554 Shares 6911 views

Wirus szyfruje pliki i zmieniona. Jak odszyfrować plików zaszyfrowanych wirusów

Ostatnio nastąpił wzrost działalności nowej generacji szkodliwych programów komputerowych. Pojawiły się one przez dłuższy czas (6 – 8 lat temu), ale tempo ich realizacji osiągnął obecnie. Coraz częściej do czynienia z faktem, że plik jest zaszyfrowany wirus.

Wiemy już, że nie jest to tylko prymitywne złośliwe oprogramowanie, na przykład, blokowanie komputera (powodując niebieski ekran), a poważne programy mające na uszkodzenia, co do zasady, danych księgowych. Oni zaszyfrować wszystkie pliki, które są w zasięgu ręki, w tym 1C danych, DOCX, XLSX jpg, DOC, XLS, PDF, zip.

Szczególne zagrożenia uważane wirusy

To polega na tym, że dotyczy to klucz RSA, który jest przywiązany do komputera danego użytkownika, w konsekwencji, uniwersalny dekoder (deszyfrującego) brakuje. Wirusy, które są aktywne w jednym z komputerów, mogą nie działać w innym.

Niebezpieczeństwo polega również na tym, że ponad rok w Internecie umieszczone gotowe programy dokonujące zabudowy (producenta), co pozwala na opracowanie takiego wirusa, nawet kulhatskeram (osoby, które uważają się za hakerów, ale nie uczyć się programowania).

Obecnie istnieją mocniejsze modyfikacji.

Sposób wdrożenia malware baza danych

wirus Newsletter produkowane celowo, z reguły księgowości firmy. Po pierwsze, to zbiera działów personalnych e-mail, kont działów takich baz danych, na przykład, hh.ru. Następny jest wysyłanie listów. Często zawierać wniosek w odniesieniu do przyjęcia określonej pozycji. Taki list plik dołączony z podsumowaniem, w którym rzeczywista dokument z wszczepionym OLE-Object (plik PDF z wirusem).

W sytuacjach, w których pracownicy księgowości natychmiast uruchomione dokument, po ponownym uruchomieniu poniższych sytuacji: wirus i przemianowany na zaszyfrowany plik, a następnie autodestrukcji.

Ten rodzaj listu jest zazwyczaj wystarczające napisany i wysłany do nespamerskogo okno (nazwa pasuje do podpisu). Wakat jest zawsze wymagane na podstawie profili działalności firmy, dlatego podejrzenia nie powstają.

Brak licencji „Kaspersky” (oprogramowanie antywirusowe) lub „Virus Total” (załączniki wyboru Online-Service dla wirusów) nie mogą chronić komputer w tej sprawie. Od czasu do czasu, niektóre programy antywirusowe skanowanie problem, że załącznik jest Gen: Variant.Zusy.71505.

Jak uniknąć zarażenia wirusem?

Konieczne jest, aby sprawdzić każdy odebrany plik. Szczególną uwagę przywiązuje się do dokumentów vordovsky które osadzone pdf.

Warianty „zainfekowanych” wiadomości

Wiele z nich. Najczęstsze warianty wirusa szyfruje pliki są pokazane poniżej. We wszystkich przypadkach, następujące dokumenty są przez e-mail:

 1. Zawiadomienie o rozpoczęciu procesu przeglądu stosowanej do konkretnej firmy działań prawnych (litera służy do sprawdzenia dane klikając na link).
 2. List z NSA przy odzyskiwaniu wierzytelności.
 3. Wiadomość od Sbierbanku do zwiększenia istniejącego zadłużenia.
 4. Zawiadomienie o ustalenie naruszeń przepisów ruchu drogowego.
 5. List z kolekcji agencji z maksymalnym możliwym opóźnieniem płatności.

Zawiadomienie o szyfrowania plików

pojawi się on po infekcji w folderze głównym dysku C. Czasami wszystkie katalogi z uszkodzonym typu tekstowego umieszczonego pliki ChTO_DELAT.txt, CONTACT.txt. Tam, użytkownik jest informowany o tym, jak szyfrować swoje pliki, które są wykonywane przez niezawodnych algorytmów kryptograficznych. I ostrzegł o nieprawidłowe korzystanie z narzędzi firm trzecich, ponieważ może to spowodować uszkodzenie ostatecznych plików, co z kolei doprowadzi do niemożności późniejszego deszyfrowania.

