425 Shares 1624 views

Sobór Katedralny, Arzamas

Na 112 km od Niżnym Nowogrodzie jest starożytnym miastem o bogatych tradycjach historycznych i kulturowych. Stan Arzamas miasto otrzymało w 1578 roku. Cechą charakterystyczną tej osady, rozciągający się na brzegu Toshi, Oka dopływem jest Katedra Voskresensky. Arzamas dumny z tego doskonałego stworzenia, dominuje nad miastem. Przystojny świątynia znajduje się na wzgórzu i jest centralnym obszarem Katedra obiekt zespół.

Tło do powstania świątyni

Sobór w Rosji jest więcej niż 20, są w innych krajach, w tym Japonii. Dlatego też, gdy opisując centralny arzamasa świątynia w nawiasach wskaże swoją tożsamość terytorialną. Więc Sobór (Arzamas) wzniesiony na cześć wielkiego zwycięstwa Rosjan w sprawie europejskiej armii kombinowanym kierowany przez Napoleona w 1812 roku. Wcześniej w tym obszarze, który wielokrotnie zmieniła swoją nazwę, to był czerwony, Rynek, oni. Lenin w epoce sowieckiej, był drewniany i glinianych Kreml. Samo miasto zostało zbudowane na rozkaz Ivana Groznogo, w związku ze swoją trzecią kampanię przeciwko Kazaniu – droga przebiegł tej ziemi.

Założycielem miasta Iwana Groznego

Zgodnie z rozporządzeniem w południowo-wschodniej części obecnej katedry, a następnie Kremla, Nicholas żeński klasztor (1570), który istnieje do dziś, jest również częścią zespołu Placu Katedralnym został stworzony. Położony między świątyni i klasztoru Nikolskij strome Congress utrwalone na taśmie V. Perov „Trójki”. Raz to jest w opadania była Katedra ogród (teraz tutaj budynki) były w dolnym biegu i zejścia Nastasyinsky bramy. Według legendy, Iwan Groźny dał główne wejście do miasta z Moskwy imię ukochanej żony, Anastasia, który miał się urodzić. Obszar ten był częścią zespołu i znajduje się na północ od ciepłego (ogrzewany) Katedra życiodajne źródło.

Dawne i obecne przedmioty zespołem Plac Katedralny

Kolejny konwent, mężczyzna, został położony na wschód od „serca” Arzamas – Plac Katedralny. Wwiedeński klasztor jest znana ze względu na jej opat Jan założony w 1706 Sarov pustelni. Teraz jest klasztor. Jednak kolejny ciekawy budynek jest otoczony przez głównego perła miasta, czyli Sobór (Arzamas). Ten budynek Magistrat wzniesiony w połowie XVIII wieku. Warto zauważyć, że jedyne struktury typowej architektury domowej w Rosji. Należy zauważyć, że ponieważ Zmartwychwstanie Katedra Patriarcha Cyryl związanych z życiem – jego dziadek i ojciec mieszkał niedaleko Arzamas.

Autorytet patriarchy Sergiusza

Również Sobór (Arzamas) jest nierozerwalnie związane z życiem innego patriarchy – Sergiusza. Jego dziadek, Ivan Dmitriewicz Stragorodsky, przez 32 lat pracował w katedrze Zmartwychwstania starszego kapłana. A kiedy w 1943 roku Sergiusz został wybrany do patriarchalnego tronu, pierwszą rzeczą, poprosił było otwarte dla kultu w Kościele Zmartwychwstania Arzamas. Jednym z nielicznych, którzy przeżyli do dnia dzisiejszego katedra Volga otwarty w tym samym roku.

Metamorfoza czczenia

W początkach XX wieku całe stare miasto było rodzajem jednym zespole klasztoru – to było więcej niż 40 miejsc kultu. Unikalne, niepowtarzalne piękno przyszedł do obrony w Europie, ryzykując swoje życie, naukowcy z Petersburga. Ale doszedł do władzy w 1917 roku, wojujący ateiści zniszczone 38 obiektów, pozostawiając dwa, które przetrwały do BO ttom – sam Sobór (Arzamas) i Przemienienia Kościół klasztoru Zbawiciela, najstarsza w dzielnicy. Mieszkańcy miasta nie wyraziły oburzenie eksplodować im. Podczas niewiary w zmartwychwstanie Kościoła była bursa dla więźniów, później otwarto muzeum ateizmu i religii – na podstawie Sobór Kazański w Leningradzie.

Niepowtarzalne piękno

Należy zauważyć, że zarówno powierzchownie Katedra w Arzamas przypomina słynnego Kazan Cathedral w Sankt Petersburgu. Wynika to z faktu, że autor projektu, Michaił Pietrowicz Korynt, w młodości był uczniem wielkiego Andreya Nikiforovicha Voronihina, autor projektu Katedry Kazańskiej. Założona w 1814 roku Sobór został zaprojektowany w stylu rosyjskiego klasycyzmu utalentowanego architekta – arzamaztsem MP Korynt (1788/51). Zbudował świątynię przez 28 lat. Sobór (Arzamas) jest tak piękny i doskonały, że znawca rosyjskiej architektury architekt-konserwator NN Pomerantcev nie mógł znaleźć jego równy albo w Moskwie lub w innych miastach w Rosji. W porównaniu do niej mogą tylko dwie katedry w Petersburgu przez słynnego rosyjskiego architekta V. P. Stasova – Trinity-Izmailovo i katedra Przemienienia.

