891 Shares 7366 views

Przepis soku brzozowego – zdrowsze i smaczniejsze napój

Dzisiaj jest to prawdziwy boom na rynku napojów bezalkoholowych. Wielu producentów oferuje szereg produktów, które różnią się w smaku i niepowtarzalnym aromacie. Są one nie tylko w stanie szybko ugasić pragnienie, ale nawet daje człowiekowi siły i energii. Warto zauważyć, że w całej jego różnorodności i wszystkich jej pozytywnych cech, napojów oferowanych w sklepach już w przeważającej części nie bardzo dobre dla zdrowia. Fakt, że producenci w pogoni za zyskiem, starają się zwiększyć trwałość swoich produktów, dodając w nich konserwantów. Ponadto, zastosowanie naturalnych składników – barwniki i środki aromatyzujące, nie jest zbyt wskazane z punktu widzenia końcowego kosztu każdego produktu, a to powoduje, że wprowadzenie napoju syntetycznych składników chemicznych.


Kolejna rzecz – soki pochodzące z naturalnych produktów, są one nie tylko w stanie dać przyjemność z jedzenia, ale także dać swoje ciało szeroką gamę witamin i minerałów, więc jest to niezbędne do utrzymania zdrowia ludzkiego. Jest to szczególnie prawdziwe sok brzozowy – napój, który był używany jako lek od starożytności. Wielu pamięta smak, ale nie znają przepis na soku brzozowym, a on nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Tak więc przepis brzozy SAP obejmuje kilka etapów. Po pierwsze, jest ona zbiorem Oskoła. Zbiór odbywa się wczesną wiosną, kiedy liście na drzewach jeszcze nie zakwitły. Należy zauważyć, że puste powinny być przeprowadzane tylko w czystych ekologicznie terenach, z dala od dróg i obiektów przemysłowych. Ponadto, w celu wytworzenia soku z brzozy, nadaje się tylko dojrzały pni drzew, z grubymi – w tym przypadku, wydajność soku więcej i drzewa jest narażony na mniejsze szkody.

Wiercenie otworów lub kora podrubyvat lepiej wyższy, nie sama ziemia. W tym przypadku, otrzymany sok jest bardziej słodki i pachnący, choć w tym przypadku będzie to uzyskać mniejszą liczbę. Oprócz niskiej pozycji pociągnąć do góry, co powoduje więcej szkód brzozy. tak, że kapanie kroplami sok wyciągniętym lub do zawieszenia zbiornika po otwory są wiercone lub wykonane podrubit one wstawiane rurki lub lotochek z drewna. Tutaj jest taki prosty przepis na soku brzozowym, a raczej jego kęsa. Nie zapomnij, aby traktować drzewo po wycieku zatrzymania soku – zdobyć w otwarciu drewnianą zatyczką, a także na pokrycie uszkodzonej powierzchni drewna z gliny.

Ponadto, kolejnym etapem – zachowanie soku brzozowym. Jest oczywiste, że do Receptą soku brzozowym sensu, gotowy produkt powinien być przechowywany tak długo, jak to możliwe. Canning brzoza SAP jest łatwo zrobić w domu. W tym celu, sok wlać do rondla, dodać cukier i kwas cytrynowy, a następnie sok doprowadza się do wrzenia i cukier rozpuszcza się. Następnie sok przesączono na gorąco i wlewa do butelek. zakorkowany i starzeniu w pełni temperatury wody sterylizacji 90 stopni przez 15 minut.

Jest jeszcze jeden przepis na soku brzozowym, obejmujący fermentację. Świeżego soku przesączono przez gazę i bez dodatków, wlewa do czystych beczkach lub dużych butelek szklanych. Po odlewaniu zdolność zamknięto i wysyłane w chłodnym ciemnym miejscu. Po kilku dniach, aby rozpocząć fermentację, a sok nabędzie kwaśny smak, a także stać się bardziej mętna. W tym stanie, sok można przechowywać aż do połowy lata.

Mamy nadzieję, że brzoza sok swoją przyjemność!