184 Shares 5542 views

Data karnawału, zwłaszcza obchody historii i tradycji

Zima – magiczny czas w roku, ale za zimno. Tak irytujące jak każdego ranka, aby poczuć mroźny powietrza, aby zobaczyć śnieg, mróz, spanie naturę. Chciałbym wiosna słońce, pierwsze zieleni, śpiew ptaków! Nasi przodkowie wierzyli, że sprężyna jest trudna do pokonania zimę, pozbyć się go. Pomogli ciepło i światło wchodzi w jej postaci własnej, a do tego potrzebne wakacje – zapusty. data uroczystość przypada na tydzień przed Wielkim Postem. Historia tego tygodnia uroczystości ciekawych i nietypowych.


słońce

Carnival wzięła swoje korzenie wśród pogan, nasi przodkowie. Chcieli, aby pomóc młodym wiosna przezwyciężyć stare zimy. Dla tych radosnych uroczystości odbyły, który trwał dokładnie siedem dni. Po tym wszystkim, że został uznany za numer magia! Ludzie chwalili Yarila ma atrybuty – boga słońca i płodności. Zaprezentowali go w postaci młodego człowieka, który zmartwychwstał raz w roku i przynosi ciepło, co daje dobre plony.

Ale wszystko zmieniło się na przestrzeni wieków, Rosja przyjęła prawosławie, a od przodków mamy Mardi Gras. Daty są bardzo odpowiednie – na tydzień przed Wielkim Postem, można zjeść przysmaki i spokój ducha, aby zacząć szybko!

prosta nazwa

Nazwa wakacje wybranego przez przypadek. Coax, przypochlebiać sprężynę, więc szybko dał ludziom na długo oczekiwany ciepły. Ale to tylko jedna wersja. Z innych źródeł wiemy: nazwa pochodzi od faktu, że ludzie upiec naleśniki gór i soczysty smak masła, spożywane w dużych ilościach. Po dniu karnawału zbliżył się zakładać z powrotem do tyłu, a tydzień wcześniej to nie może już jeść mięsa. Ludzie są nasycone produktów mlecznych, ponieważ naleśniki ze śmietaną – to pyszne. Podczas tych siedmiu dni, to było możliwe, aby przybrać na wadze kilka kilogramów. Po tym wszystkim, naleśniki każdy dom leżał na stole wysokich piramid! Przygotowywanie wszelkiego rodzaju konserwy, dżemy, miód Serve. Ale oprócz naleśniki cały tydzień gospodyni przygotowuje pyszne ciasta, tak, że prawosławny człowiek może jeść tyle przed Wielkim Postem, w którym pomógł Carnival. data uroczystość zmienia się co roku, ale zazwyczaj mieści się w marcu.

zabawa

Oczywiście, ten festiwal towarzyszy nie tylko przez obżarstwo. Na placach były organizowane festiwale, pojedynki, mini spektakle i koncerty. Ludzie bawili się z całego serca, rysunek sprężynę. Tradycja nie jest już do wieku i wyrafinowane, jest uprawiana. Data Carnival jest teraz wiadomo, każdy uczeń, ponieważ dzieci są doczekać tego dnia, aby świętować z przyjaciółmi. W 2016 roku festiwal odbył się w dniach od 7 do 13 marca. Rodzice zbierane góry naleśników, a dzieci jedzą je razem w klasie na filiżankę herbaty! Te wakacje są tylko dla dzieci skorzystają. Mimo wszystko, to łączy się z zespołem, daje możliwość zapoznania się z ich przodków mieszka. Nauczyciel musi mieć pewność, aby powiedzieć dzieciom o pochodzeniu święta, jego tradycji. Młodsze pokolenie powinni wiedzieć, dlaczego i kiedy Karnawał obchodzony jest w Rosji. Data festiwalu jest ogłaszany z wyprzedzeniem, aby wszyscy mieli przygotować się do świętowania.

światło słoneczne

Pod względem pogan był uważany za najbardziej pomyślny znak. Dlatego kobiety piec okrągłe placki z mąki i wody, później przekształcony koronkowe naleśniki z mlekiem. Uważali, że im więcej naleśniki jesz, tym szybciej przyjdzie długo oczekiwana wiosna. Ludzie czcili koło, to symbolizuje dobrobyt, obfitość, bogactwo.

Kult słońca – jeden z najważniejszych pogańskich działań rytualnych. Młodzież wykonane drewniane koło i związał mu jasne wstążki, kwiaty. Został przywiązany do długiego słupa i zorganizowali pochód przez wieś. Następnie ustaw Circle in the Square i jeździliśmy mu tańczyć jako hołd dla słońca.

Podróż dookoła wsi na koniach też były ulubionym zajęciem w tych wczesnych latach. Musieliśmy zrobić siedem okrążeń przynieść płodność i przynęty ciepła wiosna. Wszystko się doczekać, kiedy ta sama zbliża się termin Carnival. Ludzie chcieli wakacje zabawy, festyny aż do rana, i pyszne jedzenie.

defekt

Całą zimę niedźwiedź śpi w przytulnym gabinecie, ale tylko pachnący zapach wiosny, to wychodzi. Ludzie są przyciągane przez słońce i ciepło z tej leśnej bestii. Oczywiście, mieszka na ulicach ponieść nikt pojechaliśmy. Jeden z najwyższych i największych osiedli ludzkich dostać siebie w niedźwiedzią skórę. Tu jest coś zabawy z tłumu i chodził po ulicach, rozrywkowych przechodniów. Znieść tańczyć do upadłego, pokazując wszystkim, że wiosna nadeszła, obudził się i cieszę się, że dziś dzień karnawału.

