747 Shares 6869 views

Lutownica z tworzyw sztucznych: Narzędzia, Technologia

Wody i gazu, rury wykonane z tworzyw sztucznych, szybko i pewnie zastępując poprzedników metalu. Nie jest to zaskakujące, ponieważ takie elementy komunikacji różnią lekkość, niezawodność, łatwość montażu. Jednakże, podczas instalowania rury z tworzywa sztucznego jest często konieczne do stworzenia połączenia efekty termiczne na krawędzi materiału. Pozwól nam dowiedzieć się, jak wykonać lutowanie plastikowe, jakie narzędzia mogą być wykorzystywane do tych celów.


Pike specjalistyczna spawarka

Lutowania z tworzywa sztucznego jest rodzajem „prasowanie”, które zawiera otwory dla rur o różnych średnicach. Krawędzie są one umieszczane w odpowiednich otworach, a następnie ogrzewa się do temperatury topnienia.

lutowania tworzywa sztucznego odbywa się za pomocą urządzenia w następującej kolejności:

  1. Dokładnie odcięty koniec rury umieszczony w tej tulei grzejnej. Urządzenie jest podłączone do sieci elektrycznej. Urządzenie metalowa płaszczyzna są podgrzewane do pożądanej temperatury. Ponadto, krawędź rękawa z tworzywa sztucznego są stopione.
  2. Po zmiękczenia materiału rury gwałtownie usunięta z gniazda i są połączone ze sobą w okucia. W miejscu krawędzi współpracujących mogą tworzyć znaczną dopływ stopionego materiału.
  3. Przed obróbką cieplną krawędzie najbliższego zgrzewarka jest oczyszczona z resztek zamrożonego materiału.

Lutowania z tworzywa sztucznego na gorąco metali

Najbardziej proste, niedrogie, ale mniej wiarygodny sposób łączenia elementów wykonanych z wyrobów z tworzyw sztucznych – efekt termiczny przy użyciu ogrzanego metalu. W tym przypadku ilość ciepła płyta żelaza lub innego odpowiedniego narzędzia. Ostatnia pożądane, aby zablokować w imadle i następnie oprzeć się na gorącej powierzchni części krawędziowych. Po fuzja zachodzi istotne elementy artykuły, muszą zostać usunięte z płytki i przycisnął mocno razem.

Przed lutowania jest wykonana z tworzywa sztucznego w ten sposób, to zaleca się, aby wyczyścić powierzchnię części od jakichkolwiek zanieczyszczeń, które mogą wpływać na dokowania gęsty materiał. Jeżeli materiały są zabrudzone oleje, jako środki do czyszczenia nie wykorzystują alkohol, aceton lub ligroinę.

Lutowanie za pomocą palnika gazowego

Lutowania twardego tworzywa sztucznego ich ręce mogą być wykonywane ogrzanego gazu wydobywającej się z dyszy palnika. Jako ładowania może tu służyć jak azot, dwutlenek węgla, argon. Wybór rodzaju substancji gazowych zależy od właściwości tworzywa sztucznego, aby być podatne na topnienie. Praktyka pokazuje, że stabilne związki podczas procesu termicznego związków części z tworzywa sztucznego pozwala uzyskać nagrzanie materiału argonu lub azotu.

Prezentowana technologia lutowania pozwala na wykonanie robót budowlanych i bez dodatków. W pierwszym przypadku stosuje się pręt z tworzywa sztucznego o średnicy nie przekraczającej 6 mm, co sprawia, że jest możliwe, aby utworzyć połączenie jest dostatecznie cienki, czysty, ale w tym samym czasie silną szew. Dodatek musi być wykonana z materiału identycznego z elementem łączącym.

Przy użyciu palnika gazu przy wyjściu z dyszy temperaturze aparatury powinna być utrzymywana na poziomie co najmniej 50 ° C wyższa niż wskaźnik szybkości płynięcia obrabianego materiału.

Sposób obróbki nie ma znaczenie tylko wtedy, kiedy niezbędne połączenia rur, ale również w tych przypadkach, w których zderzak ratowniczy elementy wewnętrzne, inne części. W takich sytuacjach często jest stosowane do lutowania siatki z tworzywa sztucznego, które nakłada się na uszkodzone miejsca, a następnie wylewa się roztopiony materiał.

suszarka do lutowania

Do połączenia elementów z tworzyw sztucznych nadają się pistolet ciepła. Tutaj ogrzewanie powierzchni roboczej jest przez połączenie urządzenia do sieci.

Suszarka do lutowania zawiera mechanizm, który zapewnia jednolity rozkład ogrzanego powietrza do powierzchni obrabianego przedmiotu. Aby zapewnić szczelne jakość połączenia części z tworzywa sztucznego, różnego rodzaju dysz stosowane w procesie wytapiania. Ich wielkość i kształt są wybierane w zależności od rodzaju materiałów, które mają być przetworzone.

Lutowania z użyciem rozpuszczalników chemicznych

Łączenie części z tworzywa sztucznego sposobem według wynalazku polega na zwilżanie materiału rozpuszczalników. Po pewnym czasie, polimer pęcznieje i zaczyna nabywać lepką strukturę. Wreszcie elementy wystarczająco doku i trochę czasu, aby trzymać je pod ciśnieniem aż do momentu, gdy szew stwardnieje. Związki przejmują siły po kilku godzinach. W celu przyspieszenia procesu może mieć wpływ na powierzchnię nieznacznym ciepła, tym samym przyspieszając parowanie rozpuszczalnika ze struktury tkaniny.

Częściowo krystaliczne tworzywo sztuczne jest odporne na działanie rozpuszczalników chemicznych. Dlatego tutaj reprezentowane przez lutowanie będzie nieskuteczna. Najczęściej uciekają się do tego, kiedy metoda przetwarzania sygnału wyrobów wykonanych z amorficznych tworzyw termoplastycznych.

Zastosowanie rozpuszczalników wystaje stosunkowo tani sposób obróbki części z tworzywa sztucznego. Jednak zaleca się, aby być realizowana tylko w skrajnych przypadkach, gdy nie ma możliwości, aby użyć specjalistycznych narzędzi. Jako rozpuszczalniki w przeważającej większości toksyczne i odparowaniu są szkodliwe dla zdrowia.

Konkludując

Podsumowując należy stwierdzić, że lutowanie z tworzywa sztucznego lepiej spełniać przednią i wewnętrznej stronie materiału, ale tylko o grubości ścianki wynoszącej co najmniej 5 mm. Po zestaleniu związków prowadzi się końcowe powierzchnie docierania są polerowane, shpaklyuyut i przygotowane do malowania. Jak można zauważyć, lutowanie plastik jest dość wykonalne zadanie. Co najważniejsze – posiada niezbędne narzędzia i działać w dotkliwości zgodnie z instrukcją.