182 Shares 7857 views

Segmenty rdzenia kręgowego. funkcja rdzeń

System rdzeniowy jest uważany za najstarszy obszaru ciała. Masę tę część dorosłego wynosi około 34-38 W trakcie progresji środkowej części układu nerwowego, w stosunku wydzielania między wielkością mózgu i rdzenia kręgowego zmieniane za pierwsze. Następnie przyjrzeć się bliżej, co struktura, która wykonuje zadanie.


Ogólne biologia

Rdzeń kręgowy ma cylindryczny korpus o nieregularnym kształcie. Jego długość u mężczyzn – 45, kobiety – 41-42 cm Istnieją różne odcinki rdzenia kręgowego .. Każda część korpusu ma inne wymiary. W ten sposób część strzałkową skrzynia ma wymiar (w płaszczyźnie z tyłu do żołądka) – około 8 mm. Średnica tej dziedzinie – 10 mm. Zagęszczanie rozpoczyna się tam, gdzie odcinek II-III (szyja). Na tym odcinku średnica osiągnie 13-14 mm. Zatem wielkość strzałkowy – 9 mm. W obszarze, który jest od pierwszego do drugiego odcinka lędźwiowego krzyżowej średnicy fragmentu około 12 mm. Strzałkowej jego wielkości – 9 mm. Cały korpus jest podzielony w niektórych częściach (liczba segmentów rdzenia kręgowego zostaną przedstawione poniżej). Następne pod uwagę strukturę elementów składowych.

segmenty rdzenia kręgowego: Rysunek, opis

Obudowa wykonana jest podobne do siebie (homomorphic) części. segmenty rdzenia kręgowego są połączone przewodami nerw pewnego obszaru ciała. Długość określonego obszaru ciała jest inna. Całkowita liczba odcinków rdzenia kręgowego – 31. najmniejszych elementów strefy ogonowego. W niniejszym układzie:

 • Segmenty lędźwiowe (5).
 • Krzyżowy (5).
 • Piersi (12).
 • Ogonowego (1).
 • Segmenty kręgosłupa szyjnego (8).

Na ostatnich rachunków za około 23,2% długości całej konstrukcji. Większość (56,4%) zajmują segmenty piersiowej. 7,3% długości stanowi obszar sakralnej. segmenty rdzenia kręgowego zewnętrznie są tylne i przednie prawe naprzemienne odcinki wylotowe – procesy nerwowe. Należy zauważyć, że struktura nie wypełnia całego kanału. W związku z tym, że segmenty rdzeniowe są wyższe niż tej samej nazwie kręgów. Różnica pomiędzy jedną sekundą a zwiększa się od góry do dołu.

lokalizacja

zmienność indywidualna skeletopy witryn. Na przykład, dolny obszar części lędźwiowej można umieścić u dorosłych z dolnej trzeciej części korpusu XI kręgów piersiowych do płyty pomiędzy pierwszą i drugą kręgów lędźwiowych. W związku z tym konkretnym funkcji widoku. Jeżeli górne odcinki rozciągają się w kierunku poprzecznym, dalej w dół kanału, tym wyższa względna moc na część wejściową otworu międzykręgowych. Ostatnie pionowo elementy mają tendencję do obszarów znajdujących się poniżej poziomu, na którym kończy się rdzeń kręgowy. Wszystko to otoczone jest żarnik wiązki koniec. Nazwał „koński ogon”.

filum terminale

Drugim elementem lędźwiowym rdzenia kręgowego w dół do kształcenia specjalnego szczątkowej. Nazywa się to „koniec nitki”. Tworzą ją głównie Pia Mater. W większości swojej górnej części są komórki nerwowe. wątek końcowy jest dwojakiego rodzaju. Może to być wewnętrzny. W tym przypadku przebiega w oponach do drugiego kręgu w sacrum. Przędza końcowy może być zewnętrzny. W tym przypadku, to wykracza poza drugim kręgu na kości ogonowej. Gwint zewnętrzny korzystnie zawiera włókna nadal łącznej. Wewnętrzny koniec ma długość około 16 gwintu, a zewnętrzna – 8 cm.

asymetria

segmenty rdzenia kręgowego, nie są całkowicie symetryczne. Różnej długości i różnych poziomach odprowadzania korzeni obserwowanych w fazie rozwoju embrionalnego. Po urodzeniu asymetrii wraz ze wzrostem czasu. To bardziej wyraźnie w obszarze klatki piersiowej. W korzenia grzbietowego asymetria jest bardziej wyraźny niż na froncie. Najwyraźniej zjawisko to jest spowodowane różnicami w unerwienia skóry i mięśni z lewej i prawej stronie tułowia.

