264 Shares 7288 views

Baśń „Puss, kogut i lisa.” Uczenie się uważnie czytać

W Rosji od czasów starożytnych ułożone pouczające historie o zwierzętach. Widzieli chłopów w pobliżu swoich chatach i znał ich zwyczaje i znaków. Są one przypisane bestie z cech ludzi. Bajka „Kot, Kogut i Fox” – wspaniały przykład charakterystyki przenoszenia ludzi na zwierzęta. Bohaterowie w bajkach można podzielić na mocnych i słabych stron, przebiegłych i głupich.


Kto jest autorem baśni „Kot, Rooster and the Fox”

Wykonana jest w różnych wersjach w rosyjskich miastach i wsiach. Wraz z gawędziarzy, który lubił coś dodać od siebie, że jest przekazywana z jednej miejscowości do drugiej. Wszędzie robi się nieco różne opcje. Oznacza to, że nie ma konkretnego autora. Ta sztuka ludowa, przekazywana ustnie z jednej osoby na drugą.

Kolektory z bajek

Ale naukowcy są nimi zainteresowani. Afanasiev nagrał trzy wersje tego Przestroga. Pierwszy kończy się tragicznie. Lis zjada koguta. Pozostałe dwa mają szczęśliwe zakończenie – kot udaje się pomóc swojemu przyjacielowi i zapisać go od strasznej śmierci. Można powiedzieć, że Afanasiev jest człowiek, który napisał bajkę „kota, koguta i lisa.” On zachował dla nas znaki, że ludzie mają nadane bohaterów w różnych miejscach w Rosji.

Folk opowieść z happy endem

Były kot starca i koguta. Starzec poszedł do lasu, by pracować, a kot w lewo, aby znieść jego obiad i opuścił kurek monitorować dom. Z takich wprowadzeń zaczyna opowieść „kot, kogut i Fox.” Tylko kot z domu, zarówno pod oknem jest już siedzi lisa i śpiewa piosenkę, skłania peek koguta, a zapowiada się leczyć grochu. Kogut i wyjrzałem przez okno odsłonięte. Fox szybko chwycił go i przewieźli go do niej. Kogut płakał, błagał, aby Côte Kotofeevich uratował go. Usłyszałem krzyk kota kurek, szybko pobiegł, wziął koguta i lisa z powrotem do domu z nim. A kot nauczał jego przyjaciel nie wierzyć lisa, bo zjadła z kości.

Następnego dnia,

Starzec udał się do pracy, kot wrócił do swego dziadka, a dom był kogut. Lis przyszedł ponownie pod oknem i zaczął obiecywać koguta nie tylko groch, ale również smaczne ziarna. Złota Muszelka nie reaguje. Fox rzucił mu groszek, Peter jedli go i nadal starają się przekonać lisa patrzeć i traktują sobie ziarno. Kogut i wyjrzałem. Fox chwycił go. Kogucik głośno krzyknął do kota, żeby mu pomóc. Kot pobiegł Kotofeevich ratowały Pietia lisa i znowu zaczął nauczać głupiego przyjaciela. „Nie słuchaj lisa – mówi – jutro będziemy zostawiać daleko, nie słyszy, a będziesz jeść lisa”.

Lis przyszedł ponownie

Staruszek upadł daleko, daleko, a kot wziął chleb i zaniósł go. Kogut pozostał w domu, a fox było właśnie tam. Trzy razy śpiewał piosenkę, a on nie jest wgląd. Wtedy Fox obiecał wiele kogucik pszenicy i powiedział, że będzie odejść, pozwól Petera poklyuet wyglądać i dobre jedzenie. Pobiegła za rogiem, a gdy kogut spojrzał lisa złapała go. Cokolwiek krzyczy kogut, kot nie usłyszeć. To kontynuuje opowieść „kota, koguta i lisa.”

zbawienie

Kot przyszedł do domu i widzi – kogut zniknął. On rozumie, że konieczne jest, aby zapisać drugą. Guselki i wziął pałeczkę i udał się do chaty lisa. Tam, pod oknem i zaczął śpiewać piosenkę na harfie grać cicho. Fox wysłana pierwsza córka wiedzieć, kto ją śpiewa tak pięknie. I uderzył ją w głowę kota baton i umieścić w skrzynkach. Więc wszystkie podmioty zależne od lisa i zabity. Fox uważa, że nikt nie wrócił, poszła i dostał cios od klubu kot. Nie stać lisa. Kogut wyleciał przez okno, a kot wrócił do domu. Od tamtej pory żyli spokojnie.

Skład i wykres

Sytuacja jest stale powtarzany. Sugeruje to, że opowieść jest zbudowany po prostu. Akcja toczy się szybko. Rozwiązanie przychodzi szybko.

Charakterystyka bohaterów

Cat – po prostu wspaniały. Lojalnym przyjacielem, który zawsze pomoże. Jest elastyczny i niezawodny. Dochodzi do pomocy natychmiast. Nie zgubić się trudne, gdy kurek uderzyć szałas Fox. I zorientowali się, jak doprowadzić wszystkie piosenki, jeden po drugim z domu i uratował koguta. Kot jest bardzo odpowiedzialny, inteligentny, poważny i śmiały. Jak trudno mu nakazuje jego przyjaciel nie ulec piosenek lisów. Dla kota nadaje się przysłowie: „przyjaciel w potrzebie jest przyjacielem naprawdę.”

Fox – przebiegły i zuchwały. Ona jest kłamcą i oszustem. Śpiewa piosenki i fałszywe zdania, że tylko chce wprowadzić kurek z jej zhitem-bytem, a nie będzie go jeść. Savvy strona fox siebie z jej obłudy i zdrady. O tym możemy przypomnieć przysłowie: „Co jest gościem, a taka uczta”

Rooster – głupi, naiwny i bardzo ufny. On słucha, co mówi właściciel, stary człowiek i mądry kot, ale nadaje się za każdym razem na sztuczki lisów. Mają to za każdym razem wypełniona coraz bardziej uwodzicielskie obietnice, a on im wierzy. I za każdym razem nie nauczyć. Po raz pierwszy fox obiecał grochu kurek, drugi raz i ziarna, aw ostatnim smaczne pszenicy. I za każdym razem, więc lisa zwabił naiwny kogut w jego łapy. A on musi postępować zgodnie z przysłowiem: „siedmiokrotnie środek, pokroić raz”

trudne słowa

Bajka „Kot, Kogut i Lis” jest pełen słów, które muszą być wyjaśnione do dzieci. Na przykład kot „pościg”, to znaczy, że on szybko uciekł. Lub „uratowany kogut” fox – wyrwał z jej szponów. „Gęste lasy” – bardzo grube i ciemne lasy. „Psaltery” – starożytny instrument z łańcuchów. „Pudełka” – wiklinowy kosz, często z pokrywą, która jest noszona na pasie z tyłu.

Analiza opowieść „kot, lis Cock &” pokazuje, że uczy uważać na fałszywych ludzi, którzy udają tylko dobre. Jak również pomaga zrozumieć, czym jest prawdziwa przyjaźń.