrzymano z gorących papryki. Materiał krystaliczny odzyskany z tej rośliny na początku XX wieku. Kapsaicyna jest rozpuszczalny w wodzie, alkoholu i tylko pewne substancje chemiczne. On jest najpilniejszą sprawą na świecie. Po kontakcie ze skórą powoduje poważne oparzenia, usunąć kryształy mogą tylko olej roślinny, alkohol lub ocet winny. Kapsaicyna działa silnie na drogi oddechowe i błonach śluzowych, co powoduje spalenie. Ta właściwość jest używana z dodatkiem substancji w nabojach gazowych i pistoletów. Kapsaicyna jest stosowany i jako środek owadobójczy. Ale oprócz tego, że ma wiele korzystnych właściwości dla zdrowia ludzkiego została odkryta. A niedawno rozpoczęła produkcję leków opartych na nim.

Leki z kapsaicyną

Teraz do celów leczniczych wykorzystywane są różne maści, żele, plastry i otarcia zawierające tę substancję. Ekstrakt pochodzący z gorących papryki, składa się tylko 5-10% kapsaicyny. Ale cały ten sam efekt na ciele, ma bardzo silny:

 • stosowane miejscowo wpływa nerwów i zmniejsza intensywność bólu;
 • To stymuluje produkcję prostaglandyn, które zmniejszają stan zapalny;
 • Rozciąga powierzchownych naczyń skóry i powoduje uczucie ciepła;
 • likwiduje obrzęki;
 • Poprawia regeneracji tkanki;
 • upłynnia śluz i przyspiesza jego wydalanie z organizmu;
 • Ma działanie antyoksydacyjne;
 • Ma działanie bakteriobójcze.

W jakim celu jest stosowany kapsaicyny

Maść, cena wynosi około 200 rubli, dostępne dla wielu. I pozytywny efekt tych środków określono ich szerokiego rozpowszechnienia. Leki zawierające kapsaicynę, stosowane w migreny, zaburzenia przewodu pokarmowego, łuszczycy i wrzodów skórnych. Jego skład to tłuszcz agentów pieczenie i suplementów, aby przyspieszyć metabolizm. Kapsaicyna pomaga nerwoból nerwu trójdzielnego, neuropatię cukrzycową, bólu w przypadku półpaśca. Ostatnie badania określona zdolność do zabijania komórek nowotworowych i zapobiega ich wygląd. Ale najczęściej stosowane w leczeniu kapsaicyny do stawów, mięśni i więzadeł. Leki te mają nie tylko działanie przeciwbólowe, ale zmniejszyć stan zapalny i poprawić odżywienie tkanek. Efekt terapeutyczny objawia się dopiero po 2-3 tygodniach stosowania, chociaż kapsaicyna łagodzi ból natychmiast.

Skutki uboczne leków z kapsaicyną

Efekt terapeutyczny tej substancji jest ze względu na jej zdolności do wywoływania lokalny wzrost temperatury i pieczenie. Ale to własność kapsaicyny może mieć również negatywny wpływ. Niektórzy ludzie doświadczają ciężkiego spalanie, spalić podobny wniosek na miejscu maści z kapsaicyną wystąpić zaczerwienienie i obrzęk tkanek. Jeśli produkt wchodzi na błonę śluzową powoduje silny ból i obrzęk, łzawienie i śluz. Kapsaicyna może powodować skurcz krtani i oskrzeli, utrata głosu, a nawet zatrzymanie oddychania. Szczególnie niebezpieczne są te leki do oczu – one powodować oparzenia rogówki. Nie zaleca się stosowania maści kapsaicyna małych dzieci, kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią. przeciwwskazane oni również, jeśli występuje nadwrażliwość, astma i nadciśnienie.

Warunki korzystania z tych leków

Przed nałożeniem kapsaicyny maści trzeba skonsultować się z lekarzem. I nawet jeśli nie ma przeciwwskazań do jego stosowania, ważne jest, aby ściśle przestrzegać instrukcji i zasad bezpieczeństwa:

 • przed pierwszym zastosowaniem należy spróbować reakcję organizmu na lek, powodując go do małego obszaru skóry na ramieniu;
 • maść stosowany do obszaru dotkniętego cienką warstwę 2-4 razy dziennie;
 • działanie trwa aż do 6 godzin;
 • Nie zaleca się stosowania tych leków w ramach ocieplenia bandażem;
 • po zastosowaniu maści należy dokładnie umyć ręce do płonącej substancji nie mam do błon śluzowych;
 • W przypadku wystąpienia ciężkiej reakcji alergicznej nie zmyć maści wodą, olejem roślinnym, alkoholem lub octu;
 • nie używać takich leków zapalnie lub uszkodzoną skórę, a także bezpośrednio po kąpieli lub pod prysznicem.