Symbol wielkości Rosji

Projekt na budowę nowego kościoła, by zastąpić zniszczony Kościół Zmartwychwstania, która jest jeszcze król Fedor Ioanovich w 1598 roku przekazał relikwiarz krzyż, została uznana za bardzo ambitny – niektóre cegielni zostały zbudowane, które było nazwą – „katolicka” Budowa świątyni było wielkim wydarzeniem i porośnięte legend i przysłów.

Rygor i symetrii, a jednocześnie, wspaniałość, powaga i Monumentalność świątyni, miały symbolizować wielkość i potęgę Rosji. Dlatego poznałem autor i twórca projektu architekta, MP Corinth Resurrection Cathedral (Arzamas). Fotografia, załączony poniżej, pokazuje, że marzenia i aspiracje zostały zrealizowane w całości.

Architektura świątyni

Opiera się ona na strukturze podium – wysoka podstawa kroku, który jest grecki krzyż, umieszczony na placu. Długość i szerokość są równe względem siebie, osiągnąć 64 metrów. Zdobione budynku pięć kulistą kopułą, z których największa, ośrodek ma 12 okien. Portyk cztery rozmieszczone na czterech bokach, a także wysokich ścian szczytowych, w oparciu o wiersz 13 metrów (48 sztuk) formy wokół budynku swoistego naszyjnika.

Na frontony są duże freski scen biblijnych. 24 okien, z których żadna nie jest to bezpośrednia – każdy ma nachylenie do odizolowania wnętrza z ulicy – sprawiają, że przestronne, jasne, pełne światła. Paul, wyłożone drewnianymi belkami, całkowity spokój, przyprawionego jasnobrązowych odcieniach, farbowanie wnętrza – wszystko ma modlitewny nastrój.

malowanie świątyni

Należy zauważyć, że w tym mieście dzięki wysiłkom artysty-nauczyciela A. V. Stupina powstał Arzamasskaya szkołę malarstwa, które uczniowie V. Perov, architekt M. P. Korinfsky, OS Serebryakov. Ostatni i jego syn Alexander i inni artyści stupintsami od 1834 do 1837 roku był malowany tuszem na mokrych ścian gipsowych i sklepienia świątyni, która jest tak dumny z Arzamas. Sobór Zmartwychwstania Chrystusa jest znana przez 14 olbrzymich płócien, które portretuje życie Jezusa Chrystusa. Liczby są naturalnej wielkości. Dla próbek pobranych z arcydzieł malarstwa zachodniego. Głównym kopuła okien między figurami 12 apostołów, tuż poniżej – 4 ewangelistów.

Ikonostas i trony katedry

Rzeźbione, piękny ikonostas Lomakin bracia, bazylia i Klim, zachowały się do dnia dzisiejszego. Brama króla ozdobiony ikony Matki Bożej i Chrystusa, wykonane w ludzkim wzrostu utalentowanego malarza Alekseev (zięć Stupin), który jest znany z malowane Katedra św Izaaka. Na cześć Zmartwychwstania Chrystusa poświęcił środkową tron. Prawo kaplica konsekrowana na cześć Aleksandra Nevskogo i Mitrofan z Woroneża. W lewo – na cześć świętego męczennika Jana Wojownika. Po lewej i prawej półkoliste nisze portyków istnieją dwa kaplica z ikonostasem dostępny jako pojedynczy – na cześć Matki Boskiej (z prawej), na cześć Wszystkich Świętych (z lewej). Ołtarze zostały konsekrowane jako ich budowy.

Głównym święto, a przybytek katedry

Każda Cerkiew w Rosji ma duży święto. Od 1887 roku posiada i katedry Zmartwychwstania (Arzamas). Historia tego święta sięga roku 335, kiedy to królowa Helena została konsekrowana w Jerozolimie Kościół Zmartwychwstania. Dzień ten nazywany jest „Zmartwychwstanie”. W każdej parafii Arzamas powstał mieć dwa Temple – piece ogrzewane ciepłe i zimne, i to było Zmartwychwstanie Katedra Świętego. Serwis od Wielkanocy odbywają się w nim i pokrywą zakończony. Gdy katedra była muzeum ateizmu, zajęło dół rzeczy ze zniszczonych miejsc kultu. Więc od Elias Kościół został przywieziony na targi i ożywiającego krzyża Pana, która została przejęta w XVII wieku (co należy do około XVI wieku). Najstarsze sanktuarium świątyni jest „dane Państwo” – ikona Zmartwychwstania (zejście do piekła) XVI. To został przekazany Ivanom Groznym. Oto kilka kapliczek, które nie można napisać jeden artykuł. Aby je zobaczyć i poznać historię niezwykłej świątyni, odwiedzić Katedrę Zmartwychwstania, którego adres to: pl. Katedra, 19, Arzamas, region Niżny Nowogród., Rosja, 607720.