250 Shares 3926 views

Co to miniatur? Gdzie tę definicję i rozwój, co jest we współczesnym świecie

Pomijając fakt, że taki miniatury, konieczne jest, aby spojrzeć w odległej przeszłości.


Wygaszacze i tytuł strony starożytnych rękopisów

Jak donosi nasze słowniki i encyklopedie, dawno temu, kiedy nie było żadnego interesu drukowania, a Ewangelię i żywoty świętych zostały skopiowane przez strony, te rękopisy zostały ozdobione ilustracjami, tapety, wygaszacze ekranu i obrazy czapki, wykonane w jasnych kolorach. Wystarczy urządzone, wyklejki okładek i stron tytułowych książek.

Od łacińskiego minimalne lub korzenia, co tłumaczy się jako „cynobru, minimalne lub” – red paint – było słowo miniaturze, na małą skalę oznacza żywe obrazy. Przed współczesnych przetrwała tych pierwszych figurek, które dzisiaj są zabytki.

Przykładem odpowiedzi na pytanie o to, co jest miniaturowy w starożytności, to wygaszacz ekranu Ewangeliarz Ostromira 1057 – jest jednym z najstarszych zachowanych książki.

Miniatur w stylu Fedoskino

Stopniowo było przeniesienie tego słowa znaczeniu od wielkości obiektu. Dziś pytanie, co jest miniaturowy, każdy powie, że jest to coś bardzo małe, ale piękne. A stało się to ze względu na fakt, że w 18 wieku zaczęły pojawiać się rozmaite dzieła sztuki, które mają bardzo małe wymiary, ale wykonany z wielką starannością, delikatnością i wdziękiem.

Na przykład, w miejscowości Fedoskino kupca Korobov zorganizowany kozyrochnoe produkcję w 1795 roku. Kilka lat później, zainspirowany wizytą w fabryce Brunswick Johann Shtobvassera, Korobov powoduje reorganizację swojej produkcji. Teraz tutaj zaczynają produkować małe produkty wykonane z papier-mache – tabaka, naparstki, pudełka, bisernitsy które zdobią grafiki, obrazy i lakierów.

W ciągu tych lat, na pytanie „co to miniaturowy” odpowiedział: „Mały, znakomicie rysowane obrazu.” Fedoskino obraz jest bardzo cenione w ubiegłym stuleciu. Oni przedstawiany jej sceny z życia wsi: ciągnione przez konie, herbata, festiwali ludowych i uroczystości, randki. Grupa utalentowanych artystów i teraz pilnować tradycje Fedoskino stylu malarstwa i nadal tworzy miniaturowy, miłe i zachwyt miłośników sztuki.

Rzeźby w malutkich butelkach

Zatem znaczenie słowa miniaturowy dzisiaj – to dzieło sztuki wszelkiego rodzaju, w którym łaska, staranne wykonanie i bardzo małe rozmiary.

Zainteresowania w tym względzie dzieło japońskiego artysty-rzeźbiarza Akinobu Izumi, który zaskoczył świat z ich doskonałej rzeźby talent miniaturowych w małych butelkach.

W stożku o jasnej wysokości 22 mm i 12 mm szerokości Akinobu udaje się doprowadzić cały świat! Tiny rower i szkielet tyranozaura, drobnymi postaciami miłośników i Viking statku, ławki, który jest mniejszy od główki zapałki, umieszczone w zaskakująco małej przezroczystym pojemniku, nie może pozostawić nikogo obojętnym widzem.

Book-miniatury

Jeszcze bardziej uderzające małe książki, które są wykonane bardzo prawdziwych rzemieślników. Czytać coś w nich jest możliwe tylko w przypadku korzystania z bardzo silną lupę. Niektóre książki zmieścić w skrócie, podczas gdy inne są przechowywane w pudełku na pierścienie.

Właściwie, co tam się być zaskoczony, gdy każdy z wczesnych objawów dzieciństwa opowieści o Lefty zrozumiały pchła! Tak, rosyjski mistrz – mistrz wszystkich zawodów!

miniatury literackie

Stopniowo słowo „miniaturowy” przeniknął w innych dziedzinach techniki, na przykład w muzyce i literaturze. Według tych samych kryteriów – małe formy, elegancji i precyzji wykonania – wiele elementów nazywano miniatur.

Opowiadania, lakoniczny objętość, ale niezwykle pojemny zawartość, zwany miniatury literackie. Często w miniaturach jest prawie żadne działania, jest tylko szkic, zdjęcie. Ale, używając zdolności obrazów, porównań, przymiotników, autor tworzy kilku słowach cały ludzki los.

„Siedziała samotnie na ławce, i zimne strumienie deszczu spływały jej po policzkach. Tam, w domu, nie było muzyki, zabawa, młody, pełen siły i zdrowia ludzi. Jednym z nich był syn …

Ludzie w domu śpiewali i tańczyli, pili wino i jadł hot pachnące kurczaka. A ona siedziała samotnie na ławce – to nie ma miejsca w ich kręgu. Zimne strużki deszczu spływały po policzkach, a zły wiatr na drodze lonely suchych liści … To samo samotna i bezużyteczna teraz … "

Tales Miniatures

Szczególne miejsce w literaturze opowieści zajmują niewielką objętość, nazywane są również miniatury. Zazwyczaj jest to bajka dla najmłodszych, gdyż trudniej usłyszeć i zrozumieć wielką pracę. Są to klasyczne baśnie ludowe, takie jak „Speckled Hen”, „rzepy”, „Gingerbread Man”, „Terem komora jest”, „The Snow Maiden”, „zwierzęta Zimowanie”, „Masza i Niedźwiedź”, „Trzy misie” i inne. Stanowią one złotą fundusz literatury dla bardzo małych dzieci. Książki dla dzieci są często niewielkie rozmiary, potwierdzające ich przynależność do takich malutkich figurek – książek, kochanie, jak często są one nazywane.