274 Shares 7338 views

Płyta główna Asus P8H67: Cechy i opinie

Dość dziwne, aby usłyszeć od właścicieli urządzeń komputerowych, nabyte w segmencie budżetowym wyższość produktu nad konkurentami z droższym klasy. Ale to jest całkiem możliwe, zwłaszcza jeśli chodzi o Asus P8H67 płyty głównej. Producent pozycjonuje go w segmencie mediów i funkcjonalność Urządzenie pozwala na korzystanie z płyty głównej, nawet fani dynamicznych gier zasobów.

Foresight technologów Asus

Rozmiar płyty głównej mini-ITX znana na rynku od dziesięciu lat, od dnia, kiedy firma VIA Technologies wprowadziła pierwszy na świecie mobilny Barabone-platform. Jednak dalszy rozwój miniatura nikt nie odważył systemu. W murach tajwańskiego koncernu postanowił złamać wszystkie zasady i wprowadzić na rynek uniwersalną płytę główną Asus P8H67, którego charakterystyka zadowoli zarówno graczy, jak i zwykłych użytkowników, którzy wolą korzystać z komputera jako zestawu kina domowego.

Pierwszy znajomy

Kompaktowe opakowanie z płytą główną z pewnością przyciągnie uwagę każdego potencjalnego kupującego. box wyświetla dość informacji, a użytkownik może zbadać specyfikacji bez wyjmowania urządzenia z opakowania. Płyta główna Asus P8H67 jest częstym konfiguracja, która może pochwalić wszystkich producentów na rynku takich urządzeń. Człon pudełko, inne niż płyty głównej i wtyczki interfejsu znajdzie dwa kable SATA III i 2 zysk anteny dla sygnału Wi-Fi.

Ich wygląd płyta jest bardziej jak projektant Lego, zmontowane w pośpiechu ze wszystkich składników są w pakiecie. Miniaturowe miejsca PCB producenci zmuszają do umieszczenia bardziej kompaktowych złączy i komponentów na PCB. Jednak opinie właścicieli w tej sprawie są sprzeczne, ponieważ ściśle rozmieszczone elementy nagrzewają się szybciej.

Liczne modyfikacje urządzenia

Płyty główne Asus P8H67 wprowadzony na rynek w trzech podstawowych wersjach:

  1. Dla normalnego użytkowania (Pro). Jest to modyfikacja zwraca uwagę na większości kupujących, gdyż w przedziale cenowym do 6000 rubli mały wybór wśród podobnych urządzeń.
  2. W celu zapewnienia maksymalnej funkcjonalności (Deluxe). Producent podkreśla możliwości urządzenia, zapewniając ekonomiczne funkcjonalność i możliwości mobilności multimedialnych.
  3. Aby stworzyć platformę do gier (EVO). Potencjalni nabywcy są przyciągane ciekawy system na podstawie której nie tylko media center może być zbudowany, ale także komputer do gier z dwóch kart graficznych.

Wszystkie modyfikacje mają tę samą zasadę, włączając układów i sterowników, ale znaczne różnice w rozmieszczeniu prawideł oraz połączenia pomiędzy nimi. Tak więc, dla producenta płyty głównej miał ogromny zbiór funkcjonalności zmniejszone kontrolerami pamięci DDR3 SO-size, które są stosowane w laptopach.

Silence – gwarancja zdrowia

Tak, producent musiał walczyć o każdy milimetr kwadratowy płytce drukowanej, to mówi, i przeniesienie portów SATA III w górnej części i lokalizacji dwóch mostów w okolicy. Nawet bateria utrzymać władzę Asus P8H67 BIOS jest prostopadła do płytki drukowanej. Jednak w badaniu złącza dla procesora można odkryć, że dużo wolnej przestrzeni wokół gniazda, a akumulatorem (Kondensatory) mają niską wysokość (nie większy niż procesor).

