146 Shares 6397 views

Najciekawsze fakty Holandii

Holandia – kraj, który graniczy z Belgii i Niemiec. Ten niewielki, ale przytulny i przyjazny i Królestwo Holandii jest i grupa wysp na Karaibach. Holandia często nazywany Holland, ale nazwa odnosi się tylko do prowincji Północnej i Południowej. Holandia same składają się z 12 województw. A dziś przyjrzymy się kilka interesujących faktów na temat Holandii, które są z pewnością przydatna, jeśli nagle postanowił odwiedzić ten niezwykły kraj.


Warto wiedzieć …

Stolica stanu – Amsterdam, jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Na czele państwa jest monarcha, Willem-Alexander. Część Holandii leży poniżej poziomu morza, a 40% kraju zajęte „polderów” – sztucznie myte działek, przeszedł wiele zapór, kanałów i rzek. Obfitość wody grozi powódź kraju, więc rząd podejmuje środki w celu ochrony terytorium.

Połowa populacji jest ateistą, a druga część jest podzielona na katolików i protestantów. Tylko 3% populacji ma inną religię.

Językiem urzędowym kraju – holenderski i Fryzyjskie, ale większość mieszkańców mówi również angielskim, francuskim, niemieckim, więc komunikowania się z turystami oni nie mają żadnych trudności. Ciekawostką o Holandii: 94% populacji powyżej 15 lat biegle w języku niemieckim lub angielskim.

Holandia Symbole: Ciekawostki

Każdy jest zaznajomiony z podstawowymi symbolami kraju – wiatraki, tulipany, ser … To pysznej holenderski smak nie może być mylony z żadnym innym!

Wiatraki były pierwotnie zbudowany aby napędzać pompy pracy przedmuch wody. Po tym wszystkim, połowa ziemi w Holandii zostało odzyskanych z wody! Dziś przeżyły młyny w Holandii są bardzo popularne wśród turystów. Około 100 młynów rozproszone po całym kraju, a każdy z nich ma status zabytków. A jest najbardziej znana grupa 19 młynów zbudowany w 18 wieku. Jest w Kinderdijk i jest jednym z najbardziej popularnych atrakcji w królestwie. Miasto Zaastade młyn można zobaczyć w pracy.

Tulipany – kolejny symbol Holandii. Niekończące się pola kwiatowe dekoracje – jasny z Holandii. Szczególnie dużo tulipanów tutaj, które zostały wniesione do kraju przez Turków zaledwie pięć lat temu, ale to jest tak przyzwyczajeni do tego, które teraz są jego znakiem rozpoznawczym. Gdzieś w rzadkich bulw tych niesamowitych kolorach można kupić dom. Dzisiaj, tulipany są równie popularny i kochany przez Holendrów. Największy zbiór tulipanów jest w znanym parku Keukenhof (Lisse miasta).

Każdego roku w Holandii zorganizować wystawy kwiatów. Szczególnie popularny festiwal tulipan, który trwa kilka miesięcy wiosennych. Rzeźby tulipany nie można korzystać z jednego punktu Amsterdamie.

Orange – kolejny nieoficjalny symbol Holandii. Ciekawostki o kraju, nie można uznać, nie wspominając ten radosny odcień. Pomarańczowy symbolizuje optymizm i radość, ale poza tym, to jest oficjalnym kolor królewskiej dynastii, do której Holendrzy szczególnie uprzywilejowanych. W związku z tym, w czasie wakacji obfitości pomarańczowy jest zrozumiałe.

„W teatrze życia najważniejsze – w formie”

Holendrzy lubią jeść, ale ich własna kuchnia tradycyjna mają niewiele – jest to mieszanina kultur obcych.

Miejscowi jedzą dużo produktów mlecznych (czynnik ten wyjaśnia niektóre z ich wysokiego wzrostu). Kraj ten jest jednym z największych eksporterów sera na świecie. Ser charakteryzuje się doskonałym smakiem i aktywnie sprzedawane w innych krajach. Najbardziej różne odmiany można spróbować w licznych rynkach serowych, które nadal zachowują niesamowitą atmosferę średniowiecza.

Innym ciekawym faktem o Holandii: miejscowa ludność kocha mięso. Jedno danie, czy na obiad lub kolację, należy połączyć z mięsem. Mięso jest zawsze obecny w kuchni każdej Holendra i bardzo często łączy się z warzyw, które są zwykle poszarpane w sosie. Najbardziej popularny ziemniak, nie tylko w postaci puree lub sałatkę, ale również w postaci wiórów, które miejscowi ludzie stale brzuszków.

Holendrzy są znane ze swej miłości do kawy i piwa. Kawa jest pijany przez cały czas, średnio – trochę więcej niż trzy filiżanki dziennie. Obiad rozciągający się zasadniczo w ciągu 6-7 godzin, spłukiwane z kawy lub piwa napoju jest szczególnym powoli sącząc kubek.

Gdzie nie rower?

To niesamowite, ale mieszkańcy Holandii są tak lubi rowery, liczba pojazdów przekracza populację kraju! Kolarstwo dojazdy do pracy, szkoły i zaledwie.

Cena piękności dwukołowych w Holandii nie jest szczególnie wysoki, ale są one tak często kradną zamek na „przyjaciela żelaza” jest droższa niż większość z roweru. Aby odróżnić rowery od siebie i odnaleźć ich właściciele je ozdobić.

Płciowe, leki i skały roll

Być może najbardziej „zalegalizowane” Jest Holandia są na całym świecie. Ciekawostki o kraju wskazują, że jego rząd działa subtelnie i mądrze. Przede wszystkim, tutaj są dozwolone prostytucji, małżeństwa homoseksualne, a nawet eutanazji.

Rzeczywiście, prostytucja i miękkie narkotyki zostaną zalegalizowane w Holandii. A jeśli turyści są szczególnie zainteresowani w tym ostatnim, same holenderski spożywać miękkie narkotyki są rzadkie. Rząd wyjaśnia to, mówiąc, że rozdzielczość owocu mniej słodki, i 30 gramów miękkich narkotyków, takich jak marihuana i haszysz nie szkodzi zdrowiu. Dla tych, którzy chcą palić „trawkę” na specjalne kawiarniach otwarty.

Prostytucja w Holandii – to odrębna kwestia. Prostytutki zarabiać, a później na emeryturę, regularnie poddawać się badaniom lekarskim i są chronione prawem od gwałtownych klientów. Ponadto, kobiety pracują dla siebie i zapłacić pewien procent na rzecz Skarbu Państwa.

I kilka interesujących faktów …

Nawet w małych rzeczach zrazy oryginalną kulturę Holandii. Ciekawostki dla dzieci i dorosłych, które nie zostały ujęte w powyższych zagadnień są wymienione poniżej.

1. Holendrzy nigdy nosić kapelusze, nawet w zimie.

2. Holandia jest domem dla wielu utalentowanych artystów, w tym Van Gogha.

3. Lokalna ludność kocha ser, ale jest szczególnie popularny w śledzia wiosennego. To właśnie w tym okresie najbardziej smaczne i gotowane go w określony sposób.

4. Współpracownicy, niezależnie od płci, kąpiele są prane razem.

5. W Holandii nie jest akceptowana powiesić zasłony w oknach.

wniosek

Wszystko to – niesamowite i malownicze Holandia. Ciekawostki dla dzieci i dorosłych, niestety, nie mieści się w jednym artykule, ponieważ ten kraj naprawdę wyjątkowym.