Zawiadomienie zaleca się pozostawić komputer w niezmienionym stanie. To wskazuje na przechowywanie dostarczonych przez klucz (zwykle jest to 2 dni). Wypisanym dokładną datę, po której każdy rodzaj leczenia zostanie zignorowany.

Pod koniec danego elektroniczną. Stwierdza również, że użytkownik musi wprowadzić swój identyfikator oraz że każde z poniższych działań może doprowadzić do eliminacji klucza, a mianowicie:

 • zniewagi;
 • Szczegółowe dane o wniosku bez dalszego płatności;
 • zagrożeniem.

Jak odszyfrowanie plików zaszyfrowanych wirusa?

Ten rodzaj szyfrowania jest bardzo silny: plik jest przypisany do rozszerzenia tak doskonałe, nochance itp crack jest po prostu niemożliwe, ale można spróbować podłączyć kryptoanalityk i szukać luki (w niektórych sytuacjach, aby pomóc dr web) ..

Jest 1 sposobem na przywrócenie zaszyfrowanych plików wirusa, ale nie nadaje się do wszystkich wirusów, należy również usunąć oryginalne exe z tego szkodliwego programu, który jest na tyle trudne do wdrożenia po autodestrukcji.

Proszę pozdrowienia dla wprowadzenia wirusa specjalnego kodu – mały czeku, ponieważ plik w tym momencie ma już dekoder (kod, by tak rzec, atakujący nie musi). Istotą tej metody – wpis wirus przeniknął (zamiast porównania kodu wejściowego samego) pustych zespołów. Rezultat – złośliwy sam program działa deszyfrowania plików i tym samym przywraca je całkowicie.

W każdym wirusa ma własną funkcję szyfrowania specjalnego, który Dlatego też wykonywalne innych firm (format pliku EXE) nie będzie odszyfrować, czy można spróbować wybrać powyższą funkcję, która wymaga od wszystkich czynności wykonywanych na WinAPI.

Wirus szyfruje pliki: co robić?

W celu przeprowadzenia wymagana jest procedura deszyfrowania:

 1. Tworzenie kopii zapasowych (kopie istniejących plików). Pod koniec odszyfrowywania wszystko usuwa się.
 2. Na komputerze (ofiary), należy uruchomić ten szkodliwy program, a następnie poczekać, zawiera wymóg w odniesieniu do wprowadzenia kodu, gdy wyświetlane jest okno.
 3. Następnie należy uruchomić z załączonym archiwum Patcher.exe.
 4. Kolejny krokiem jest wprowadzenie szeregu procesu wirusa, to należy nacisnąć „głośnej”.
 5. Połatany będzie «» wiadomości, co oznacza tarcie instrukcjami porównań.
 6. To jest po wprowadzeniu kodu w polu wpisz jeden z bohaterów, a następnie kliknij „OK”.
 7. Wirus rozpoczyna proces odszyfrowywania pliku, po czym eliminuje się.

Jak uniknąć utraty danych z powodu uwzględnienia złośliwym oprogramowaniem?

Warto wiedzieć, że sytuacji, gdy wirus szyfruje pliki za proces deszyfrowania czasie odbioru. Ważnym punktem na korzyść jest to, że wyżej wymienione złośliwego oprogramowania nie jest to błąd, który pozwala zaoszczędzić kilka plików, jeśli szybko odłączyć komputer (wyjąć wtyczkę z gniazdka, wyłącz listwę zasilającą, wyjmij baterię w przypadku laptopa), tak szybko, jak wielu wcześniej określonych plików rozszerzeń ,

Jeszcze raz należy podkreślić, że najważniejsze – jest ciągłe tworzenie kopii zapasowej, ale nie w innym folderze, a nie na nośnikach wymiennych, który jest wprowadzany do komputera, ponieważ modyfikacji wirusa i będzie dotrzeć do tych miejsc. Warto trzymać kopie zapasowe na innym komputerze, dysk twardy, który nie jest na stałe przymocowany do komputera i w chmurze.

Powinny być traktowane z podejrzliwością do wszelkich dokumentów, które przychodzą na mail od nieznanych osób (w skróconej formie, fakturze, uchwałą NSA lub podatków i innych.). Nie powinny być uruchamiane na komputerze (w tym celu netbook nie zawiera ważnych danych można zidentyfikować).

