123 Shares 1032 views

Łączniki do konstrukcji drewnianych: typy. Mocowania metalowe do drewna

Podczas budowy budynków, drewniane elementy konstrukcyjne są często połączone z gwoździami. Jednakże procedura ta wymaga dużo energii, a także obecność pewnych umiejętności. Aby prace prowadzone znacznie łatwiejsze i szybsze, należy użyć bardziej nowoczesny sposób, który jest używany podczas łączenia specjalne łączniki do konstrukcji drewnianych, wykonane z metalu. Z tych informacji, a nawet osoby, które nie mają dużego doświadczenia w budowie, będzie mógł wznieść budynek bez profesjonalnej pomocy.

Co to jest

Łączniki do konstrukcji drewnianych – jest to element o określonym celu, który ma inną konfigurację, rozmiar. Elementy te są wykonane z wysokiej jakości stali ocynkowanej blachy z otworami pod wkręty lub gwoździe. Podczas produkcji elementów złącznych stosować ten materiał, ponieważ ma wysoką wytrzymałość, odporność na działanie wilgoci. Produkty wykonane z niego nie podlegają korozji, mają dość długą żywotność.

elementy metalowe, które są montowane konstrukcje drewniane muszą być produkowane w fabryce. Tylko oni będą w stanie zapewnić jakość i wytrzymałość połączeń. Obecnie producenci szerokiej gamy różnych elementów złącznych. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj określonego rodzaju pracy.

Rodzaje łączników i ich wykorzystania

Istnieją dwa rodzaje elementów: płyta i kształcie. Łączniki do konstrukcji drewnianych każdego rodzaju produkowanego w różnych rozmiarach. To pozwala na jego stosowanie w budynkach o różnych parametrach.

Perforowana montażu konstrukcji drewnianych zawierających otwory przeznaczone na śruby lub gwoździe. Jest on w stanie wykonać niezawodne i stabilne połączenie z kilku elementów, które są w wymaganym kątem w jednej płaszczyźnie. Płytki montażowe są zamocowane do obu boków węzła. Są one stosowane w kosmetycznych napraw i dużych, elementy elewacji, konstrukcji dachu budynku mocowania.

Zębaty proces wykrawania blach wykonane są z blachy stalowej. Są one stosowane w tym samym miejscu i urządzeń perforowanych, ale ich montaż odbywa się głównie w środowisku przemysłowym. Mocowanie takich płyt odbywa się przez naciśnięcie. Ta technologia pozwala stworzyć dokładnie taką samą konstrukcję dowolnej złożoności. Aby zapewnić niezawodne i trwałe połączenie, łączniki paznokci zabronione wynik. Dlatego tego typu zastosowania bezpośrednio na placu budowy jest nieskuteczne.

mocowanie krokwi-listew przeznaczone do pionowych elementów dachu, które są oparte o siebie. Ponadto, są one stosowane w zespole z części poprzecznych.

Belki nośne stosowane w montażu poziomy elementów nośnych gwoździ lub śrub do różnych konstrukcji pod kątem prostym. Produkujemy je w różnych rozmiarach.

Przesuwane krokwie połączeń przeznaczonych do wznoszenia budynków z bali drewnianych lub urządzenie częściach skośnych.

Mocowania metalowe do konstrukcji drewnianych jest bardzo korzystne i skuteczne w użyciu, ponieważ ma wiele zalet. Najważniejsze – jest to, że pomaga zmniejszyć drewnianych, jak również przyspieszenie całego procesu budowlanego.

połączenia Wymagania

Element konstrukcyjny w kształcie konstrukcji drewnianych, jak i podczas montażu elementów płaskich na węzłowych połączeń wymaga pewnych warunkach:

 • Wszystkie części z drewna powinna mieć grubość nie mniejszą niż 5 cm;
 • poprzez zamontowanie, które mają być stosowane tylko ershennye lub przykręcić paznokcie ;
 • użyciu śruby o średnicy nie mniejszej niż 4 mm i długości 40 mm;
 • Nie należy pozostawiać szczeliny pomiędzy sąsiednimi częściami, powinny pasował.

Ba Opcje sutka ALE

Trzeba łączniki dźwigarów dla konstrukcji drewnianych? Katalog tych produktów w sklepach dla majsterkowiczów zazwyczaj składa się z takich modeli:

 • WB uchwyt – wykonany ze stali ocynkowanej. Produkt ten jest montowany na konsoli łożyska belki w budowie domów z drewnianych sufitu. Mocowane za pomocą śrub albo kotew.
 • Oddzielny montaż konsola mocująca WBD zapewnia elementów nośnych mających nie-standardowe parametry.

Krepa Lenia słomką

Popytu na rynku budowlanym dla typów mocowań krokwi z metką:

 • LK – stosowane w budowie systemu kratownicy dachu i podłogi w domu, zabezpieczona za pomocą wkrętów lub specjalnymi gwoździami.
 • Amplified Area KP – stosowany przy montażu elementów nośnych w drewnianych domach i posiada ershennymi paznokcie.

Związki o ulepszonych właściwościach

Niektóre części budynków, do których operacja spada największy ciężar wymagają montażu ze wzmocnionymi elementami. Na przykład:

 • Perforowanych taśm związki TM stosowane w częściach montażowych i podłożem, przy stałych śrub;
 • Modele rogi KR5 KP6, KP11, KP21 są przeznaczone do montażu elementów drewnianych z dużym obciążeniem, mają owalne otwory, które zapewniają solidne i niezawodne zakotwiczenie.

Stoi most łączący eny

Jeśli trzeba kupić sprzęt do konstrukcji drewnianych, jego cena będzie zależała od rodzaju produktu, wielkości, kształtu i funkcji. Więc może po prostu o sobie wyobrazić, ile to będzie kosztować szczegóły pakietu, należy podać orientacyjny koszt najczęściej używanych typów:

 • przybijania płyty – 60 p,.
 • Rozległa KS – 6 s,.
 • ustalające 135KLD – 46 p,.
 • perforowany KL – 14P;.
 • wąski KW – 2 s;.
 • wzmacniany KPW – 3 p;.
 • Belka KB – 22 p,.
 • Belki mocujące WB – 100 s.;
 • płaski montaż – 6 p;.
 • symetryczne kwadratowy KP – 5 s;.
 • Krokwie dla LK – 26 s.

Korzystanie specjalnie wyprodukowane w fabryce elementów złącznych w konstrukcji drewnianej części budynku w celu zmniejszenia kosztów zakupu surowców, jak również znacznie uprościć i przyspieszyć proces instalacji. Po rozważeniu wszystkich za i przeciw, możemy stwierdzić, że stosowanie łączników metalowych w budowie opłacalnych tyle, koszt finansowy do nich jest całkowicie uzasadnione.