153 Shares 5048 views

Zespół policystycznych jajników przyczyny choroby

Obecnie istnieje dość powszechne choroby, takie jak zespół policystycznych jajników. Przyczyny tej choroby, niestety, nie są w pełni znane. Ale mimo to, że zidentyfikowano szereg państw, w których zespół policystycznych jajników występuje najczęściej. Ryzyko to obejmują grupę kobiet niepełnosprawnych narządów, takich jak podwzgórza, przysadki mózgowej, nadnercza, tarczycę i jajników bezpośrednio siebie.


Jak wynika z powyższego, zespół policystycznych jajników, które definiują przyczyn wszystkich chorób związanych z patologiami hormonalnych znamienny braku owulacji. Zespół policystycznych jajników skutkującym prowadzić do bezpłodności.

Mówiąc o diagnostyce tej choroby, tutaj lekarze uciekają się do różnych metod. Czasami zdarzają się sytuacje, kiedy precyzyjna diagnoza, na przykład, tylko jedno badanie ultrasonograficzne niemożliwe. W takich przypadkach, wyznaczyć więcej biochemiczne i hormonalne badania krwi. Czasem trzeba uciekać się do biopsji endometrium.

Zespół policystycznych jajników, przyczyny, które, jak widzieliśmy, wchodzące w skład poziomu hormonów, którym towarzyszą nieprawidłowości miesiączkowania, nadmiernego wzrostu włosów na ciele, wzrost wielkości jajników, a także otyłości. Te dwa ostatnie objawy nie występują u każdej kobiety.

Aby nie przegapić policystycznych jajnika, należy zwrócić uwagę na regularne miesięczne, aw przypadku dużego opóźnienia natychmiast skorzystać z pomocy lekarskiej. Czasami kobiety doświadczają przeciąganie ból w jamie brzusznej. Ten objaw powinien być również informowany.

Istnieje błędne przekonanie, że stosuje się do ginekologa powinno być tylko po ślubie. Ale choroba jest bezpośrednio związana z młodymi dziewczynami. Fakt, że policystycznych jajników, co powoduje dość trudne do ustalenia, jest w okresie dojrzewania. A jeśli to początek rozwoju tej patologii jest nieodebranych, dalsze leczenie może być mniej wydajne.

Istnieje uzasadnione pytanie: dlaczego choroba zaczyna się w tak młodym wieku? Najczęściej jest on promowany przez wczesnej traumy i częstych warunkach stresowych. Może się to wydawać dziwne, ale nacisk na rozwój choroby może być ostre infekcje wirusowe dróg oddechowych, a także przewlekłe zapalenie gardła migdałki. Patologia może wywołać gwałtowną zmianę klimatu i złe warunki środowiskowe. Wszystkie te czynniki, w połączeniu, a indywidualnie doprowadzić do nieprawidłowego działania układu nerwowego, co z kolei zaczyna „właściwie nadzorować” pracę jajników.

Jakie konsekwencje może spowodować jajniki policystyczne? Niektóre dziewczęta i kobiety są oznaczone krwawienia z macicy. Jeśli choroba jest nieleczona przez długi czas, istnieje ryzyko zachorowania na raka endometrium. I, w konsekwencji tego wszystkiego, sterylności.

Co do leczenia zespołu policystycznych jajników, jest prowadzone dwiema metodami. Pod uwagę przede wszystkim konserwatywne choroba Sposób tłumienia, który redukuje się do normalizacji poziomów hormonów. Ważnym krokiem w leczeniu jest stymulowanie owulacji.

W takim przypadku, jeśli leczenie zachowawcze nie dał wynik pozytywny, uciekają się do interwencji chirurgicznej przez laparoskopii. Jamę brzuszną wprowadza się za pomocą lasera laparoskopii, w którym worki są oczyszczone z płynu, torbieli i nadmierny wzrost porcji. Operacja ta jest dobra, ponieważ w wyniku jej całkowicie zachowanej funkcji rozrodczych.

Czasem trzeba uciekać się do operacji otwartej. Jednak ta metoda leczenia jest najczęściej stosowany w zaawansowanych przypadkach.

Teraz wyciągnąć własne wnioski. W celu uniknięcia niepotrzebnych problemów każdemu, ważne jest, aby ściśle odnosić się do zdrowia i na pierwszym nutą konkretnej patologii, aby uzyskać natychmiastową pomoc lekarską.