372 Shares 9475 views

Gruszka „konferencja”. Kalorii, pożywne i zdrowe

Gruszka „konferencja”, który jest dość niskokaloryczne – najkorzystniej w Rosji. Jej soczysty i słodki miąższ rozpływa się w ustach.

korzyść

Gruszka „konferencja”, który kalorii jest dość małe w porównaniu do innych owoców, pozwala na wykorzystanie go do różnych diet. To nie zaszkodzi postać utraty wagi. Owoc ten jest przydatny dla osób cierpiących na bóle w sercu, a na dodatek, jest wskazany do stosowania w celu poprawy odporności. Gruszka „konferencja”, który znajduje się zaledwie 40 kalorii kalorii, zawiera dużo kwasów organicznych oraz błonnika.

Owoc zawiera 40 mg białka, 30 mg tkanki, 105 mg węglowodanu na 100 g Biorąc pod uwagę, że waga 200 g, wartość kaloryczna 80 kcal 1 gruszki. Jest to dobra przekąska między posiłkami lub deser nie jest zbyt ciężki posiłek. Kalorii 1 gruszka „konferencja” pozwala jej jeść przed obiadem, aby zabić apetyt i nie przepełniać żołądka w nocy. Nie zapominaj, że to owoce powinny być spożywane z umiarem, ponieważ wzmacnia żołądek.

Etykieta i witaminy

Gruszka jeść przy użyciu widelca i noża. Po pierwsze, jest cięty na kawałki, a następnie starannie obrane, oddzielone mały kawałek i umieścić go w ustach. Dużo smaczniejsze `s zęby w miękkie i soczyste gruszki i jeść ze skórą, ale jest – w domu. Odwiedzenie tego samego lub w istotnym recepcji przestrzegać etykiety. Nawiasem mówiąc, w skórze owoców dla większości witaminy (A, Grupy B, C, E, H, K), a elementy (Ca, Mg, Na, Ka, P, S, Fe, Zn, Cu, Mn, Se, F) śladowych ,

Zaleca gruszka „konferencja” kalorii wspomniano powyżej, osoby w średnim i podeszłym wieku. Ponadto, kobiety w ciąży i dzieci.

suszone owoce

Owoce są używane świeże w małych ilościach (w porównaniu z innymi krajami). W Rosji popularne suszone gruszki, których zawartość kalorii 270 kcal w 100 g Ponadto ludność korzysta z różnych dżemy, kompoty, dżemy, likiery, galaretki. Ale w obróbce cieplnej większość witamin są tracone. Dlatego lepiej jest jeść świeżej gruszki.

sok gruszkowy

owoce soczystość umożliwia doskonałe świeże. Świeży sok z gruszek – doskonały środek odświeżający. Nie wydaje się kwaśny, w przeciwieństwie do Apple, chociaż cukrów w nim mniej. gruszek ma korzystny wpływ na wątrobę i oczyszcza naczynia krwionośne z płytek cholesterolu. W krótkim czasie pozbyć się zgagi i dyskomfortu w jelitach. Jest także przydatny w pęcherzyka żółciowego i zapalenie błony śluzowej żołądka.

Gdy dieta gruszka sok należy pić raz dziennie. Pozwoli to na zwiększenie metabolizmu i przyczyniają się do szybkiego oczyszczenia organizmu z toksyn. Świeże soki należy pić trochę czasu przed posiłkiem (1-2 godzin).

Trochę historii

Gruszka dawna znanych ludzkości. O pochodzeniu drzewa nie ostateczne informacyjnym. Według jednej z wersji, gruszka pochodzi z Chin. Poeci wspomniał trzy tysiące lat temu, a czczony jako symbol długowieczności. Według innej wersji, uważa się, że pierwsza żarówka zaczęła uprawiać starożytnych Greków. Zostały one zaczerpnięte z dzikich odmian najsłodszego i dużych owoców i nasion posadzono w swoich ogrodach. Uważam jednak, że świeże gruszki najlepiej nie jeść, i uczynić z niej wina.

W Indiach to drzewo obdarzone duszą i zwierzył mu swoje tajemnice i nadziei.

Mieszkańcy krajów europejskich wyrazili zainteresowanie gruszki tylko w 18 wieku. Następnie masa jego hodowli i selekcji. Była nawet szansa produkowane odmiana, której owoce różniły smak masła.

Dzisiaj, gruszka jest uprawiana na całym świecie, z wyjątkiem terytoriów północnych. Jedno drzewo w roku upraw jest w stanie wysłać do 250 kg owoców. Pod sady grusz odłożonych znaczne obszary.

ciekawostki

 • Pieczone gruszki ( „Zgromadzenie” i nie tylko) jest stosowany w leczeniu kaszlu i zapalenia oskrzeli.
 • Te owoce są dobre nie tylko do deserów, ale również w sałatkach z mięsem, serem i orzechami.
 • Odmiany grusz są bardziej niż 3,000.
 • liście drzewa użyto zamiast tytoniu do jego wyglądu.
 • Drewno wykonane instrumenty muzyczne.
 • Gao Xinjiang Chińczyk podszedł do rosną gruszki w postaci figurki Buddy. Aby to zrobić, używa formy plastycznej. Te owoce są sprzedawane w chińskich supermarketach i nazywane są „happy gruszka”.
 • Maska z pulpy gruszki stosowane w kosmetyce. napina on pory, poprawia elastyczność, leczy pęknięcia i otarcia, tony i regeneruje.

Gruszka w kosmetologii

 • Maska do włosów zawiera miąższ tłuczone owoców i łyżeczkę żelatyny opuchniętą. Stosuje się go do głowy, po 15 minutach zmyć szamponu.
 • Ujędrniający kompozycję do włosów zawiera gruszki pulpy, jeden ubite jajko, łyżeczka soku z cytryny i taką samą ilość oleju łopianu. Wcierać w skórę po upływie 20 minut.
 • Maseczka kosmetyczna zawiera wyłącznie mięso dzikiej gruszy. Jest bogaty w substancje biologicznie czynne, które przyczyniają się do odmłodzenia skóry, gojenie drobnych zarysowań, eliminuje stany zapalne i podrażnienia.
 • Aby zmniejszyć zawartość tłuszczu w skórze może pomóc wywar z liści drzewa gruszy. Konieczne jest, aby wytrzeć twarz dwa razy dziennie.

 • Suchość skóry może pomóc miąższ gruszki z dwoma łyżkami płatków owsianych i łyżeczką oliwy z oliwek. Po 15 minutach spłukać i zastosować krem nawilżający.
 • Aby oczyścić skórę pomogą gruszki ciało (można wziąć coś w rodzaju „Spotkanie” lub jakiekolwiek inne), zmieszanego z karmelizowaną cebulą. Stosowane do 15 minut, przemywa się wodą.