116 Shares 9377 views

Najbardziej śmierdzący kwiat na świecie

Wiele roślin przyciągają uwagę wielu różnych owadów i ludzi dla swojej uroczej pięknem i bogatym aromacie. Ale tak się złożyło, że w przyrodzie istnieją gatunki o dość nieprzyjemnym zapachu, nawet obrzydliwe.


Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się nazwę najbardziej śmierdzący kwiat na świecie i co reprezentuje. Powiemy wam o co jeszcze tam są kwiaty z nieprzyjemnym zapachem. Poniżej znajdują się opisy niektórych z najbardziej priglyadnyh z nich.

informacje ogólne

Główną cechą niektórych roślin – nieprzyjemny zapach. Nawiasem mówiąc, istnieją przypadki w przyrodzie, których wygląd odpowiada im dana przez naturę pikantny zapach czasami jak kwiaty wyglądają jak kawałki mięsa szybko umiera. Jednak wśród nich, co dziwne, jest bardzo piękne, oryginalne przedstawicieli.

Poniżej opisano niezwykłe rośliny, które należą do grupy o smelliest kwiat na świecie. Nawiasem mówiąc, wielu z nich, oprócz unikalnego zapachu, są nadal ogromny rozmiar.

Bardzo śmierdzący roślin

Przez prawo, kwiat ten można przypisać liście roślin z najbardziej nieprzyjemnym zapachu. Jego cechą jest to, że jest bardzo duża.

Jaka jest nazwa śmierdzący kwiat? Na wyspach Borneo, Sumatra i Jawa rośnie Bukietnica Arnolda oryginał, znany jako trupa i lilii. Ta niesamowita roślina składa się tylko z jednego kwiatka. Poza tym, on nie ma korzeni lub liści. Ta relikwia nie ma odpowiednika w skali światowej.

Niezwykły kwiat i jego niesamowity blask. Składa się on z dość mięsiste, grube płatki głęboki czerwony kolor z odcieniami białych narośli jak brodawki. Niewątpliwie Raflezja – nie tylko piękny kwiat śmierdzący. To jest także największa na świecie, ponieważ jej średnica 2 m, a średnia waga 11 kg.

W rzeczywistości – roślina ta jest pasożytem. Cieszyć się taki cud nie jest możliwe dla każdego, ponieważ jest to bardzo rzadki kwiat. Rośnie tylko w tropikalnych lasów Malezji, a już są prawie nie kopie. Ale głównym powodem niemożności skorzystania jakiś czas w tej wyjątkowej rośliny całkowicie leży gdzie indziej – jego okropny zapach.

Niewielu zgadza się, że jest to śmierdzący kwiat jest piękny. Ale pojęcie „piękna” jest znany jako względne. Raflezja zapach przypominający zapach gnijącego mięsa. Ta właściwość jest kwiat przyciąga ogromną ilość owadów, takich jak muchy.

Co to robi? Roślina nie żywią się owadami i wykorzystuje je w sposób zapylają. Latać w kucki na obvalivayas kwiatowych pyłków w linii na tej samej rośliny – tak zapylanie następuje. Innym ciekawym faktem jest to, że nasiona roślin rozmieszczone są słonie.

Amorphophallus titanum

Wiele roślin należących do Amorphophallus uwadze również emitują raczej nieprzyjemny zapach, ale niektóre z nich wydzielają zapachy, na przykład, przypominając na przyprawy lub czekoladą.

Jest jeden rodzaj amorfofallusa, który przychodzi strasznie nieprzyjemny zapach kału lub zepsutego mięsa. Ten śmierdzący kwiat – Amorphophallus titanum, który jest zarazem najwyższym kwiat na świecie. Na wysokość może osiągnąć 3 metry. Inna jego nazwa – „zwłok kwiatem”. Zwykle o średnicy 50 cm i waga – około 50 kg.

Amorphophallus titanum hodowano do niedawna tylko w tropikalnych lasach Sumatry (Indonezja), ale wraz z nadejściem miejscu tego człowieka w środowisku naturalnym, to prawie zniknął. Teraz można go zobaczyć w ogrodach botanicznych na całym świecie. Kwitnienie trwa tylko jeden do dwóch dni, podczas których instalacja jest oscylują strasznym smrodem, bardziej jak zapach zgniłych ryb i jaj.

drakunkulus zwyczajny

Ten śmierdzący kwiat jest jednym z pierwszych spośród tych, jak on. Dracunculus vulgaris – wieloletnia roślina zielna, dość rozpowszechniony w południowych terytoriów europejskich (Bułgaria, Grecja, Turcja, Albania, Francja, Włochy i Francja).