*[email protected] szkodliwy program: Remedies

.. W sytuacji, gdy wyżej wymieniony zaszyfrowany wirus CBF pliki, DOC, JPG, itd., Są tylko trzy scenariusze:

 1. Najprostszym sposobem, aby się go pozbyć – usunąć wszystkie zainfekowane pliki (jest to dopuszczalne, jeśli dane nie są bardzo ważne).
 2. Program antywirusowy Zobacz laboratorium, na przykład, Dr. WEB. Deweloperzy e-mail kilka zainfekowanych plików z niezbędnym kluczem do odszyfrowania, znajduje się na komputerze jako KEY.PRIVATE.
 3. Najdroższym sposobem. On zakłada wypłatę kwoty wnioskowanej dla hakerów odszyfrować zainfekowanych plików. Zazwyczaj koszt tej usługi wynosi od 200 – 500 dolarów .. Jest to dopuszczalne w sytuacji, gdy wirus szyfruje pliki o dużej firmie, w której znaczny przepływ informacji odbywa się codziennie, a to złośliwy program w kilka sekund spowodować ogromne szkody. W związku z tym płatności – najszybszej wersji odzyskiwania zainfekowanych plików.

Czasami jest to skuteczne i dodatkowa opcja. W przypadku, gdy wirus szyfruje pliki (paycrypt @ gmail_com lub innego złośliwego oprogramowania) może pomóc system cofa się kilka dni temu.

Program do odszyfrowania RectorDecryptor

Jeśli wirus szyfruje pliki jpg, doc, CBF i tak dalej. N., może pomóc specjalny program. W tym celu najpierw musimy iść do uruchamiania i wyłączania wszystkich, ale antywirusowego. Następnie należy ponownie uruchomić komputer. Zobacz wszystkie pliki, zaznacz podejrzane. W polu pod nazwą „Team” zaznaczono lokalizację konkretnego pliku (należy zwrócić uwagę na aplikacje, które nie mają podpisu: Producent – brak danych).

Wszystkie podejrzane pliki do usunięcia, a następnie należy oczyścić pamięć podręczną przeglądarki folder tymczasowy (program CCleaner nadaje się do tego celu).

W celu uruchomienia szyfrowania, należy pobrać powyższy program. Następnie uruchom go i kliknij przycisk „Start Scan”, określając zmodyfikowanych plików i ich rozszerzenia. W nowoczesnych wersjach programu można określić tylko sam zainfekowany plik i kliknij „Otwórz”. Po tym, pliki zostaną odszyfrowane.

Następnie, narzędzie automatycznie skanuje wszystkie dane komputera, w tym plików zapisanych na podłączonym dysku sieciowym i odszyfrowuje je. Ten proces odzyskiwania może trwać kilka godzin (w zależności od obciążenia i prędkości komputera).

W rezultacie, wszystkie uszkodzone pliki będą dekodowane w tym samym folderze, w którym zostały one pierwotnie zainstalowane. Na koniec będzie miał tylko usunąć wszystkie istniejące pliki z rozszerzeniem podejrzanego, który można umieścić w dół kleszcza w zapytaniu „Usuń pliki zaszyfrowane po udanym zdekodowaniu” przez naciśnięcie przycisku „pre-scan” Zmień ustawienia. Jednak, to lepiej, aby nie wkładać, tak jak w przypadku nieudanej deszyfrowania plików mogą emeryturę, a następnie trzeba przywrócić je w pierwszej kolejności.

Tak więc, jeśli wirus szyfruje pliki doc CBF, jpg t. E., nie powinniśmy się spieszyć do kodu płatności. Może nie jest to potrzebne.

Niuanse usunięcie zaszyfrowanych plików

Podczas próby wyeliminowania wszystkich uszkodzonych plików za pomocą standardowego wyszukiwania i późniejsze usuwanie może rozpocząć zawieszania i spowolnienie komputera. Dlatego dla tej procedury należy użyć specjalnego wiersza poleceń. Po jego uruchomienia konieczne jest wprowadź następujące polecenie: del «: *. » / f / y.

Bądź pewien, że chcesz usunąć te pliki jako „Odczyt menya.txt”, który w tym samym wierszu polecenia należy podać: del „: * » / f / s..

Tak więc, można zauważyć, że jeśli wirus zmienił nazwę i szyfrowania plików, należy nie tylko wydawać pieniądze na zakup cyberprzestępców kluczowych najpierw trzeba starać się zrozumieć ten problem na własną rękę. Lepiej jest zainwestować w zakup specjalnego programu do odszyfrowania plików uszkodzonych.

Na koniec warto przypomnieć, że w tym artykule na pytanie dotyczące sposobu, aby odszyfrować pliki zaszyfrowane wirusy.