593 Shares 1676 views

Funkcja i struktura języka


Język ludzki – jest mięśni narządu znajdującego się w jamie ustnej. Struktura języka bezpośrednio określa właściwości i funkcji organizmu. Organ ten ma wielkie znaczenie, ponieważ zapewnia zdolność do postrzegania i odróżniania smak i jest za nią odpowiedzialny.

Struktura języka ludzkiego

Więc, jak już wspomniano, język – jest to duży narząd mięśniowy. Składa się on z trzech części:

 • nasady języka – część, która jest przymocowana do kości gnykowej i żuchwie.
 • Ciało – większość ciała.
 • Górny – najbardziej mobilne część języka do przodu.

Nasady języka jest pomiędzy zębami trzonowymi i pokryty tak zwaną śluzówki Palato językach łuku. Dalej jest największa część ciała – ciało. Leży między gałęzie żuchwy. Górna część języka, która jest zwrócona ku niebu i gardła, zwany tyłu – dzieli się głębokim rowkiem strzałkowej. Dolna część jest wolny tylko częściowo, a w pobliżu gardzieli dołączonego do mięśni. Powierzchnia boczna korpusu zbiegają się w osi rury, które może być widziane przez podniesienie język do podniebienia.

W górnej części korpusu jest pokryta błoną śluzową, która zawiera brodawek językami. Interesujące jest to, że istnieje klaster limfatycznych formacje, które tworzą tzw migdałek językowy w dziale językowym tylnym.

Błona śluzowa na pióro i podśluzówkowy warstwa znajduje się w masie małych gruczołów ślinowych, który jest syntetyzowany głównie mieszane w tajemnicy.

Struktura języka i wyjaśnia jego funkcjonalność.

 • Język jest zaangażowany w obróbce żywności – to miesza się ze śliną i jedzenie jest zaangażowana w tworzeniu żywności piersi.
 • Język stanowi początek aktu połykania – jak tylko jedzenie dostaje się do korzeni piersi, odruch połykania zatrzymać nie jest już możliwe.
 • Ze względu na receptory mechaniczne i smakowych jest organem dotyku i smaku.
 • Język uczestniczy w tworzeniu artykułować, mowy ludzkiej.
 • Ponieważ jej błona śluzowa charakteryzuje się wysoką przepuszczalnością, to pozwala szybko wchłonąć składniki odżywcze, w tym niektórych leków.

Struktura język wrażliwe brodawki

Przez powierzchnie są reaktywne grupy brodawek. Postanowił przydzielić następujące typy:

 • Stożkowy i brodawki nitkowate są receptory mechaniczne i dotykowe.
 • Kształcie grzybka i umieszczone na krawędzi występu, w pobliżu jego wierzchu. Zawiera ona kubki smakowe.
 • Rynnowego brodawki są największe jednostki, które mają kubki smakowe. Ich liczba może się wahać od siedmiu do dwunastu kawałków. Są one rozmieszczone w postaci rzymską V.
 • Laminować brodawki są korzystnie na krawędzi języka, a także działają jako receptory smakowe.

Od smaku pączków przedłużyć zakończeń nerwowych, które są częścią analizatora smak i jest przeprowadzany w odpowiednich ośrodków kory mózgowej.

Struktura języka i poczucie smaku

żarówki smakowe umieszczone nie tylko na powierzchni języka. Mogą być również widoczne na tylnej powierzchni epiglottic chrząstki powierzchni nosa i Sky. Teraz, że znasz podstawowe zasady konstrukcji języka, więc warto zastanowić się, w jaki sposób smak jest postrzegany.

Zaakceptowana rozróżnić cztery podstawowe smaki: słony, gorzki, słodki i kwaśny. Każda z tych różnych specyficznych receptorów grupa smakowych.

Słony smak standardowy nośnik jest chlorek sodowy, które reagują brodawek, znajduje się na krawędziach na pióro i jego przedniej części. Ale kwaśny smak jest postrzegany przez bocznych krawędzi tylnej części ciała. Ten smak zależy od pH substancji.

Słodki smak powiązać z obecnością cukru w diecie, chociaż taka reakcja rozwija i glicerynę, a niektóre białka i aminokwasy. Detektor jest tak zwane białka G. receptory smakowe, które reagują na słodko, znajdują się na końcu języka. Gorzki smak jest postrzegany przez te same białka G. Zestaw receptorów znajdujących się na nasady języka.