851 Shares 4808 views

Uszkodzony siłownik hamulcowy – bezpieczeństwo na drodze zabezpieczenia

Wśród układów samochodu, z których każda odgrywa ogromną rolę w procesie przemieszczania. Ale są też hamowania. Bo to jest układ hamulcowy. Prosty układ zawiera główny cylinder hamulcowy, łączące przewody, łączące przewody, zaciski, klocki hamulcowe i tarcze hamulcowe z bębnów. Jest rzeczą naturalną, że status każdej instytucji musi stale monitorować, jak eksploatacji pojazdu z wadliwym układem hamulcowym jest zabronione nawet do miejsca naprawy, tak jest napisane w przepisach ruchu drogowego. Jest to logiczne, bo to jest po prostu niebezpieczne.


Poza głównym znajduje się pracujący cylinder hamulcowy, który jest stosowany tylko w hamulce bębnowe. Ma działanie dwukierunkowe, czyli tłoki różnią się od środka do krawędzi. Zgodnie z zasadą równego ciśnienia wywierają one jednakową siłą na każdym bloku.

Pompa VAZ ma dwie komory, w układzie hamulcowym podwójnego układu. Taki system jest bardzo wygodne, ponieważ w przypadku awarii hamulców kół przednich, tylnych będzie działać, i vice versa. Ponadto naprawa jest ułatwione, ponieważ żadna pełna pompowanie hamulce, na przykład, w przypadku przewodu impulsowego na przednim zacisku. Naturalnie, tłok w tym przypadku ma podwójny formularz, aby ciśnienie w obu obwodów.

Główny cylinder hamulcowy UAZ zawiera zbiornik płynu hamulcowego są zamontowane bezpośrednio na nim. Dwa z nich, ponieważ system jest taki sam podwójny. Ten projekt jest bardzo przydatny, ponieważ statek nie wymagają dodatkowej przestrzeni, ale zdarzają się przypadki awarii, a następnie reszta wątku jest problematyczna do odstąpienia od kadłuba stalowego.

Główny cylinder hamulcowy ma stosunkowo długą żywotność, zwłaszcza jeśli płyn hamulcowy i uszczelki gumowe do zmiany w czasie. Co należy zmienić płyn hamulcowy? Faktem jest, że traci swoje właściwości i staje się skompresowany w czasie. Od tej pogarszającej się skuteczności hamowania. Co do uszczelek gumowych. Zwykle przybiera formę pierścieni, i muszą być zmienione na pierwszym wycieku płynu hamulcowego. Po pierwsze, znajduje się przy spadku siły hamowania, a po drugie – w celu okresowej kontroli pojazdu takich nieszczelności, nie tylko w układzie hamulcowym.

Tak więc, jeśli nadal występuje taki wyciek, należy natychmiast wyeliminować, jak w tym przypadku, tłoki zacząć myć powierzchnię lustra stalowy cylinder, to nie może zostać odzyskane, potrzebuje cylinder hamulcowy ulec zmianie. Dotyczy to nie tylko główny, ale także cylindry robocze.

Wspólną wadą układu hamulcowego zużycie aspekty na rurach mocujące nakrętek. Są one dość mocno, po czym są one narażone na agresywne środowisko, a więc odkręcić je za pomocą prostego klucza niemożliwe. W tym celu istnieje specjalny krzyżakowy pierścień, który jest lepszy do przeprowadzenia takiej operacji. Ponadto należy zwrócić uwagę, że nakrętka wpadła do wątku, bo inaczej będziemy musieli zmienić i rurka, a miejsce, do którego jest przykręcony. Oto główne punkty, które trzeba zwrócić uwagę podczas pracy układu hamulcowego pojazdu. Oczywiście, istnieją inne sytuacje, ale pojawiają się one w wyniku zaniedbania danych.