243 Shares 5522 views

Kim są panowie i szlachta?

W tamtych czasach, gdy rządzili książęta Rusi powstawanie warstw uprzywilejowanych – szlachty i bojarów osiedli – jest naturalnym procesem. Początkowo ich przedstawiciele byli głównie kombatanci. Wspólne dla obu klas, że należały one do grona tych, którzy najbardziej zaufany księcia, a kto mógłby polegać. Ale nie każdy wie, kto szlachta, i jak różnią się one od bojarów.


pojawienie się klasy

W oparciu żyjący z ostatnich danych może sugerować, że klasa zarodkowanie bojar przypada na górnej 9 wieku. Kolejne sześć wieków, że posiada wiodącą pozycję w społeczeństwie feudalnym.

Dokument historyczny „Laurentian kronika” występuje termin taki jak „szlachty”. Tzw kora brzozy, składa się z około 12-13 ml., Dał szczegółowy opis tego, kto tych panów.

Kim są ci ludzie?

Od momentu wprowadzenia do końca 12 wieku istniała zasada: książę podjął decyzję, który w swoim środowisku jest w stanie nosić honorowy tytuł „pana”. Takie szczęście książę mógłby powierzyć zarządzanie jego armii. Bojar podano również możliwość dysponowania ziemi, która stała się własnością, dziedziczona jako, że tak powiem, trofeum wojenne Prince.

W zależności od zajmowanego stanowiska i wpływ bojarów zostały podzielone na dwie kategorie:

  • bardzo bogaty – starsi bojarzy;
  • gorzej – przedstawiciele najmłodszych drużyn.

Pierwszym warunkiem się z małą armię – wojowników niż są często nadużywane, konkurują ze sobą, a nawet z księciem. Większość szlachty wysokich rangą siedzieć w Dumie. Książę został zmuszony do słuchania ich ciężki zdaniem, gdy pytanie o znaczeniu krajowym lub sądowego. Książę docenione bojarów i szlachty, ale są one regularnie w sprzeczności ze sobą.

Młodsze szlachta i rycerze dzieci są mianowani przez księcia na różnych ważnych stanowiskach: Falconer, oczyszczenie, skarbnik, stewarda, Butler, itd. Podczas, że pensje otrzymują – „karmienie się” …

Określenie „pan” jest oczywiście związana z obsługą na książęcym dworze, który jest do wykonywania wszelkiego rodzaju zamówień wojskowych, części finansowej lub gospodarczej. To właśnie przedstawiciel przeszkadza młodszych drużynach. W nagrodę za wierną służbę i męstwo podczas szlachcica walki otrzymał kawałek ziemi z chłopami. Od 15 wieku szlachetny tytuł staje się dziedzictwem. Jednocześnie dedykowane do użytkowania gruntów i przekazany do spadkobierców. Kim są arystokraci, studiując w liceum.

Wykwintny nieruchomości utraty dominującej pozycji w 17. wieku. Początek tego procesu były reformy Piotra I. Wręcz przeciwnie, szlachta dano więcej przywilejów ze względu na manifest Piotra III i Katarzyny do odczytu i zapisu, odpowiednio, w 1762 i 1785, odpowiednio.

Cechy wyróżniające bojarów i szlachty

Szlachetność 17 wieku, mają szczególną pozycję jako klasa bojarzy traci swoją pozycję. Ale mimo to warto zauważyć różnice od możnych bojarów:

  1. Bojarzy zrównane z wielkich feudałów. Byli właścicielami ziemi, która miała być dziedziczona. Szlachta, którzy służyli księcia lub starszy bojar przed 14 wieku nie miał takiego prawa.
  2. Jeżeli Pan ma swobodę wyboru, które służyć księciu, szlachcic zależała od woli właściciela.
  3. bojarzy długi czas odgrywał ważną rolę w życiu publicznym, podczas gdy szlachta nadarzyła się okazja z przystąpieniem Petra Velikogo.

Z artykułu dowiedziałeś się, kto szlachta i jakie stanowisko zajęli w okresie panowania książąt i królów.