Producent powinien złożyć hołd – on przejmować montażu ogromny radiator jako systemu chłodzenia, ponieważ nie obracające się elementy chłodnicy stworzyć cichszą systemu. Świadczą o wzmocnionej płytki montaż gniazda procesora, który znajduje się na odwrotnej stronie płyty głównej. Sądząc po opiniach właścicieli, problemy z pasywnym chłodzeniem, nikt nie obserwuje się podczas pracy z komputerem.

Funkcje akcelerator graficzny

Płyta główna Asus P8H67 obsługuje zintegrowane grafiki, jednak do tego, użytkownik będzie musiał ustawić odpowiednią obróbkę linii Intel Core i3 / i5 / I7 ze zintegrowanym rdzeniem graficznym. Na panelu interfejsu właściciela znajdzie wyjścia wideo cyfrowe i analogowe, więc podłączając monitor będzie żadnych problemów.

Szczególną uwagę zwraca się o istnieniu gry PCIex16 interfejs zainstalować kartę graficzną. W swoich komentarzach, wielu użytkowników twierdzi, że obsługuje wszystkie istniejące na rynku karty graficznej, ograniczenie jest tylko jeden – urządzenie wymiarowej musi zmieścić się w małej obudowie jednostki systemowej.

Pamięć nie zdarza się znacznie

W mediach, wiele negatywnych opinii o wsparciu pamięci RAM płyty głównej Asus P8H67. Po raz kolejny, Intel zdecydował się zapisać na kontroler pamięci DDR3 i nie zapewniają wsparcie dla modułów pamięci o wysokiej wydajności. Praca w ramach 1066-1333 MHz, aby osiągnąć wysoką wydajność w grach (gdy pamięć pracuje synchronicznie z procesorem) niepowodzeniem. W odniesieniu do maksymalnej ilości obsługiwanych przez chip, jest pełne zamówienie. Na granicy rozwiązań gier wynosi 32 GB, a dla innych wersjach – 16 GB.

Sytuacja jest firma znacznie lepsze nośniki. Po pierwsze, producent nie dał się stary interfejs IDE niż zadowolony z właścicieli starszych napędów optycznych i dysków twardych. Płyta zawiera również 6 SATA III-kontroler i jeden PCIex1 portu. W związku z tym użytkownik może zainstalować kilka dysków twardych, w tym szybkich dysków SSD.

panel sterowania urządzeniem

Każdy użytkownik będzie bardziej wygodne, jeśli producent zapewnia pewną powłokę, aby zainstalować sterowniki i pracować z własnego oprogramowania – jest to zdecydowanie łatwiejsze do ręcznego uruchamiania aplikacji ukrytych w folderach na dysku optycznym. Dzięki łatwości montażu w idealnym porządku płyta główna Asus P8H67 M Pro. BIOS, sterowniki i oprogramowanie narzędziowe mają specjalną powłokę, która działa niezależnie od dysku i pomaga użytkownikowi poradzić sobie z zadaniem.

W odniesieniu do BIOS-u, jest również wyposażony we własny graficznego UEFI- interfejsu użytkownika, który daje użytkownikowi pełną kontrolę nad środkami nadawczo-odbiorczego. Pod względem wygody, powłoka trudno się przyczepić nawet najbardziej wymagających klientów, ponieważ można kontrolować wszystko.

Konkludując

Płyta główna Asus P8H67 naprawdę przyciąga uwagę: niewielkie rozmiary, ogromna funkcjonalność i gier funkcje pozwalają produkt być uniwersalny na rynku komputerowym. Jednak sądząc po opiniach właścicieli braki nadal istnieją. Miłośnicy gier intensywnie będzie musiał dać pierwszeństwo karty graficznej tanich klasy średniej grze, ponieważ system chłodzenia z flagowych prostu nie zmieścić się w kompaktowej obudowie. W każdym razie, werdykt jest pozytywny, ponieważ rynek jest w rzeczywistości, nie ma alternatywy, więc platforma ma wielką przyszłość.