607 Shares 5125 views

Żywność funkcjonalna – Alternatywne Leków i złe

Nie jest tajemnicą, że nasze zdrowie zależy od tego, co jemy. Według naczelnego dietetyka Moskwy Andriej Sharafetdinova do 60% zgonów w Rosji wiąże się z rozwojem chorób, w zależności od charakteru władzy – jest to choroba układu krążenia Oncology, cukrzyca, itd. Liczba ta jest znacznie wyższa niż w Europie..

Nie tylko jest to, że dobre odżywianie jest często zastępowane przez szybką przekąskę w podróży, dlatego też jakość produktów, co rodzi wiele pytań. To samo mleko podczas korzystania z niektórych procesów może zmienić się nie do poznania, utraciwszy „po drodze” większość korzystnych właściwości. Ponadto uzbrojony producentów jest cała gama sztucznych dodatków, – środki aromatyzujące, środki barwiące, środki zagęszczające, stabilizatory i tak dalej.

Ogólnie rzecz biorąc, sytuacja jest tak smutne, że nawet rząd osiągnął ręce. W lipcu 2012 roku, premier Dmitrij Miedwiediew podpisał plan działania na rzecz rozwoju państwa w dziedzinie zdrowego odżywiania polityki. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na funkcjonalnych produktów – projektowanie, produkcja, masowej edukacji publicznej.

Żywność funkcjonalna – co to jest.

Pomysł żywności funkcjonalnej urodził się w Japonii – w latach 80-tych XX wieku nie zostało przyjęte odpowiednie prawo. Zgodnie z tym prawem zostały opracowane grupę produktów, które są odpowiedzialne za utrzymanie pewnych funkcji organizmu – pokarmowego, układu krążenia, układu nerwowego, odpornościowego, itp były brane pod uwagę w tym samym wieku i wydajności społecznej .. Uczniowie, kobiety w ciąży, osoby starsze wymagają inaczej. Rezultat: według Bloomberga międzynarodowej agencji w 2012 r zdrowia ludności, Japonia jest jednym z pięciu krajów. Podczas gdy Rosja zajmuje 97. miejsce (z 145 możliwych), obok siebie z Irakiem. Średnia długość życia w Japonii jest niemal ćwierć wieku, zajmował pierwsze miejsce, tracąc tylko jego Hongkongu w 2011 roku, z powodu notorycznego trzęsienia ziemi i tsunami.

Żywność funkcjonalna – to nie jest coś egzotycznego. Niektóre z nich możemy dowiedzieć się na biurku codziennie: może to być chleb, ale z dodatkiem pierwiastków śladowych lub pieczone całego ziarna według specjalnej technologii; może to być sól z dodatkiem jodu; Może to być produkt mleczarski o bifidobakterii i bakterii mlekowych. Jednym z głównych warunków stosowanych do produktów funkcjonalnych – jest to okazja, aby być zawarte w codziennej diecie, a posiadanie przyjemnym smaku. Skuteczność i bezpieczeństwo żywności funkcjonalnej jest potwierdzona badaniami klinicznymi.

Inną kategorią żywności funkcjonalnej są specjalnym rozwój nowoczesnych naukowców, które używają „siły natury”, takich jak wyciągi z roślin, owoców, jagód, warzyw, produktów pszczelich. Na przykład, takie produkty użytku domowego, takie jak żelki i czekolady „Traktuje zdrowia” i fitomiksy FitoGuru.

żywności funkcjonalnej i suplementów diety vs leków.

Dodatek biologicznie aktywnych (BAA) na żywność – kompozycję substancji biologicznie czynnych, przeznaczonych do bezpośredniego przyjmowania z pokarmem lub z wprowadzeniem produktu spożywczego.

Jak widać z tej definicji, BAA – to właśnie sprawia, że funkcjonalność produktu zwyczajne, czyli „łukowate” szereg niezbędnych substancji ustrojowych … Zrównoważona dieta z żywności funkcjonalnej eliminuje potrzebę stosowania suplementów diety.

Jeśli chodzi o leki, potrzeba dla nich jest bezpośrednio skorelowany ze stanem zdrowia. Jeśli nie chorują, dlaczego brać leki? Eksperci przewidują najbliższych 15 lat na świecie produkcja i konsumpcja żywności funkcjonalnej będzie około 30% procent rynku … i taka sama ilość leków na obniżenie ilości produkowanych. Przyjemna perspektywa. Szkoda, że jest to nieco niejasne … dla naszego kraju.