Wewnętrzne cechy elementów

Pokrótce zbadać strukturę segmentu rdzenia kręgowego. Każdy element jest obecna płyta – płytkę się poziomo. Na poziomie tej części przedłużyć połączenia neuronalne. Ich położenie także poziomo. Między tarczami są pionowe połączenia neuronalne. W ten sposób elementy mogą być przedstawione w postaci płyt ze stosu. Oni z kolei połączone połączeń interneuron. W tworzeniu przednich korzenie są zaangażowane aksony komórek odpowiadających bocznych rogów rdzenia kręgowego. Zawierają one przedzwo- włókien sympatyczny i odprowadzających silnikowych; w korzenia grzbietowego zawiera struktury włókien doprowadzających. Są to procesy neuronów zwojowych. Całej ilości obecne we włóknach korzeni grzbietowych – około 1 miliona z każdej strony; Elementy przed wykryty w kompleksie 200 000. Okazuje stosunku 5: 1. przedstawiciele

Dzika występowania liczby korzenia grzbietowego na tych włókien, które są obecne w przodzie, nie tak wyraźne. Na przykład u myszy, stosunek 2,5 szczurów i psów: 1. To wydaje się zatem jedną ewolucyjnych wzorów rozwoju układu nerwowego kręgowców. To polega na tym, że tworzenie kanałów wejściowych są bardziej aktywne niż w weekend. Przy czym te ostatnie są bardziej stabilne. Liczba włókien nerwowych w tylnych i przednich korzeni jednego segmentu rdzenia często zmieniać. Różnica może wynosić do 59% struktur na stronie, gdzie numer one mniej.

szare komórki

Przekroju kształt jest podobne do skrzydeł motyla ujawnienia lub litera N. Jest rogi tyłu, z przodu i z boku. Ich kształt zmienia się wzdłuż rdzenia kręgowego. Na miejscu, w ograniczonym rogi boczne i tylne, jest tworzenie siatkowy typu mesh. Istota szara trwa około 5 cm3 (17,8%) o łącznej objętości rdzenia kręgowego. Liczba neuronów obecnych w nim wynosi około 13,5 mln. Są zjednoczeni w trzech grupach: intercalary, Belka, korzeniowych. Gray Matter to specjalna konstrukcja urządzenia. Tutaj, położył niektórych funkcji rdzenia kręgowego. Podrażnienie, który przychodzi wzdłuż włókien doprowadzających Dzięki połączeń może odbywać się zarówno w downlink i uplink w kierunku. Oni, ich ochred wywołać powszechną reakcję silnika.

istota biała

Zawiera występ spoidłowego oraz asocjacyjne szlaków neuronalnych. Te ostatnie belki rozciągające strukturę obwodowo szare, w rdzeniu kręgowym. Spoidłowych ścieżka utworzona biały kolec. Znajduje się on między przednią środkową szczeliną i szarych (poprzez połączenie połówek). ścieżka projekcja (do dołu (odprowadzających) i rosnące (dośrodkowe)) komunikują się z mózgiem.

dopływ krwi

dopływ krwi jest przeprowadzane przez liczne sieci naczyniowej. odbiegają one w górnej części podobojczykowej, tarczycy i tętnic kręgowych. Również pojemniki wystają z części, w której druga i trzecia sekcja rdzenia kręgowego. W tej strefie, dopływ krwi wynosi od gałęzi aorty. Więcej niż sześćdziesiąt sparowane osiowe tętnic, które są utworzone wokół otworów międzykręgowego różnią małych (150-200 mikrometrów) średnicy. Dostarczają one krew tylko do korzeni, a powłoka przylega do niego. Jedzenie, w rzeczywistości, rdzenia kręgowego udział około 5-9 główne arterie (400-800 mm) kalibru. Wszystkie statki typu cygańskiej. Wchodzą do kanału na różnych poziomach przez prawo, w lewo, przez otwór. Nazwali pnia tętnicy lub back-rdzeniowy. Ilość największym z nich cały czas. Wydany trzy łóżka naczyniowe:

 • Górna lub szyjno-grzbietowa. Ma strefę, w której istnieją segmenty rdzenia kręgowego C1 – Th3.
 • Pośrednie lub średniej. Obejmuje sekcje Th4-Th8.
 • Niższe. Odżywia obszar poniżej poziomu segmentu Th9.

Tętnicy przedniej rdzeniowy rozciąga się jedynie kilka fragmentów struktury. Ponadto, nie jest reprezentowana w jednym naczyniu. Jest to łańcuch wielu zespoleń korzeniowej-rdzeniowych dużych tętnic. Przepływ krwi w tętnicy przedniej rdzenia dzieje się w różnych kierunkach. W górnych odcinków – od góry do dołu, w środku – z dołu do góry, a na dole – w górę iw dół.

Główne zadania

Istnieją dwie główne funkcje rdzenia kręgowego. Pierwszy – odruch, drugi – przewodzenia. Każdy segment jest związany z niektórych narządów i zapewnia ich działanie i funkcjonalność. Na przykład, elementy sakralne są nogi i narządy miednicy i są odpowiedzialne za aktywność tych obszarów ciała. Jeden lub drugi odcinek piersiowy współdziała z właściwymi organami i mięśni. Górne elementy związane z głowy i rąk. Reflex funkcją rdzenia kręgowego są proste odruchy wrodzonej natury. Obejmują one w szczególności obejmować reakcję na ból – człowiek wyciąga rękę, na przykład. Również w tej kategorii są znane odruchowej reakcji. W manifestacji tych reakcji, mózg nie może uczestniczyć. Teoria ta okazała wspólne doświadczenia ze zwierzętami. W przypadku braku głowy żaby do reagowania zarówno silnych i słabych bodźce bólowe. Przewodzącego rdzenia kręgowego zawarty w transmisji impulsów. Po pierwsze, to idzie w górę. Uplink ścieżka dostaje impuls do mózgu, a stamtąd wysyłane jako odwrotnej polecenia do każdego organu. W związku z tym połączeniem przewodowym pokazano, żadnej aktywności umysłowej: wziąć, iść, wstać, winda, cięcie, biegać, rzucać, rysować. Jako dyrygent funkcji rdzenia kręgowego zapewnić realizację działań, które ludzie nie zawiadomienia, na co dzień w pracy lub w domu.

