718 Shares 3343 views

Matka-i-macocha – przydatne zioło i medyczny

Matka-i-macocha – trawa, jest szeroko znana w naszym kraju. Uwielbia klimat umiarkowany i ma zdolność do szybkiego rozprzestrzeniania się w wolnym obszarze opodatkowania na skład gleby, można hodować w dowolnym miejscu: na poboczach dróg, w rowach i wąwozy, w pobliżu małych strumieniach. Dobrze rozwinięty korzeń pozwala produkować substancje odżywcze dla istnienia najgłębszych warstw ziemi. Bo nienawidziła mieszkańców letnie i ogrodników jako bardzo irytujące rośliny. Ale matka-i-macocha trawa z powodzeniem zastąpić innymi roślinami, jeśli ziemia jest traktowane i sadzenia kultur szlachetnych.

Pomijając fakt, że zakład jest uważany za chwast, może skorzystać. Mimo że rzadko używa tradycyjnej medycyny naukowej. Nazwa łacińska – tussilago, co można przetłumaczyć jako „kashelegon”. Nazwa ta odzwierciedla fakt, że matka-i-macocha Może on działać jako lekarstwo na wszystkie choroby ludzkiego oddechu.

Mieszanki ziół, które zawierają w swoim składzie jest rośliną, jako matka i macocha (właściwości lecznicze, które od dawna z wykorzystaniem tradycyjnej medycyny, homeopatii i teraz) są przygotowywane we własnym zakresie lub można je nabyć w aptekach w postaci opłat karmiących.

Zapalenia płuc, chrypka, przewlekły suchy kaszel, zapalenie oskrzeli przygotowany w równych częściach suchą mieszankę z następujących zioła:

  1. Matka-i-macocha, wykorzystywane są liście i kwiaty.
  2. Żywokost – miele głównym.
  3. Lipy.
  4. Sambucus nigra, kwiaty.
  5. Dziewanna kwiaty.
  6. Korzenie trawy pszenicznej.

Mieszaninę łyżka wsuwane wlać 1 kubka wrzącej wody i pozostawiono do zaparzenia. Część matka-i-macocha, trawy, mając właściwości zmiękczające, napotne, wykrztuśne i ściągające znacznie zmniejszyć cierpiącego pacjenta. Czas trwania matka podbiału wystarczająco wydłużony, ale efekt jest znaczący.

Liście i kwiaty mogą być również stosowany samodzielnie, bez udziału innych traw. Aby to zrobić, należy wziąć zioło pozostawia – 20 g – 30 g kwiatów, zalać litrem wrzącej wody i nalegać. To samo stosuje się do infuzji nieżyt żołądka, dwunastnicy zmian, choroby nerek, choroby układu moczowo-płciowego.

Tutaj jest użycie roślin niskiego technicznego zwanego matka-i-macocha. Przydatne właściwości ziół są liczne. Gdy skóra róża, skaza, wrzody, ropnie z użyciem liści roślin. Oni po prostu nakłada się na obszarze zagrożonym. Odpowiednie i sok rośliny. Stosowany jako kompres.

Matka-i-macocha zioło pomaga przy przeziębieniach. sok roślinny musi być wdychane przez nos. Jeśli ból gardła, krwawienie z dziąseł może być stosowany do płukania napar. W procesach zapalnych układu moczowo-płciowych – w postaci Bicze i zaburzeń jelitowych stanowią lewatywy.

Jedynym ograniczeniem i ostrożność w korzystaniu z matki i macochy w celach terapeutycznych – to poważna choroba wątroby. W okresie ciąży i laktacji należy również ograniczyć stosowanie tej rośliny.

Jeśli zdecydowaliśmy się na własną rękę, aby zbierać zioła, następnie zwracać uwagę na jego podobieństwo z mniszka lekarskiego. Kwiaty dla celów leczniczych zbierane na wiosnę i liści w czerwcu i lipcu, kiedy dotrą do największego rozmiaru. Dobre zdrowie dla ciebie!