786 Shares 2042 views

Wypadek na Reftinskaya: Przyczyny i uszkodzenia zdjęcia

Wypadek na Reftinskaya był poważnym testem dla całego systemu energetycznego naszego kraju. Do tej pory przedstawiciele Komisji skonfigurować do zbadania jego przyczyn, nie może dać jednoznacznej odpowiedzi na temat przyczyn tego incydentu.


Dochodzenie własna została przeprowadzona nie tylko przez takie agencje jak Ministerstwo Energii i Federalnego Rostekhnadzor. Dochodzenie w sprawie wypadku na Reftinskaya przechowywane i dziennikarze udali się na miejsce tragedii, po przedstawieniu z kierownictwem stacji, a po wysłuchaniu opinii niezależnych ekspertów.

Tragedia na dworcu

Pożar, który miał miejsce 22 sierpnia tego roku, dwa po południu, było wynikiem stopionego metalu splash. Na Reftinskaya wypadku doszło z powodu awarii izolatora. Takie stwierdzenie brzmi jakby nie ma tragedii nie było życia na stacji przechodzi w tryb normalny.

Wersja Doe

Najbardziej kompletna wersja wydarzeń wystąpił były informacje przekazane przez Ministerstwo Energii. Wypadek na Reftinskaya uważane za przyczynę zniszczenia kondensatora linii wysokiego napięcia (220 kV). W rezultacie doszło do uwolnienia oleju, wyłącz zapłon podczas swoich opon sekcji. generowanej mocy jest zmniejszony w stacji o maksymalnej wartości (Mw 2295) do zerowania.

Konsekwencje utraty mocy

Wypadku doszło na Reftinskaya oznaczało natychmiastowe zadziałanie automatycznych systemów ochrony. Wszystkie linie wysokiego napięcia, które idą od dworca, jest wyłączona. Reftinskaya (wypadek w 2016 roku, mówiąc dokładniej) wywołała liczne awarie kaskadowe w całym kraju.

systemy energetyczne w wielu rosyjskich regionach musiał przenieść się do izolowanego systemu pracy. Ostatecznie, wypadek przy Reftinskaya pozostawiony bez pełnej mocy zaledwie sześciu regionach Syberii. Zajęło to dużo wysiłku, aby powrócić do normalnego funkcjonowania władzy.

ekspertyza

Argumentując, o którym zdarzył się wypadek na Reftinskaya, eksperci zgadzają się, że jest to jedna z największych katastrof spowodowanych przez człowieka w przestrzeni poradzieckiej.

Jako główne przyczyny ogromnych wstrząsów nazwali kondensatora sprzęgającego. Pręt ma dwa metry długości, mającą ceramiczny pierścień izolacyjny zawartą w stopionym masłem.

Dokładne informacje o tym, czy eksplodował kondensator, eksperci nie mają, ale to jest miejsce, gdzie główną przyczyną wypadku na Reftinskaya. Eksperci trwają prace, określone inne możliwe przyczyny pożaru na stacji.

Według lokalnych mieszkańców

Mieszkańcy najbliższej wsi Rieftinskij dowiedział się od krewnych, że wypadek miał miejsce w Reftinskaya. uszkodzenie zdjęcie widzieli tylko w gazetach. Kiedy dziennikarze przybyli w tych miejscach w celu przeprowadzenia własnego niezależnego śledztwa, zaczął prosić mieszkańców obszaru tragedii, wszyscy oni, bez wahania odpowiedział, że nastąpił wybuch skraplacza oleju. To doprowadziło do konsensusu przedstawicieli wątpliwości prasowych, postanowili pójść na scenę.

Umieścić wypadek

Obraz, który pojawił się przed dziennikarzami, był przygnębiający. W rezultacie wyrzucenie z roztopionym masłem na terenie dziesięciu kilometrów kwadratowych ziemi zostało całkowicie spalone. Z drogi, doskonale widoczne miejsce tragedii.

Obok ogrodzenia, który został rozciągnięty drut kolczasty, trawa została spalona. To tutaj, że spalone vplesnuvsheesya oleju kondensatora. Świadkowie twierdzą, że najpierw się głośny wybuch, a potem nastąpił krach.

dziennikarskie śledztwo

Wiele mieszkańcy obserwowali iskry z łuku elektrycznego jako zwarcie na następny do siebie odcinków drutu. Ludzie mówią, że wrażenie, jakby całe niebo było wypełnione iskrami.

Jest to potwierdzenie tego, jak poważny był wypadek przy Reftinskaya. Zdjęcia zrobione zaraz po tragedii, potwierdzają skalę tragedii. Dziennikarze spędzają niezależne dochodzenie, nie udało się sfotografować następstw wypadku.

służba bezpieczeństwa przedstawiciele Reftinskaya poinformował prasę, że stacja była strategicznym celem, więc wszelkie zdjęcia i wideo zabronione. Po interwencji w sytuacji służby prasowej PJSC „Enel Rosji”, bezpośredniego właściciela elektrowni, udało się rozwiązać sytuację konfliktu.