Kompozycja według dowolnego z leków obejmują kapsaicyny

Teraz przemysł medyczny produkuje kilka różnych maści na bazie ekstraktu pieprzu. Mają prawie taki sam efekt i właściwości aplikacyjne.

 • „Nikofleks” skutecznie łagodzi ból i stan zapalny, rozszerza naczynia krwionośne i ciepłe.
 • „Espoli” zawiera kapsaicynę, olejki eteryczne z lawendy i kolendry, skutecznie leczy ból stawów i mięśni.
 • Krem kapsaicyny przeciwbólowymi niż wyciągi z papryki, zawierające żel z aloesu, który pomaga głębszej penetracji składnika aktywnego.
 • Żel „ratownik Forte” z wyciągiem z oleju pieprz, olejki eteryczne i witaminy pomaga odzyskać od urazów.
 • Maść na podstawie kapsaicyny „Efkamon” poprawia ukrwienie i odżywienie tkanek, hamuje stany zapalne.
 • „Kamfotsin” – oprócz ekstraktu papryka ociepleniem przewidzianego tam i terpentyna kamfory.

Maść „Nikofleks”: aplikacja

Ta kombinacja leków w leczeniu stłuczeń, skręceń, artretyzm, nerwobóle, rwa kulszowa, i rozgrzać mięśnie przed treningiem sportowym. Maści zawiera 7,5 mg kapsaicyny i drażniących i działanie przeciwbólowe. Po nałożeniu na powierzchnię skóry, rozszerza naczynia krwionośne, poprawia krążenie i powoduje uczucie ciepła. „Nikofleks” nie tylko łagodzi ból i zmniejsza stan zapalny, ale również poprawia ruchomość stawów. Jego zastosowanie może być 1-2 na czystą, suchą skórę dwa razy dziennie.

Analogi kapsaicyny z lekiem

Szereg różnych maści rozgrzewające i żele komplikuje wybór leku. Ale dość często, lekarze przepisują pacjentom leki, które zawierają kapsaicynę. Ich analogi są również skuteczne, ale efekt grzewczy w nich jest za pomocą innych substancji. Na bazie naturalnych składników, można wybrać te leki:

 • „Apizartron” zawiera jad pszczoły, ogrzewa i zmniejsza ból;
 • „Viprosal” na podstawie jadu żmii jest skuteczny w różnych ran i choroby układu mięśniowo-szkieletowego;
 • balsam „Sanitas” ocieplenie jest terpentyny kamfora;
 • Krem „Sophia” z jadu pszczelego zmniejsza obrzęk i stan zapalny, przywracania ruchomości stawów oraz zmniejszenie bólu;
 • jad pszczeli zawiera skuteczną żel „911”, która nie tylko leczy się ból, ale również przywraca tkankę stawową.

Jest też maści zawierające kapsaicynę analogowo – wanililoamid. Ten „Finalgon”, który jest bardzo popularny, jak skutecznie łagodzi ból pleców i stawów.

Opinie na temat stosowania takich leków

Pomimo dużej ilości maści z efektem ocieplenia, wiele osób wybiera te, które zawierają kapsaicynę. Recenzje takimi preparatami sprzeczne. Substancja jest bardzo palenie, a nie wszystkie jego stoisku. Ale ci, którzy są zmęczeni cierpieć z bólu, należy rozważyć ocieplenie maści zbawienie. Ponadto korzystną cechą tych leków, w tym, że zawiera olejek tani kapsaicyny. Jej cena waha się od 100 do 300, przy czym średnia rubli – 250. W związku z tym, każdy pacjent może być leczony z takich leków. Lekarze zbyt często przepisują maści z kapsaicyną. Wierzą, że ocieplenie nie tylko przyczynia się do łagodzenia bólu i stanu zapalnego, ale również leczy wiele chorób układu mięśniowo-szkieletowego. Według lekarzy i pacjentów, takie maści poprawić ukrwienie i odżywienie tkanek, pomaga przywrócić ruchomość stawów i łagodzą ból mięśni. Ujemne sprzężenie zwrotne jest pozostawione do tych, którzy nie mogą znieść uczucie pieczenia i kto przejawia wystąpiła reakcja alergiczna na kapsaicynę.