184 Shares 9897 views

Wbudowana w urządzenia lub konwencjonalne?

Ostatnio zacząłem się cieszyć dużym popytem wbudowanych urządzeń kuchennych. Spróbujmy zrozumieć – dlaczego?


1. Piec lub wbudowany w piekarnik i płytę grzejną.

Niewątpliwie, najbardziej popularne są wbudowane w kuchenki i piece. Razem mają taką samą funkcjonalność jak klasyczny piec. Ale istnieją pewne różnice. Można spróbować zidentyfikować je samodzielnie, ale można na podstawie opinii i błędów innych. Z niewielką pomocą w tej sprawie pisaliśmy ten artykuł.

Pisząc ją, staraliśmy się pokazać wszystkie najbardziej proste i znajome: specjalnie wybrany obraz, który pokazuje najbardziej proste jedzenie, bez fanaberii i kosztownych udoskonaleń konstrukcyjnych. Taki zestaw może być w żadnym z naszej kuchni, więc wziąć te zdjęcia przyzwyczajeni do z praktycznego punktu widzenia.

Wygląda jak zwykły piec w kuchni:

Jak widać, to od razu wyróżnia się spośród ogólnej liczby szaf podłogowych. Uczynić jeden blat nie uda. Taka płyta często ma szerokość 50 cm, który jest w pobliżu oraz standardowy rozmiar szafy osadzone piecu pod 60 cm Teraz porównać wbudowanego technologii .:

Natychmiast zauważalne, że technika ta jest znacznie mniej widoczne. Co więcej, nie tylko ze względu na fakt, że pierwsze zdjęcie Kuchenka biały, ale nie tutaj. Tylko nie podzielić blaty powierzchni i dna zestaw słuchawkowy, więc szukać go przesuwać, a nie przywiązanie do niektórych występów i szczelin. Standardowy zespół zajmuje szerokość (wraz z obudową) 60 centymetrów. 10 centymetrów więcej o bardziej przyjemnego wyglądu. Jest to standard dla większości pieców.

Jeśli te 10 centymetrów krytyczny, aby walczyć o każdy cal kuchni skromnych rozmiarów, może warto zrezygnować z piekarnika. Lub nawet umieścić je wszystkie. Nawiasem mówiąc, można zaoszczędzić przestrzeń zostanie zapisany w naszym drugim artykule.

Wróćmy do wewnętrznych: drugie zdjęcie w prawym dolnym alkowy z widoczną stałą mikrofalową. To wyróżnia się z tła, powodując oczy złapać nią. Może ze względu na doświadczenia, aby zamknąć coś, że część obrazu i docenić formę bez niego.

Kolejną zaletą wbudowanej technologii (taki sam piekarnik) jest płaska. Panel przedni wyposażony w jednej płaszczyźnie z przodami kuchennych, przy czym dolna część konwencjonalnej płyty może być nieznacznie wklęsła. Nawiasem mówiąc, w przestrzeni pod pieca jest często instalowany szufladę, która może pomieścić patelnie i kilka innych przedmiotów.

Oprócz płaskiego panelu przednim, wygląd jest zwykle zwięzły i prosty, że nie męczy oczu.

Ale rozważyć plusy i konwencjonalnych płyt. Mniejsza szerokość. Niższy koszt. Zwykle razy 1,5. Łatwa konserwacja: zaawansowany, niepełnosprawnych połączony (która często jest), nie wymaga specjalnej szafki, w których jest to niezbędne do zainstalowania.

Ale w ogóle, nie będziemy dręczyć Cię dalej pisać i próbować podsumować:

Zwykły talerz:

+ cena

+ Wzrost (50 cm szerokości w porównaniu z 60)

+ Nie wymaga skomplikowanej instalacji

+ Nie wymaga dodatkowych elementów

– nie tak atrakcyjne pod względem wyglądu

– szczątki mogą zatkać do niego, a boki

Montaż:

+ Możliwość korzystania tylko kuchenkę lub piekarnik

+ Pieca, może być ustawione oddzielnie, na przykład w przypadku dużej ołówka

+ Wygląda ładniej

+ Zanieczyszczenia nie zatyka się pomiędzy płytą a sąsiednimi szaf lub za

+ Możliwość wygrania natychmiast 30cm powierzchnię blatu Umieszczenie z parą palników

+ Nie wymaga takiej opieki, jak zwykłą płytą – śmieci gdzie się schować

– ustalić cenę powyżej

– połączenie (w przypadku wariantu gazowej) 2 razy droższe

– specjalne meble potrzebne do montażu

Na ten temat płyt skończyć i przejść do rzeczy:

2. Rozciąganie: zabudowany, czy nie?

Istnieje sporo różnych typów okapów: wbudowany, Kopuła, mod, standard, classic, Premium, wyspa, róg, etc. itd. Dla wszystkich tych typów zostaną omówione w innych artykułach, tu pod uwagę tylko wbudowany moduł lub nie. Jak zawsze, dla jasności, natychmiast po zdjęciach:

Na naszej stronie znajduje się artykuł „Zintegrowany okap – co to jest?”, Więc odpowiedź jest raz krótko. Ale najpierw obraz konkurent

I tylko do porównania:

Wbudowany okapu:

+ cena

+ minimalne wymiary

+ Niska technologia widoczność 🙂

– minimalna funkcjonalna (Chociaż funkcja rysunku jest realizowany w 100%)

Okap innego typu:

+ Jest ciekawym elementem w projektowaniu kuchni

+ Rich funkcjonalne (różne inteligentne funkcje, panele sterowania, etc.)

+ Wysoka wydajność

– cena

– wymiary

Najbardziej popularnym modelem w Rosji Krona Kamilla

Innym rodzajem blisko osadzone są konwencjonalne rysunek:

Mając do czynienia z ekstraktem, przejdź do kroku (wbudowany w urządzeniach)

3. Zmywarka: budować czy zostawić paradę?

Tu wszystko jest znacznie prostsze: zwykły, zmywarki nie różnią się znacząco pod względem wielkości. Na przykład, jeśli piec jest dość łatwe do zainstalowania w środku kuchnia (aby wyspę), tak podsumowując energii elektrycznej na etapie naprawy, aby przynieść wody nie będzie już tak łatwo. Jeśli nie przewidują żadnej szczególnej niszy do instalacji zmywarki, będzie to część szafek kuchennych. widać, przez analogię z piecem w ustępie 1, jak może to wyglądać. Jeśli kuchnia nie jest taki sam jak kolor panelu przednim maszyny (co jest w większości przypadków), wówczas będzie ono silnie wyróżniać. Przy drzwiach taki sam zestaw zbudowany elewacji i staje się całkowicie niewidzialny:

wniosek:

Zwykle Zmywarka:

+ cena

+ Kontrola dostępu w każdej chwili

+ Nie wymaga specjalnych mebli do instalacji

+ widoczne

Zintegrowana zmywarka:

+ Zupełnie nieistotne

+ Bezpieczny dla sztuki guzikiem będzie dalej (aczkolwiek dość kropli) wygaszanie urządzenia działającego hałasu

– cena

– Zarządzanie jest dostępna tylko wtedy, gdy pokrywa jest otwarta

Popularne urządzenia do zabudowy. Znane marki: Korona, Fornelli, Shindo, Flavia