161 Shares 4844 views

Drops „Irifrin”: Opinie i instrukcje użytkowania

Preparat „Irifrin” jest środkiem objawowym, który jest stosowany w okulistyce w diagnostyce i zmniejszania ciśnienia wewnątrzgałkowego.


Farmakologia i forma „Irifrin” lek

Liczba specjalistów i instrukcje stosowania obejmują informację, że główne czynności substancji czynnych, jak chlorowodorek fenylefryny, która rozciąga się źrenica skurcz naczyń spojówki i zapewnia wypływ płynu śródgałkowego.

Po wystąpieniu jeden wkraplanie rozszerzenie źrenic w ciągu kilku godzin i trwa, w zależności od dwóch rozwiązań godzina (2,5%) lub do 7 godzin (10%).

Lek nie ma wpływu na układ nerwowy i serce.

Lek wytwarzany jest w postaci przezroczystego, bezbarwnego kropli jest w plastikowych lub szklanych butelek.

Stosowanie leku „Irifrin”

Liczba okuliści mówią o skuteczność spada do zdiagnozowania, gdy podejrzenie jaskry zamykającego, aby monitorować stan tylnego odcinka miednicy podczas oftalmoskopii, wstrzyknięcie do gałki ocznej.

Ponadto, lek „Irifrin” (kropli) stosuje się w leczeniu jaskry kryzysu tsikliticheskih, zespół czerwony oczu, krótkowzroczność, wynikające z naprężeń wizualnej lek zmniejsza podrażnienie oczu i błon spłukiwania.

Narzędzia chirurgiczne stosowane w operacjach witreoretinalnej do przeprowadzenia ingerencji lasera na dnie, w celu zwiększenia uczniów przed operacją.

Ponadto lek posiadający profilaktycznego efektu krótkowzroczności i ciała rzęskowego.

Przeciwwskazania do stosowania preparatu „Irifrin”

Opinii lekarza doradza stosować kropli w chorobach tarczycy, jaskry z wąskim zakryto- i kąta, chorób serca i układu naczyniowego (tętniak aorty, tachykardia, zaburzenia rytmu serca, wzrost ciśnienia krwi).

Niedopuszczalne stosowanie leku w cukrzycy, dodatkowe rozszerzenie źrenicy, porfirii wątroby, a także zwiększona wrażliwość na składniki „Irifrin” lek.

Krople do oczu referencje od pacjentów i lekarzy są pozytywne, pomimo faktu, że nie są one wyznaczonym do równoczesnego stosowania trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, leków przeciwnadciśnieniowych, inhibitorów monoaminooksydazy. Nigdy nie należy stosować kropli do dzieci i laktacji.

skutki uboczne

Lek może powodować różne zaburzenia w narządach wzroku, zapalenie spojówek lub obrzękiem oczodołu. We wniosku ewentualnego bólu i uczucie pieczenia w oku, uczucie dyskomfortu, podrażnienia, niewyraźne, łzawienie. Ponadto, zwiększone ciśnienie wewnątrzgałkowe. Na drugi dzień przyjmowania środków w podeszłym wieku może mieć miejsce reaktywne zwężenie źrenic, które ostatecznie przechodzą.

Czasami ciśnienie zwiększa się po zastosowaniu leku, staje się często palpitacje, kontaktowe zapalenie skóry, tachykardia i arytmia obserwowane.

Dozowanie „Irifrin” preparat

Pacjenci komentarze i instrukcje podane są następujące informacje na temat stosowania leków. Lek jest stosowany pojedynczo do diagnozowania, roztwór (2,5%) wkraplano do worka spojówkowego. Z małą mocą powtórzono procedurę po godzinie.

W przypadku leczenia jaskry i ciała rzęskowego, co 8 godzin wlewu jedną kroplę w dowolnym stężeniu w roztworze oraz na przebieg leczenia wynosi 10 dni.

Kiedy krótkowzroczność spowodowana wysokimi obciążeniami wzroku lub skurcz noclegu jednej kropli przed snem leków zalecane (2,5%). Jeśli choroba postępuje, lek stosowany 3 razy dziennie.

Do zapobiegania studentów krótkowzroczność ze zwiększonym obciążeniem wizualnym powoływania jednej kropli przed snem przez miesiąc w zwykłym – spadają przez cały dzień.