172 Shares 4195 views

"Płynne plastikowe" zabiegi na nowe samochody, i na drugorzędne

Przypomnijmy, że "ciekły plastik" – kompozycja polimerowa, która zwiększa połysk farby i chroni ją przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także skutki agresywnej chemii. W przeciwieństwie do zwykłych past do polerowania, "ciekły plastik" nie nakłada dodatkowej warstwy na lakier, ale sztywno łączy się z nią na poziomie molekularnym, tworząc silną siatkę krystaliczną. Element "płynny plastik" z powodzeniem opiera się działaniu mechanicznemu, minimalizując uszkodzenia lakieru. Te same zadrapania, które wciąż pojawiają się podczas pracy samochodu, wyglądają pod mikroskopem jako wgłębienie powierzchni, nie niszcząc ochrony, tak aby nie gromadziły się brudu.


Nanosostav chroni farbę i lakier przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak odczynniki chemiczne stosowane w zimie, promieniowanie ultrafioletowe, błoto drogowe z solami i zasadami itp. Ponadto nanokompost jest w stanie odpierać wodę z powierzchni ciała, co oznacza, że samochód pozostaje czysty przez dłuższy czas. 0 właściwości "ciekłego tworzywa sztucznego", które napisaliśmy szczegółowo w poprzednich artykułach – nadszedł czas na przykłady "na żywo": niektóre z samochodów wyprodukowanych w ostatnim miesiącu są reprezentowane przez dyrektora centrum serwisowego Andrei Gorbachev:

– Usługa oczyszczania ciała "ciekły plastik" jest szczególnie popularna wśród właścicieli firm obcych samochodów i klasy premium, co jest łatwe do wyjaśnienia. Kupując samochód stanu, właściciel chce, aby pozostało tak długo, jak to możliwe w państwie, w którym został zakupiony. Niestety, osiągnięcie tego bez specjalnego traktowania ciała jest trudne, ponieważ nawet najbardziej dokładny kierowca nie może zapobiec wypaleniu farby, pojawieniu się małych zadrapań i żetonów, a nawet czerwonych plamek po pierwszym zimie. Z tego powodu koszt samochodu wyraźnie się zmniejsza, nie mówiąc już o tym, że samochód, który utracił świeżość i zgrabny wygląd po prostu przestaje zadowolić właściciela. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest traktowanie ciała "płynnym tworzywem". W ten sposób zalecamy przeprowadzenie procedury bezpośrednio po zakupie nowej maszyny. Dlaczego?

Zewnętrznie wynik przetworzenia nowego i używanego samochodu jest podobny, jednak przy stosowaniu leku na ciele nowego samochodu jest jedna zaleta – na powierzchni części ciała jest maksymalna grubość warstwy lakieru. Podczas obróbki nowego urządzenia część lakieru jest usuwana podczas procesu polerowania, niezbędna do usunięcia rys. Wielu klientów doskonale rozumie ten niuans, a nawet zapisuje do przetworzenia "ciekłego tworzywa sztucznego", gdy ich samochód jest nadal w drodze od sprzedawcy.

Wśród ostatnich samochodów, które zostały przetworzone w centrum serwisu auto-kosmetycznego, chciałbym zwrócić uwagę na trzy nowe Lexus, a także kilka "Niemców" – Mercedesa s-class i BMW serii 5 w nadwozie E6O.

Zacznę od czarnego Lexusa LS600hl, świetnej jazdy testowej, którą mieliśmy pod koniec tego roku. Ten samochód został ponownie poddany obróbce po 8 miesiącach od pierwszej procedury stosowania "płynnego tworzywa sztucznego". Drugorzędowe traktowanie nanoskali jest pożądane przez właściciela, ponieważ teoretycznie "płynne tworzywo sztuczne" może pozostać na ciele do 3 lat. Myślę jednak, że w przeddzień zimy decyzja właściciela samochodu była poprawna. Faktem jest, że samochody białe i bliskie mu kwiaty, kupowane przez nowe, po tylko jednej zimie wyglądają znacznie mniej uprzejmie.

Oczywiście, zwykle nie osiąga się rdzy, ale kolor staje się żółtawy. "Płynne tworzywo sztuczne" nie pozwala chemii drogowej wpływać na głębię i nasycenie kolorów, co jest wyraźnie widoczne w tym urządzeniu.

Dwa inne Lexus – czarne, na których efekt "płynnego plastiku" jest najbardziej namacalny. Sedan GS600 został przetworzony niezwłocznie po zakupie – że ten samochód jest nowy, jest widoczny przez restylowaną okładkę chłodnicy, która pojawiła się niedawno. Teraz na wygląd tego pięknego samochodu nie musisz się martwić przez kilka lat. Lakier lustrzany może się pochwalić i jego "młodszy brat" 15250. To urządzenie nie jest nowe, ale po zabiegu zaczęło wyglądać "świeże" po tym, jak powierzchnie ciała zadrapania zniknęły. Właściciel tego Lexusa przetworzono "ciekły plastik" i jego stary samochód.

Efekt stworzony przez nanostrukcyjną kompozycję widoczny jest również w innych samochodach, które odwiedziły nasze centrum. Poza czysto "technicznymi" zaletami wspomnianymi wyżej, obróbka "ciekłym tworzywem" przynosi praktyczne korzyści. Kwota wydana na usługę łatwo opłaca się brakiem konieczności drobnych napraw części ciała (aktualizując "świeżość" LCP przy normalnym polerowaniu lub częściowym malowaniu).

Ponadto wspomniemy o atrakcyjności samochodów przetworzonych przez "ciekłe tworzywa sztuczne" na rynku wtórnym: takie samochody nigdy nie stagnują się w sprzedaży. Jasny blask lakieru – uzasadniony powód, aby ustawić cenę powyżej średniego rynku i uzyskać nieco większą kwotę, która jest wielokrotnie testowana na osobistym doświadczeniu naszych klientów. Z początkiem jesieni kolejna usługa staje się tematyczna. To leczenie szklanek z użyciem leku "Anti-rain", który nie pozwala na pozostawanie na powierzchni wilgoci ze szkła. Podstawą leku jest zasada hydrofobowości: krople wody z kieliszków, poprawiające widoczność podczas deszczu.