562 Shares 9057 views

Wirusowe zapalenie spojówek – opis choroby

zapalenie spojówek zdiagnozowano zapalenie spojówek. Ta przezroczysta powłoka zewnętrzna, wewnętrzne powieki części powłoki i twardówki.

Wirusowe zapalenie spojówek zazwyczaj pojawia się podczas przeziębienie, ból gardła, podczas infekcji górnych dróg oddechowych.

Ten rodzaj choroby jest bardzo powszechne. Wirusowe zapalenie spojówek często staje się epidemia. Dzieje się tak, ponieważ choroba jest bardzo zaraźliwa. Wirusowe zapalenie spojówek często towarzyszy wielu chorobom zakaźnym.

Głównymi patogenami

Istnieje ponad 150 patogennych wirusów ludzkich, które w ten czy inny sposób mogą wpływać wzroku i powodują wirusowe zapalenie spojówek. Na przykład takie choroby oka jak pharyngoconjunctival epidemia gorączki i zapalenia spojówek opisane zostały w 1889 roku. Ale mimo to, adenowirusowy natura powstała dopiero na początku lat 60-tych XX wieku. Niektóre choroby oczu zostały zidentyfikowane niedawno. Na przykład, w Afryce, w 1969-1979 gg. nastąpiła pandemia epidemia krwotoczne zapalenie spojówek. Czynnik w tym przypadku enterowirus-70, znajduje się w grupie pikornawirusów.

Patologia oka odgrywają znaczącą rolę wirusów opryszczki, które wpływają na tkankę endogenicznego poprzez zabezpieczenie tak-mail względem epidemiologii. Adenowirusy zostały aktywnie studiował od 1952 roku.

Obecnie zidentyfikowano ponad 45 typów patogenów w tej grupie, z których 28 są oznaczone na ludziach. Pharyngoconjunctival gorączka spowodowane przez serotypy A-3, i A-7, jak i epidemiczną rogówki – serotyp A-8.

Wszystkie adenowirusy mają wspólny antygen wielokrotnie w jądrze komórek nabłonka i mają rozmiary 60-85 nm. adenowirus rdzeń składa się z dwuniciowego DNA. przetrwać one bardzo dobrze w roztworach leczniczych, w tym w kropli do oczu. mogą one dezaktywować 0,5 i 1% roztworu chloraminy, przy czym 5% roztwór fenolu.

Wirusowe zapalenie spojówek – objawy

Głównymi objawami choroby są:

– zaczerwienienie oka;

– mocne oczy łzawienie;

– podrażnienie oczu;

– porusza się pokonać z jednego oka do drugiego.

zapalenie spojówek opryszczka

Jedną rozpowszechnioną formą choroby jest opryszczkowe zapalenie spojówek. To zapalenie oczu wywołane przez wirus herpes simplex. Najczęściej jest wirusowe zapalenie spojówek u dzieci. Wirus wpływa na jedno oko. W tej chorobie zachodzi bardzo powoli i przez długi czas. Często podczas choroby na powiece wysypki skórne pojawiają się w postaci pęcherzyków opryszczkowymi.

Jest to forma przeziębieniach i pęcherzykowych opryszczki zapalenia spojówek. Formy te występują zwykle bardzo łatwo. Podczas wydalania choroby śluzowaty cieczy w małej ilości w oku. Czasami, jeśli załączonych flory bakteryjnej, ropna wydzielina staje. I spojówki oka jest prawie czerwony. Podczas pęcherzykowego postaci pęcherzyków są utworzone na spojówki.

Istnieje również forma pęcherzykowa-wrzodziejące, który jest uważany za najbardziej dotkliwe. W trakcie tej choroby spojówek tworzą owrzodzenia pokryte cienką folią. Również wykazują silne łzawienie oczu oraz uczucie pieczenia w jasnym świetle.

profilaktyka

W wirusowego zapalenia spojówek należy przestrzegać następujących zasad:

– nie ma potrzeby dotykać i pocierać zainfekowaną oko;

– Często myj ręce ciepłą wodą z mydłem;

– wypłukać każdy cząstka dostanie się do oczu. Powinno to być zrobione z wacikiem zwilżonym nowy lub papierowym ręcznikiem;

– stosować kosmetyki dla oczu;

– Nie należy stosować kropli do oczu w tym samym czasie dla zainfekowanych i zdrowych oczu;

– nie nosić soczewek kontaktowych cudzego (i ich choroby w okresie nie jest wskazane, aby nie używać);

– nie używać cudzych ręczników;

– do mycia pranie w gorącej wodzie z dodatkiem detergentu;

– po zakropleniu procedury oka umyć dokładnie ręce.