647 Shares 6577 views

Złamanie promienia. Diagnostyka i leczenie

Złamanie promienia nie występuje bardzo rzadko. Muszę powiedzieć, że najczęściej występuje u osób starszych. Na ogół, takie uszkodzenie charakteryzuje się spadkiem w wyciągniętej ręce. Zwłaszcza jeśli osoba zaczyna rysować na dłoni. W takich przypadkach złamania zwykle utworzone z przesunięciem w kierunku rąk lub kciukiem do tyłu ręce. Często ten rodzaj urazu występuje u kobiet w stanie Premenopauza ponieważ w takich przypadkach, gęstość kości zaczyna się zmniejszać i stają się kruche. Podobne problemy występują również w zimie, zwłaszcza w warunkach lodowych.


Rzadziej można znaleźć złamanie promień, w którym fragment zaczyna przesuwać się do dłoni. Ten rodzaj urazu jest nazywana „złamania Smitha”. Złamanie kości promieniowej kości nadgarstkowej zazwyczaj zdarza się w odległości 2-3 cm od szczotki, w większości przypadków odbywa się z marginesem grzbietu kolanko kości. To znacznie utrudnia proces splatania.

Leczenie takiego uszkodzenia jest zwykle ograniczone do przywrócenia anatomii i integralności kości. Z reguły jest to operacja, operative. opcją leczenia jest wybrane w zależności od urazu i stopnia przemieszczenia fragmentów kości, w obecności lub nieobecności fragmentów i uszkodzenie postaci towarzyszących.

Do podstawowych objawów złamania są silny ból w miejscu urazu, obrzęk kończyn, jak również pewnym odkształceniu ramion, które mogą być postrzegane przez prostą kontrolę. Choć prawidłowe i dokładne rozpoznanie może być dokonane dopiero po zdjęciu rentgenowskim. Jeśli istnieje wpływ na pękanie promienia, czyli Złamanie bez przemieszczenia, a następnie nakłada się tynk rannych szyna kończyny. Jego nakładka zwykle zaczyna się od nasady palców i rąk zniszczonych końców górnej 2/3 części przedramienia. Co do zasady, młode kości ludzkie zlewają się bardzo szybko, więc po tygodniu u tych pacjentów może być podawany terapeutycznego masażu i fizjoterapii. Osoby starsze i starszy uzdrowienie jest znacznie wolniej z powodu pogorszenia wiekowej struktury kostnej.

Jednakże odnosi się to tylko wtedy, gdy nie było złamania kości promieniowej bez przemieszczenia fragmentów. Jeśli wszystkie oznaki uprzedzeń, pierwsze fragmenty są wyrównane, a dopiero potem nałożyć na chorej kończyny w gipsie. Termin noszenia gipsu w tym przypadku – nie mniej niż jeden miesiąc.

Tymczasem podczas leczenia złamań często występują błędy medyczne , które mogą być związane z niedostatecznym kontuzji diagnozowania, złym wyborem modalności leczenia i niezdyscyplinowany pacjenta podczas leczenia.

Wszystkie te przypadki mogą czasem prowadzić do poważnych powikłań, których wyniki jest zmniejszenie niepełnosprawności, a nawet częściowe inwalidztwo. W ogóle, powikłania są podzielone na wczesne i późne. Wczesne powikłania charakteryzujące się ropnych ran otwartych w miejscu złamania, a także zaburzeń naczyniowych i skręcenia. Późne powikłania związane z deformacją kości w miejscu złamania.

Jeżeli promień pęknięcie jest niestabilny i może w dowolnym czasie doprowadzi do wtórnej przemieszczenie fragmentów, a następnie leczenie chirurgiczne. W tym przypadku, fragmenty zamocowane z metalowych ramion, przy czym mocowanie odbywa się przez skórę. W pewnych przypadkach, zamocowanie za pomocą specjalnych płyt. Jednakże, jeśli chory jest w podeszłym wieku, leczenie chirurgiczne złamań wiąże się z pewnym ryzykiem. Po usunięciu opatrunku gipsowego pacjent jest przypisany do masażu leczniczego i ruchu kończyn w ciepłej wodzie w celu odzyskania jej mobilność.