252 Shares 8481 views

Propolis Maść: co pomaga, analogi, opinie

Unikalne właściwości lecznicze naturalnych produktów pszczelich są znane od wieków. Lata doświadczeń ich stosowania pokazuje, jak również miód, pyłek, wosk, propolis i inne substancje biologicznie czynne są w stanie dostarczyć ludzi z różnych dolegliwości i poprawę jego zdrowia. Jednym z takich środków jest zewnętrzną maści propolis. Na co sprawia, że ten popularny lek farmaceutyczny?


Właściwości i zastosowanie lecznicze leku

Propolis Maść przeznaczona jest nie tylko do stosowania zewnętrznego, ale również jest to bezpieczne dla pochwy lub odbytu użycia. Produkt ma gojenie ran, przeciwświądowe, antyseptyczne, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwbólowe, przeciwgrzybiczne i naturalne regeneracyjnych właściwości dezodoryzujące.

Oznacza bogatą w biologicznie czynnych składników, żywicy, pyłki, balsamów, wosk, olejki eteryczne, substancje łagodzący skórę.

Propolis maść na co pomaga?

Zastosowanie tego środka homeopatycznych w różnych celach terapeutycznych: ran zewnętrznych z procesem zapalnym różnych chorób skóry, oparzenia i odmrożenia, wrzodów i uszkodzeń na korpusie zimnego chorób zapalnych żeńskiej kuli z krakingu sutki laktacji od erozji i hemoroidami, zapalenie ucha, zapalenie skóry, neurodermit, podrażnionej ścieńczenie skóry i problemów z układu ruchowego i w leczeniu raka skóry.

Homeopatyczna maść „Propolis” jest wykorzystywane do celów kosmetycznych w celu ochrony i wzmocnienia naskórka. Wiadomo, ze względu na właściwości lecznicze chorób oddechowych: kaszel, zapalenie błony śluzowej nosa i zatok. Propolis maści stosowanych w leczeniu chorób przyzębia.

Stężenie propolisu

Dla skutecznego leczenia różnych dolegliwości jest bardzo ważna ilość głównego składnika w maści. Na przykład, do leczenia oparzeń powierzchownych, odmrożenie, zapalenie śluzówki nosa z problemów ginekologicznych i wystarczająco stężeniu 10% propolisu jako część maść. Głębszych zmian skórnych (ran, stłuczenia, skaleczenia, stłuczeń, owrzodzeń żylnych, trądzik, nadżerki, oparzenia i ciężkie odmrożenia wysokim stopniu) w wymaganym stężeniu 15% substancji podstawowej. Grzybiczych zmian chorobowych, egzemy, stanu zapalnego i sprowadza ze składnikami ropnych obróbce 20% maść propolis. Róża, zapalenie nerwu, nerwoból, rwa kulszowa i rwa kulszowa utwardzenia kompozycji w stężeniu co najmniej 30-40% pcheloproduktov.

Maści można wytwarzać w domu: 100 g wazeliny lub masło, olej oliwkowy odbioru od 5-10 do 20-40 g propolisu (w zależności od stężenia). Podstawa (wazelina lub olej), powinny znajdować się w kąpieli wodnej w celu stopienia i rozpuścić w nim „klej” pszczeli. Powstałe propolis maści (z co sprawia, że – w zależności od stężenia) działania na skórę i powierzchni nabłonka w taki sam sposób, jak nabyte w aptece.

analogi

Dla celów kosmetycznych może być używany we własnym domowym remedium z propolisu lub równoważne zwanych „Apiflogin”. W swojej konstrukcji jest wazelina, wosk pszczeli, ekstrakt z propolisu i gliceryna. Maść tę nadaje się również do leczenia uszkodzeń skóry, niegojących, złamania naskórka (w tym pielęgnacyjnych sutków), owrzodzenia, oparzenia, wysypki pieluchy dla dzieci. Dla tych celów dawka jest maść propolis „składniki Apifit” są tylko podstawową substancję, polifitovoe olej”Kyzył może", olej słonecznikowy i żółty wosk.

Przeziębienie i kaszel

Jak korzystać z zimnych maści propolis? Zastosowanie przez kaszel leku jest możliwe tylko w przypadku braku alergii na pcheloprodukty. Dzieci do lat 6 są maści pół łyżeczki na bazie masła, starszy – podwójne dawki. Dorośli mogą wypić łyżeczkę naturalnego olejku z herbaty lub ciepłego mleka małymi łykami.

Podczas leczenia przeziębienia dopuszczalne zatok skład, piersi i wewnętrzne powierzchnie przewodów nosowych. Ale nie więcej niż trzy tygodnie, można użyć maści propolis. Aplikacja na kaszel, gdyby nie zatrzymał się po upływie 21 dni, obejmuje obowiązkową apel do lekarza. Ponadto, jeśli w tym czasie poczujesz się złe samopoczucie, duszność lub inne objawy alergiczne, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Zewnętrzne zmiany skórne

Homeopatyczne maść na podstawie przypisanych propolis dermatologów w kombinowanym leczeniu wypryski i przewlekłych postaciach egzemy. Równomiernie nanosi się na narzędzie do zmiany raz lub dwa razy dziennie. Przebieg leczenia wynosi około 10-14 dni. Ten maści dobrze łączyć z alopatycznego i homeopatycznych preparatów.

Propolis Maść: cena

Kupić tego narzędzia i jego analogi na bazie propolisu może być zarówno aptek miejskich i Internet. Widmo cenowa może się różnić w zależności od lokalizacji organizacji handlu, skład leku i stężenie propolisu, a także marże handlowe i inne warunki.

Pakiet klasyczny (wielkość 25-30 g) tej mieszaniny w postaci maści, propolis, którego cena wynosi od 60 do 165 rubli dostępne dla osób o różnych poziomach dochodów. Analogi kosztów produktów homeopatycznych są w tym samym segmencie. Leki te są wydawane bez recepty oraz specjalne instrukcje.

opinie

Prawdziwe zbawienie nazywane są konsumentom niedrogi maści propolis. Co pomocy jest wspaniałym narzędziem, znane i kobiety w ciąży i młodych matek. Dla wielu ludzi, lek ten stał się prawdziwą lekarz rodzinny. Od suchość i szorstkość skóry rąk, pęknięcia na sutki atopowego zapalenia skóry u dzieci neurodermitis i jęczmień, zapalenie skóry, przewlekłe zapalenie zatok, nieżyt nosa i całego szeregu innych chorób, w stanie pozbyć się większości kupujących homeopatyczna maść z propolisu.

Jednak jej zastosowanie w każdym przypadku konieczne jest, aby uzgodnić z lekarzem. Dla wielu diagnoz maść Propolis nie tylko lekiem, i służy jedynie jako składnik złożonego leczenia.