Radość u osób z takiego widowiska nie było limitu. Oni naśladować taniec obudził niedźwiedzia, traktuje swoje pyszne jedzenie, tańce z okręgu zniekształcenia drugiej.

dość przerażające

Główną cechą tej żarliwej wakacje – strach na wróble. Ostateczne i najbardziej Shining moment – spalanie słomy człowieka na stosie. Ze słomy wyprodukowanej coś jak sylwetka kobiety, sztuczka z jego starych ubrań, zawinąć w jasny szal, pomalowane oczy, policzki, czerwone usta, nos. Od pierwszego dnia karnawału jest nadziewane wszędzie nieśli na długim kiju. To urzeczywistnił samo święto, mroźnej zimy. Dlatego tradycyjnie ostatni dzień uroczystości miały być spalone. Ile radości dała rebyatnya, tańczyli wokół ogniska, śmiejąc się i szczęśliwy, że zima cały rok opuścił je.

Ta tradycja została zachowana aż do teraz. W każdym mieście, w okolicy nagrać podobiznę zapusty i kontynuować zabawę. Pamiętaj, aby odwiedzić imprezę, uzyskać wiele nowych doświadczeń i emocji.

Mini Kalendarz

Każdy człowiek wie, w naszym kraju, jak określono na dzień karnawału. Ludzie przygotowywali się do tej uroczystości, ponieważ trwa przez tydzień. I nie ma chaos w tych dniach, należy stwierdzić, zgodnie z harmonogramem:

  • Poniedziałek – otwiera świąteczny tydzień, ten dzień nie jest ciężki, ale wręcz przeciwnie. Ludzie piec placki pierwszy, i rozdaj ubogim, tak, że mają one pamiętał zmarłych. Tymczasem mężczyźni skończyć przygotowania do wolnego, ustaw kabiny, namioty, huśtawki, ławki i stoły.
  • Wtorek – drugi dzień święta zwanego Zaigrysh. Rozmieszczone na łyżwach wieczorem na roller coaster. Wszystko przeciągnięty ogromne sanie i hałaśliwe wir spada lodowaty wzgórze. Wszędzie trzeba się śmiać, słyszałem okrzyki zachwytu, wszystkie różowe i szczęśliwy.
  • Środa – najbardziej „smaczne” dzień karnawału – Gourmet. Mother-in-law zaproszony naleśniki z aromatycznej herbaty.

połowa sukcesu

Że przeleciał pół Pancake tygodnia. Teraz zaczyna się prawdziwa zabawa:

  • Czwartek – najbardziej wesoły i zabawny dzień – szerokie powszechne. Na ulicach solidnej rozrywki: taniec, śpiew, walki, konkursy, jazda na huśtawki i koni.
  • Piątek – nazywany że dzień Teschin Vecherki. Teraz teściowa-musi zapłacić wizytę w teściowa czekając na jej stole z otwartymi ramionami.
  • Sobota – dzień przyszedł do uroczystości – spotkania Zolovkina dziewcząt. Córka poszła odwiedzić swoją siostrę w prawa kobiet były szczere rozmowy, zabawy i plotek. Głównym tradycja tego dnia – córka powinna przedstawić dobry prezent dla siostry męża.
  • Niedziela – ostatni dzień, najbardziej zabawne i jednocześnie smutny. Więc nie chcesz, aby zatrzymać cykl tych wspaniałych wakacji. Ten dzień jest nazywany Ostatki niedzielę. Ludzie muszą zadać sobie nawzajem przebaczenia, nawet najgorszymi wrogami dnia można pogodzić wiecznie. Po przyjęciu prawosławia w ciągu dnia, aby mieć pewność, aby przyjść do świątyni. Nie można prosić o przebaczenie, nawet z obcymi, w odpowiedzi słysząc frazę: „Bóg ci wybaczy”

głośny tydzień

Baw się dobrze przez cały tydzień nie jest tak łatwo. Wszakże ludzie mieli czas nie tylko do jedzenia, naleśniki i tańczyć, i musieli wykonywać swoją pracę, obowiązki domowe. Po takim ciężkim i intensywnym tygodniu, ludzie starali się zrelaksować, ulice były ciche i spokojne. Data Carnival i Wielkanoc terminie nie znajduje się obok kalendarza prawosławnego. Naleśnik, choć uznawane wakacje, ale chrześcijańska nie utożsamia. Kościół nie zabrania hałaśliwych uroczystości, ale ich nie zachęcają. Po tym wszystkim, to święto jest tradycyjnie pogańskie!

Chrześcijaństwo – religia tolerancji. Dlatego Pancake tygodni jest zapisany, ale nie jako święte wypoczynku, a tydzień odpoczynku. Rzeczywiście, w czasach starożytnych, w tych dniach przeprowadzono różne pogańskie rytuały, reaktywowana ziemię po zimowej hibernacji, a nawet uśmiercane. Ludzie wierzyli, że siły lądowe trzeba pić, aby zbiory były obfite, dobrze. Ponieważ w tym czasie było to jedyne źródło utrzymania. Ludzie czcili ziemię, wielu bogów.

Uczcić to radosne święto, baw się z serca. Niech dzieci wiedzą więcej o tym dniu, ponieważ informacja i wiedza nie są zbędne. Na tydzień Pancake postanowił udać się z wizytą do rodziny i przyjaciół, aby spędzić wspaniałe święto. Obfitość produktów mlecznych skorzystają ciało. Tańczymy, śpiewamy, i zjada naleśniki chodzić z serca!