Po weryfikacji tożsamości dziennikarzy szef stacji paliw bezpieczeństwo pozwolił sfotografować miejsce wypadku. To właśnie te zdjęcia zostały opublikowane, ale przyciąga uwagę rosyjskich ekologów. Wieśniacy Rieftinskij uwierzyć, że były to po prostu szczęście. Jeśli stacja nie działa w celu ochrony systemu, skutki wypadku byłyby znacznie większe.

W wywiadzie Oleg Kosmenyuk na stanowisku zastępcy dyrektora generalnego „Enel Rosji”, zauważył, że natychmiast po otrzymaniu informacji o wypadku, poleciał do Jekaterynburga. W jego wersji, otwarte urządzenia rozdzielcze, przeznaczone do 220 kW, było całkowite zniszczenie kondensatora sprzęgającego.

W rezultacie zwarcie zaobserwowano, że rozprzestrzenianie się na oponach przeznaczonych do 220 kW. W chwili tragedii w pełnym wzięło udział sześć jednostek napędowych.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych systemów automatycznej ochrony dostępnych na stacji po technologii zamka podróż mogłaby stopniowo wyłączyć wszystkie jednostki napędowe. Takie działania zostały wyeliminowane wszelkie możliwości kontynuowania wypadek.

Sytuacja w zakładzie jest obecnie

Operator systemu nadano wniosek o włączenie do normalnego funkcjonowania wszystkich ośmiu bloków energetycznych. Zaledwie kilka dni po tragedii została przywrócona funkcjonalność szóstego urządzenia, a następnie powrócił do normalnego harmonogramu drugiego bloku.

Do środy 24 sierpnia dworzec odzyskał swój pierwotny tryb pracy. Dzięki skoordynowanej pracy zawodowej energetyków, udało się w jak najkrótszym czasie, aby radzić sobie z sytuacji awaryjnej.

specjaliści wersja

Inżynierowie odpowiedzialni są dokładnie na pytania reporterów o tym, czy mógłby się wydarzyć bardziej poważne i potężny wybuch, gdyby nie profesjonalizm stacji personelu i sprzętu. powiedział prasie, że one są zawsze gotowe na wszelki wypadek, i pracują w celu stworzenia kompletnego systemu środków mających na celu poprawę ochrony stacji.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Szczególną uwagę przywiązuje się do ciągłego szkolenia personelu, prowadzenie ćwiczeń ratowniczych. Podczas tych sesji są modelowane różnorodnych sytuacjach problemowych, aby umożliwić pracownikom doskonalić swoje praktyczne umiejętności, aby zrozumieć zachowanie w przypadku wystąpienia sytuacji awaryjnej.

Po zakończeniu szkoleń wymaganych do zrozumienia działania każdego pracownika stacji, analizowane wszystkie niedociągnięcia, następnym razem nie były one powtarzane.

Eksperci twierdzą, że to właśnie dzięki skoordynowanej pracy personelu stacji był w stanie szybko poradzić sobie z awaryjnej uniknąć wypadków. W trakcie dochodzenia okazało się, że dziennikarze, że sytuacja nadzwyczajna już się stało na Reftinskaya we wrześniu 2000 roku.

Pracownicy stacji potwierdził ten fakt i zauważyć, że w obu przypadkach, jako podjęte w celu rozwiązania poważnych konsekwencji lądował na fazie zerowej stacji, czyli utrata mocy.

Dlatego cały trening z personelem pracującym, systematycznie prowadzone przez specjalistów w zakresie bezpieczeństwa pracy związanej z eksploatacją pracowników, gdy wystąpi alarm w tym scenariuszu.

wniosek

Jedna z wersji wypadku, uważany różne komisje ekspertów, posiada wyjątkowo wysoką temperaturę, ustawić czas w tym regionie. Bezpośrednia reakcja do związku pomiędzy rozłożonym kondensator niewłaściwej temperatury w trakcie badania wykazały obecności.

Specjaliści z wgląd w pracę tego urządzenia powiedzieć, że jako jedna z przyczyn nagłych przypadkach może być ukryta wada (małżeństwo sprzętu), a także naruszenie zasad działania, wadliwe instalacje montażowe. Eksperci wyjaśniają, że instalacja tej klasie urządzeń energetycznych głównie z usług osób trzecich.

Ze względu na fakt, że okres gwarancji został zakończony, to będzie trudne do przypisania im odpowiedzialności. Eksperci wskazują również na potrzebę systematycznego monitorowania stanu stacji i przydatności terminowej konserwacji.

Profesjonalna moc nie wyklucza możliwości negatywnego wpływu na normalne działanie kondensatorów nienormalnie wysokie temperatury. Są przekonani, że warunki naturalne może być dodatkowym czynnikiem, który wraz z zasobami ludzkimi doprowadziło do sytuacji kryzysowej. Ich pozycja, to wyjaśnić na podstawie wysokiego kursu szkolnego w fizyce. Podczas ogrzewania, rozszerzanie oleju, zdarza się, że mogą spowodować eksplozję.

Jego pozycja na tej tragedii, jej konsekwencje dla przyrody jeszcze nie wyraził ekologów. Oni nadal analizować zmiany zachodzące w regionie, aby ocenić powagę wypadku w elektrowni wodnej. Dochodzenie wypadek na Reftinskaya trwa.