411 Shares 3964 views

Co to jest krztusiec? Przyczyny, objawy i metody leczenia

Infekcyjne choroby układu oddechowego, uważa się za jedną z najbardziej powszechnych problemów. Dlatego wielu interesuje pytań o jakim koklusz i jak się objawia. Po tym wszystkim, najbardziej podatne na tę chorobę dzieci w wieku przedszkolnym.


Co to jest krztusiec, i co go wywołuje?

Jak wiadomo, choroba ta ma pochodzenie zakaźne. Krztusiec, bakteria Bordatella pertussis, wpływa na mniejsze części układu oddechowego. Należy natychmiast zauważyć, że jedynym źródłem patogenów jest zarażona osoba, w tym ukrytego wsparcia, którego objawy nie pojawiają. Zakażenie jest przenoszone przez powietrze wraz ze śliną i wydzielin śluzowych.

Co to jest krztusiec, i jakie są jego objawy?

Gdy w drogach oddechowych, mikroorganizmy są przyłączone do błony śluzowe, w których rozpoczynają się aktywnie proliferacji. Okres inkubacji trwa zazwyczaj od 5 do 14 dni. Po tym, pacjent ma łagodną chorobę: chore dzieci skarżą się na zmęczenie i senność, katar i delikatnie suchym kaszlem. Na tym etapie objawy krztuśca przypominają przeziębienie. Jednak w tym okresie choroby jest najbardziej zaraźliwa.

Ale wraz z rozwojem obrazu klinicznego choroby staje się coraz bardziej dotkliwe. Chodzi o to, że pałeczki bakterii wrzucony do światła oskrzeli fragmentach produktów własnych funkcji życiowych – do ludzkiego ciała, substancje te są toksyczne i mogą wywołać reakcję alergiczną. Głównym objawem koklusz jest napadowy suchy kaszel, podczas którego dziecko po prostu nie może prawidłowo oddychać. W niektórych przypadkach może to być postrzegane jako skóra na twarzy staje się sine i opuchnięte żyły w szyi. Dość często kaszel kończy się wymiotami. Napady zwykle powtarza się od 5 do 50 razy dziennie, najpoważniejsze z nich występują w nocy.

Interesujące jest, że może powodować kaszel pyłu do dróg oddechowych, układu nerwowego stresu i lęku.

Jak leczyć krztusiec?

Zauważając dziecka silny kaszel duszności, należy natychmiast skontaktować się z pediatrą. Tylko specjalista wie dokładnie, co krztusiec i może prawidłowo zdiagnozować chorobę. Najczęściej leczenie odbywa się w domu, hospitalizacja jest wymagana tylko w najcięższych przypadkach.

Leczenie zależy od stanu dziecka i stadium rozwoju choroby. Na przykład, we wczesnych stadiach, że wskazane jest stosowanie antybiotyków, które mogą szybko wyraźnych ciało patogenów.

Ale jeśli pacjent jest już cierpiących na napady silnego kaszlu, te środki przeciwbakteryjne są mało prawdopodobne, aby pomóc. W takich przypadkach zwykle przepisać leki przeciwhistaminowe (np Tavegilum, difenhydramina), które uwalniają oskrzeli i ułatwienia oddychania. Niekiedy celowe jest wlot glukonianu wapnia, ponieważ materiał ten ma również właściwości anty-alergiczne. Jeżeli u pacjentów otrzymujących zalecane wysoka gorączka leki przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.

W żadnym wypadku nie próbuj samoleczenia czy też zignorować krztuścowi – konsekwencje mogą być bardzo trudne, zwłaszcza dla organizmu dziecka. Tak, czasami spazmatyczny kaszel odchodzi na własną rękę, ale ataki powrót ze spadkiem w obronie immunologicznej lub przeziębienia. Ponadto, krztuścowi może spowodować zapalenie płuc. Dlatego ważne jest, aby wykonać wszystkie zalecenia lekarza.

Jeśli chodzi o zapobieganie, młodzi spędzają dzieci szczepionych przeciwko krztuścowi, które są bardzo skuteczne. Dane statystyczne pokazują, że tylko 20% dzieci po szczepieniu, to jednak pojawiła się choroba, ale w łagodniejszej formie.