579 Shares 7458 views

Jak wybrać kasetę do oczyszczania wody? Rodzaje, zasada operacyjny, ceny

Bez wody człowiek może przeżyć nie więcej niż pięć dni. Dlatego, aby powiedzieć, jak to jest konieczne, zasobów, prawdopodobnie nie powinno. Ale jakość i czystość źródłem zdrowia i siły zależy bezpośrednio od stanu osoby. Wiele do czynienia z faktem, że płyn tap pachnie wybielaczem lub ma dowolny kolor. Dlatego kwestia dodatkowego filtrowania występuje w każdej rodzinie. Ale niektóre wkłady filtracyjne i dać pierwszeństwo, należy rozważyć szczegółowo.


typy

Istnieją trzy podstawowe typy urządzeń.

  1. Filtr-dzbanek. Wykonano z tworzywa sztucznego i składa się z dwóch części. Faktycznie, dzbanka i usuwalny pojemnik do oczyszczania wody. Co dobre, jest to urządzenie? W tym, że nie wymaga stałej instalacji. Dlatego nadaje się nie tylko mieszkania, ale także dla ogrodu, biura. Wadą tego urządzenia – minimalny zasób do zaledwie 750 litrów.
  2. przywiązanie filtr na dźwigu. Takie urządzenie wymaga zainstalowania na suwnicy za pomocą specjalnych dysz. Nadaje się do zastosowań z dobrym ciśnieniem wody. W zależności od producenta i na których wkład jest stosowany do oczyszczania wody, zasób może wynosić do 1000 litrów.
  3. Filtr z noclegiem pod zlewem. Tego typu urządzenia wymaga stałej instalacji. Ponadto, płyn powinien być dostarczany w dobrym ciśnieniem. Co dobrego jest tego rodzaju? Przede wszystkim, można wybrać dowolny stopień oczyszczania. Zasobów, takich urządzeń w górę 15 000 litrów.

Najważniejszym składnikiem każdego filtra jest kaseta do oczyszczania wody. To zależy od niego i jakość uzyskanej cieczy i życia urządzenia.

Dla ułatwienia utrzymania wkładów do systemów oczyszczania wody, aby wymiennego. należy stosować wypełniacz wydajność i określenia zasobów, stopień oczyszczenia i przez jakiego rodzaju zanieczyszczeń.

Kasety do obróbki mechanicznej

Ten element polipropylenu. Używany jako obróbki wstępnej przed innymi filtrami. Radzi sobie z dużymi cząstkami zanieczyszczeń. Może to być piasek, muł, rdzę i inne. Niestety, ma ona tendencję do gromadzenia się na siebie wszystkie śmieci. Dlatego, aby oczyścić, zmiana powinna przynajmniej raz w roku lub co najmniej blokada.

Adsorpcja (węgiel) urządzenie

Takie filtrowanie wariant będzie odbywać kosztem węgla aktywnego. Naturalny filtr w celu uzyskania lepszej jakości wody. Mniej urządzenia – przy dłuższym używaniu i przedwczesnej wymiany może służyć jako źródło wstecznego zanieczyszczenia cieczy. Jest zmaga się z organicznych związków chloru i niszczenia ozonu, przy sorpcji gazów.

Jest jeszcze inna odmiana tego typu – wytłaczane węgla. Używanie go uzyskuje się bardziej dokładne czyszczenie. Przepustowość zmniejsza mniejsza dyspersja opóźniony.

wymiana jonowa

Wypełniacz stanowi jonową żywicą, która reaguje z jonami wapnia i magnezu i zastępuje je bezpiecznie. Zmianę smaku i twardości wody. Wartym uwagi są wymienne wkłady filtracyjne? Wiele z nich można łatwo regenerować w domu, zaoszczędzić pieniądze na zakup nowego. Jedynym negatywnym – płyn zjonizowany nie powinien być stosowany u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, osób z chorobami serca i nerek.

Zabieg ten jest odpowiedni do zmiękczania wody. Zasada działania opisane wcześniej. Ten filtr jest ustawiony po obróbce wstępnej.

membrana

Tytuł zauważyć, że metoda czyszczenia mechanicznego planu. Aby to zrobić, należy użyć sito o drobnych oczkach. Ilość komórek zależy od wielkości cząsteczek wody. Biorąc pod uwagę, że zanieczyszczenie jest większa, to pozostaje na błonie, a oczyszczona woda przechodzi łatwo przez zasobnik do późniejszego wykorzystania.

Jest zmaga się z organicznego koloidalna zanieczyszczenia bakteryjnego, oraz zanieczyszczenia w postaci metali. Zamontowane po mechanicznym płynu czyszczącego.

osmotyczny

Ze względu na jego ściance, leczenie wkład woda może przechodzić jedynie cząsteczki wody i gazu. Wszystkie inne zanieczyszczenia pozostają w filtrze. W związku z tym jakość wody pitnej z takiego systemu jest znacznie wyższa niż wszystkie powyższe. Mniej z tych systemów jest słaba wydajność. Do kompleksowej obróbki dużej ilości zanieczyszczeń, takich jak metale, mikroorganizmy, środki ochrony roślin, wirusów zainstalowanych membrany do odwróconej osmozy. Ale przed tym woda musi przejść czyszczenie mechaniczne i odchlorowywanie.

