467 Shares 8353 views

Niebezpieczne, jeśli duży żuraw latać?

Ogromne owady, takie jak komary, ale ich rozmiar jest większy niż kilka razy, często latać do domu. Jego groźny wygląd one straszyć mieszkańców apartamentów miejskich, ich ogromna stinger na końcu odwłoka wygląda groźnie. Dźwig-fly podrzucając na suficie i ścianach będzie natknąć przedmiotów i ludzi, wywołując strach wśród tych drugich. Niebezpieczne w przypadku dużego komara, który jest popularnie zwany malaria? Przekonajmy się.

Duży dźwig mucha lub karamory – jeden z rodzajów komarów. Wyglądają jak zwykłe komary, ale znacznie przekraczają ich wielkości. Nie stosunek do karamory wektora malarii nie ma. Tzw malarii komarów są małe, aby spotkać się z nimi na zewnątrz tropiku jest dość trudne. Żuraw w locie na paszę soków nektarów i roślin. Ich trąba jest bardzo krótki, bite przez skórę w takim urządzeniu jest po prostu niemożliwe, ale zbierać nektar jest bardzo wygodne. Spiczasty wierzchołek brzucha – nie żądło, a organ, z którym kobiety składają jaja. By rozwiać wszelkie wątpliwości, czy duży komar niebezpieczne zrozumie w zewnętrznych znaków i zachowania.

  • Te komary malarii mają jasny kolor. Bardzo duża komary karamora zwykle szary, szaro-brązowym lub szaro-żółty.
  • Jeśli zastosowano konwencjonalny bloodsucking swoim korpusie równolegle do powierzchni kęsa, a następnie malarii kątem nachylenia docelowej temperaturze 45 ° C.
  • Uzasadniając swoją nazwę, dźwig-fly ma nieproporcjonalnie długie nogi, które są łatwo odczepić. Do pewnego stopnia jest to idealne lekarstwo. Foot zatrzymać się w paszczę wroga, a much komarów.

Inną cechą dla tych, którzy chcą wiedzieć, czy niebezpieczne wielkie komary malarii: komary, które w Rosji istnieje około 10 gatunków mają bardzo skromne rozmiary.

siedliska komarów, much ruchome: bagien, lasów i terenów podmiejskich. W mieście są one znacznie mniejsze. W ciągu dnia są pasywne, a wieczorem są animowane. Często latać do światła w oknie, straszenia ludności miejskiej. Jak się okazało, absolutnie nic. Czy duży komar niebezpieczne? Można odpowiedzieć z całą pewnością, że jest nieszkodliwy. Podobnie jak wszystkie gigantyczne owady, powoduje strach.

Po locie samolotem do pokoju, te komary próbują podjąć najbardziej niepozorny miejsce – narożnik sufitu lub pod meblami. W jasnym świetle komara uderzeń rzeczy, które mówi o panice, a nie chęć gryzienia. Jeśli eksperymentu i zastąpić go za rękę, że nie zaatakuje, i starają się uciec. Po tym wszystkim, menu na żurawiu leci wegetariańskie i bardzo skromne: nektar i wody, co nie można powiedzieć o ich larw, które jedzą dookoła. Po pierwsze, komar składa jaja w wilgotnym środowisku i wykluły się larwy mogą żyć razem w wodzie i na lądzie. Można je zobaczyć w zbiornikach z wodą: bębny, puszki, wiadra. W tym przypadku, larwa przetrwa nawet w zanieczyszczonej wodzie. Żywi się resztek roślinnych przez mikroorganizmy, zgniłe korzenie i pędy młodych roślin. Larwy żyją zwykle agresywny całe kolonie. często drażnić chałupników, żywiąc się korzeni młodych roślin. Dorastając, stając gigantyczne komary, które są tak boi się dorosłych i dzieci, ale jak się okazało – na próżno!