Dorasta do wysokości 2 metrów. Tego rodzaju charakteryzuje się dużą purpurowy kwiatostany o długości w zakresie 25-135 cm. Zapach kwiatu przypomina smród padliny i ekskrementów.

stapelia gigant

Ten niewymiarowe roślin rodzimych Afryce (południowo-wschodniej części kontynentu). Jej wysokość 20 cm, średnica -. 35 cm kwiat zapach, który przyciąga muchy w zasadzie również przypomina gnijące mięso.

Ten kwiat jest uprawiana w warunkach otoczenia. Tak, taki śmierdzący domu kwiat widać w kolekcjach wielu fanów. Nawiasem mówiąc, to roślina z takimi oryginalnymi pąków jest niezwykłym dodatkiem do konstrukcji wielu wnętrz.

Stapelia – soczyste jak kaktus. Kwiaty jej owłosione, zwykle mają brązowawy kolor.

Gidnora Afryki

Innym śmierdzący kwiat z nazwą „gidnora” rośnie na pustyniach Afryki Południowej. Cała roślina składa się tylko z jednego kwiatka. On pojawia się na suchej glebie piaszczystej pustyni po deszczu, emitujące zapach ekskrementów.

Ta roślina-pasożyt, który jest nietypowy i dziwny podziemny tryb życia, jedzenie kosztem innych roślin. Jej korzenie wnikają w głąb ziemi, gdzie przylgnąć do korzeni sąsiednich roślin. Ponieważ usuwa się do substancji odżywczych i wody.

Pomarańczowy kwiat miał mięsiste długości 10-15 centymetrów. Choć emituje straszny smród, nasiona i owoce są zjadane przez nich niektórych zwierząt (jeżozwierze, szakali i tak dalej. D.) i mieszkańców.

Aristolohiya gigant

Na liście roślin złych zapachu stosuje aristolohiya giganta. Ona pochodzi z Ameryki Południowej.

Rośnie w Panamie i Brazylii, przynajmniej w Kolumbii. Kwiat czerwony emituje dość ostry odór z których wszystkie są znane padlinożerców. Nawiasem mówiąc, ten zapach wabi pszczoły i inne owady.

Roślina jest często uprawiany w ogrodach botanicznych. Często określany jest jako olbrzymi kwiat pelikan. Wiele z jego gatunku są nietypowe pułapki na owady. Ten kwiat jest jednym z największych i najbardziej dziwaczne na ziemi.

Lysichiton amerykański

Kolejne śmierdzący kwiat kwitnie wczesną wiosną (czasami nawet pod koniec zimy). Bylina Lysichiton USA rośnie wzdłuż strumieni i rzek w wilgotnych lasach przybrzeżnych i terenów podmokłych i innych obszarach o dużej wilgotności. Położenie ich dystrybucja – Ameryce Północnej (na zachód Wybrzeże Pacyfiku).

Wysokość rośliny – 30-40 centymetrów. Lysichiton często stosowane w projektowaniu krajobrazu.

Simplokarpus

Zahamowany, cuchnące roślina rośnie bagnistych obszarów w dolnym biegu rzeki Amur i Primorye. Można je znaleźć w Ameryce Północnej, Japonii i Sachalin.

Często, roślina ta nazywana jest bagno kapusta, kapusta, Skunk (wschód), i wiele innych podobnych nazwach.

Bulbofillum phalaenopsis

Uważa się, że najbardziej nieprzyjemny zapach ma Bulbophyllum Phalaenopsis roślinę. Ten oryginalny kwiat jest jedną z odmian storczyków. Kolebką rośliny jest Nowa Gwinea. Kwiat ten, pomimo dość nieprzyjemny zapach, przypominający gnijące mięso, często uprawianych w domu jako roślinę doniczkową.

Choć wiele osób ma skojarzenia z kolorami związanymi z przyjemnym zapachu i piękna w świecie, jak widzimy, że istnieje tak wiele roślin, które mają wspaniały wygląd, ale wypływający odrażający zapach. Wszystko to stworzył wszechmocny charakter łatwiejszy sposób, aby przyciągnąć zapylaczy do kwiatów.