Należy zauważyć, że w filtrach z instalacją pod zlewozmywakiem można stosować kombinację różnych typów wkładów, które oczyszczają maksymalnie dużej ilości cieczy zanieczyszczających.

Główne postanowienia w doborze

Należy pamiętać, że nie istnieje żadna uniwersalna kaseta z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń.

życie jest ograniczona. Jest dla każdego Opcja A. Czyszczącą wydajność i czas operacji zależy od jakości wody wejściowego. I to jest niemożliwe, aby dokładnie określić koniec życia filtra na bieżąco.

Aby zrozumieć, jaki rodzaj leczenia jest wymagany do wody, konieczne jest, aby odpowiedzieć na kilka pytań:

  • Możliwość wykorzystania do zaopatrzenia w wodę. Ciśnienie wody jest wystarczający?
  • Jakie zasoby są potrzebne? Określa się na podstawie zużycia i przepustowość filtra.
  • Koszt litrze oczyszczonej wody. Jak wspomniano wcześniej, początkowy koszt filtra może być wysoka, ale żywotność wielokrotnie bardziej wyjątkowy. Dlatego też koszt obliczany jest w cenie za litr.
  • Rodzaj zanieczyszczeń. Ponieważ z reguły, dla każdego regionu charakteryzuje się. Czasami może to być określona wzrokowo lub za pomocą dotyku. Ale można przeprowadzić badania laboratoryjnego.

W celu określenia wyboru, konieczne jest, aby rozważyć zastąpienie wkłady filtracyjne z głównych producentów na rynku.

Porównanie krajowych producentów

A teraz, ostatni etap przed ostatecznym wyborem. Na czym się zatrzymać? wrażenie po przeczytaniu opinii, że „każdy bojownik chwali swoje bagno.” Ale woda bagno i nie chce otrzymywać.

  • Wkłady do oczyszczania wody „bariery”. Asortyment marki jest wystarczająco duża. Może ona obejmować wszelkie żądania. Jakość produktu jest bardzo dobra, w przeciwnym razie 40% Rosjan nie wybrałby tę markę dla siebie. Wybór rodzaju wkładu, należy przeczytać i porównać z innymi producentami. Aby nie zrazić swoich klientów poprzez zakup zestawu do systemów stacjonarnych, producent dodaje jonizator. Również oceniono tę markę do rangi dobrze na adapter filtru oraz instalacji nieruchomych pod zlewem.

  • Wymiana filtra „AQUAPHOR” do dzbanów, w opinii konsumentów, dobrze sprawdzony. Oznacza to, że po raz kolejny potwierdza, długo znana prawda, że nie może być doskonały wszystkie produkty tego samego producenta. Dlatego być porównane na kasetach specyfikacjami witryny. Do dzbanka, na przykład, to lepiej wziąć wymienny filtr „AQUAPHOR”. Opinie powiedzieć, że jest bardziej niezawodny.
  • Kasety „Gejzer” w kilku liniach produktowych. Ta klasy premium i opcje budżetowe. Ten producent jest długi czas na rynku i asortyment obejmuje wszystkie rodzaje elementów czyszczących. Według opinii, zainteresowanie stałe system instalacyjny. efekt czyszczenia jest maksymalna. Uzyskana ciecz o doskonałej jakości. Dlatego naboje „gejzer” dla systemu – jeden z najbardziej popularnych. Marka jest w pierwszej trójce na wszystkich rodzajach urządzeń do filtrowania wody. Wyjątkiem jest dysza do żurawia.

Po raz kolejny, można podsumować, że wybór wkładu filtra i starannie porównać cechy produktów pochodzących od różnych producentów, a nie polegać na opiniach. Dlaczego tak? Ponieważ mało kto zakupów konsumenckich i resetuje systemu pod różnych wkładów. I ustawiając urządzenie z jednego źródła, to nie może być porównywane z innymi, ponieważ ich nie używać.

Ceny dla nabojów

W zależności od producenta i rodzaj kosztu aparatury mogą się znacznie różnić (od 500 do 3000 rubli). Dlatego kupując wkłady do oczyszczania wody, ceny rafinowanego feel litr. Aby to zrobić, należy podzielić koszt urządzenia filtrującego w swoim zasobie.

Tak więc okazuje się, że prawidłowe obliczenie. W tych obliczeniach najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, jakkolwiek dziwnie to może być, są precyzyjnie ustalone instalacje.

Jeśli weźmiemy pod uwagę ceny w ciągu trzech marek – „Bariera”, „AQUAPHOR”, „Gejzer”, cena może być różna w różnych pozycjach. Oznacza to, że niektóre rodzaje kaset są tańsze niż innych producentów, a inne droższe. Nie ma czegoś takiego jak najdroższy lub najtańszy producenta. Średnio są one w tym samym segmencie rynku i jakości, jak i ceny, w zależności od typu urządzenia.

Wybór kasety z tonerem zależy od stopnia ochrony zdrowia członków rodziny. Dlatego, aby poprawić nabycia w pierwszej kolejności, należy pamiętać o tym, co się chronią. Dopiero w drugim – polegać na świadomości marki. W takich warunkach można naprawdę skutecznie i wybrać odpowiedni rodzaj filtra i wkłady do niego. To dodatkowo oszczędza sfinansowanie przebudowy systemu.