róg boczny

Elementy te mają swoje własne funkcje. Rogi boczne (obszar pośredni, w istocie szarej) są rozmieszczone współczulnego układu autonomicznego struktury komórki nerwowe. Z ich pomocą interakcji z narządów wewnętrznych. Te komórki mają procesy, które są połączone z przednimi korzeni. Strefa ta jest utworzona przez sposób: w segmentach dwóch górnych częściach rdzenia jest regionem siatkowy – wiązka wielu nerwów, które są związane z aktywacją obszarach korowych mózgu i aktywność odruchową. Aktywność szare i białe belki masy, a z przodu korzenia grzbietowego zwany odruch reakcji. Sami więc refleks nazywa, z definicji, Pavlov, bezwarunkowym.

Ścieżka rosnąco

sznury białe materii wiele sposobów, z których każdy wykonuje konkretne zadanie:

 • Korowo-rdzeniowego (ostrosłupa przodu) jest odpowiedzialny za przenoszenie impulsów mechanicznych z kory mózgowej do przodu w rogach grzbietowych.
 • rdzeniowo-wzgórzową przedni zapewnia wrażliwość dotykową.
 • Wiązka Leventhal i Gel'd – białe włókna względu wiąże przedsionkowego jąder 8 par czaszkowych neuronów ruchowych nerwu przednią rogami.
 • Tectospinal droga tworzy odruch ochronny, który jest związany lub wizualnym bodźców słuchowych. Cel ten realizowany jest przez ośrodki komunikacji pod kory wzrokowej w mózgu z jąder rogów przednich.
 • Belka wzdłużna zapewnia koordynację i innych mięśni gałki ocznej, przez wiązanie górne segmenty rdzenia kręgowego z lufy.
 • Ścieżkami wznoszących się rozszerza wrażliwość głęboki impulsową. Rezultatem jest poczucie ciała u ludzi. Impulsy przejść rdzeniowo-wzgórzową, tectospinal i korowo-rdzeniowego kanał.

malejąco ścieżka

przenoszenia pędu z kory mózgu do szarej w rogach przednich wykonanych w bocznej korowo-rdzeniowego kanał. Krasnoyaderno mózgowo ścieżka zapewnia automatyczną regulację napięcia mięśniowego i ruchu na podświadomie. Ten kanał jest usytuowany przed poprzecznie piramidy. Przez krasnoyaderno mózgowo toru sąsiedniego boku spinnotalamichesky spinnomozzhechkovy i tylnych.

cechy wieku

Tymczasowe zmiany dotyczą zarówno struktury rdzenia kręgowego i jego topografii. W drugiej połowie okresu rozwoju płodowego oznaczone trochę powolny jej wzrost. W szczególności, w tyle za rozwój kręgosłupa. I idzie na wystarczająco długi okres. U niemowląt stożek mózg znajduje się w trzecim kręgu lędźwiowego, a kończy się z osobą dorosłą na pierwszym lub drugim miejscu. Podczas całego okresu wzrostu długości konstrukcji zwiększa 2,7 s. Jest to korzystnie uzyskać dzięki segmentów piersiowych. Struktura waga wzrasta o 6-7 razy. Wzrost białej i szarej rdzenia przechodzi wystarczające równomierne. Objętość zwiększa się w ciągu pierwszych 14 i drugich – 5 razy. Jest to spowodowane tym, że w swoim rozwoju jednostki segmentowa jest wypełniony wcześniej niż w rzucie szlaków nerwowych.

Konkludując

Między rdzenia kręgowego i mózgu, centralnego układu nerwowego, wszystkie narządy i kończyny człowieka określić niepowtarzalną więź. Jest on uważany za „roboty Sen”. Do tej pory nikt, nawet najbardziej zaawansowane Robot nie może wykonać wszystkie możliwe czynności i ruchów, które podlegają organizmu biologicznego. Te nowoczesne maszyny są zaprogramowane do wykonywania określonych zadań. Najczęściej te roboty są używane w produkcji zautomatyzowanej linii montażowej. masa rdzenia kręgowego jako procent różnych przedstawicieli świata zwierząt różne wartości. Na przykład żaba – 45, ó – 120, szczury – 36 makaka – 12 – 18, psów i ludzi – 2. W rdzeniu struktury rdzenia wyraźnie oczywiste wspólne cechy konstrukcyjne i wzorców obszarach centralnego układu nerwowego.