590 Shares 6228 views

Przegląd podniebienia. Czym jest carpaccio

Obecnie prawie każdy szanujący się restauracja oferuje swoim gościom menu danie „carpaccio”. Ten wyrafinowany przysmak, który jest wstępnie przygotowany z surowego mięsa wołowego, można wytworzyć z dowolnym produktem całkowicie. Jego sekret popularności leży w niesamowitym smaku i boskiej postaci. Spróbuj, a nie będziesz miał problemów w tym zakresie.


Więc co jest carpaccio? Historię jej pochodzenia wraca do Włoch, Wenecja, czy raczej Geniusz szefa kuchni Dzhuzeppe Chipriani. Maestro zawsze słynie z kreatywnych potraw, więc jego restauracji było tłoczno o każdej porze roku. One stały klient był smutny, że nie zauważył szef kuchni wyszedł z kuchni, aby porozmawiać z gośćmi. Na pytanie o przyczynę smutku hrabina odpowiedziała, że lekarz zabronił jej jeść przetworzone termicznie mięso. Porozumiewawcze skinienie, Giuseppe schował się w kuchni. Kilka minut później wyszedł i umieszczone przed gośćmi nowego naczynia, wykonane z najlepszych kawałków surowego mięsa świeżego. Danie zawdzięcza swoją nazwę, ponieważ miasto wówczas wystawy malarstwa Vittore Carpaccio – słynnego malarza renesansowego. Schemat kolorów przypomina naczynia ulubionego malarza kolorów.

Czym jest carpaccio, mamy już do czynienia z. Są to cienkie paski mięsa, obficie nawadniano soku z cytryny i aromatycznych przypraw. Ale, jak zwykle, wielkie eksperymentatorzy są zawsze gotowe do oddania na klasycznych receptur popularnych potraw. Więc dzisiaj jest gotowane prawie wszystkie z nich rodzaje mięsa – wołowiny, wieprzowiny, jagnięciny, kurczaka i innego drobiu. Ponadto, należy użyć innej ryby, grzyby, warzywa, a nawet owoce.

Wielu miłośników dobrej kuchni są zainteresowani jak zrobić danie carpaccio. Istnieją dwa sposoby: mięso należy pokroić w poprzek włókien na cienkie, niemal przezroczyste plastry, lub jak dokładnie go zniechęcić. Aby to ułatwić, można umieścić produkt w zamrażarce przez krótki czas i wziąć bardzo ostry nóż. Jeśli nie można jeść surowe mięso, które mogą być trochę smażyć paski, chociaż smak potraw będzie zupełnie inna.

Co jeść, danie carpaccio

Stworzenie Cipriani kochać całym świecie. Do tej pory, zgodnie z jego niezmiennych Technologies w barze Harry'ego, gdzie można podziwiać wspaniały widok na Canal Grande i oszałamiające posiłku. Czym jest carpaccio, jasne jest dla wszystkich, ale to, co zjada? Danie jest bardzo niezależny, ale na sałatkę wygląda zadziwiająco. Przysmaki przygotowane na klasycznej receptury, podawane z białego wina i aromatyzowane ze świeżym chlebem. Ryba delikatność połączyć z rukolą, orzeszkami pinii, sos pesto.

Teraz, gdy wiesz, co carpaccio, będzie w stanie zidentyfikować go na płycie bez żadnych problemów. Ponadto, nie bój się próbować pięknie określonymi plasterków surowego mięsa lub innych produktów. To jest najlepszym rozwiązaniem, aby uzupełnić organizmowi witamin, a dla witarianie – całkowicie nieodzowne danie. Wegetarianie będą zachwyceni potraw przygotowanych przez ich potrzeb. Carpaccio będzie dobrym dekoracji dla każdej tabeli: miłym zaskoczeniem dla gości lub członków rodziny. Eksperyment, spróbować smaku jego życie – ona ma wiele różnych „kolorów”!